PDA

View Full Version : Кикбокс или Бокс



tonique
01-15-2010, 17:39
Здравейте на всички маниаци, значи от Люлин съм търся някакви клубове за бокс или кикбокс. На месеца да не е повече от 50лв.
Скоро навърших 14г. Висок съм 167 50кг. през лятото ходех на фитнес
Предимно при бой използвам повече крака
И кой спорт е по-хубав разбира се :D

Моля без тъпи..коментари

Извинявам се ако има такава тема! :-o

LuxurySk0B
01-15-2010, 17:42
И двата еднакво ама щом повече с крака сиг кик бокс е за теб

Bimmer
01-15-2010, 20:14
Важен въпрос е по-хубав във какво?
Още по-важно - ти за какво въобще искаш да тренираш? За самочувствие или самозащита?
За купи или за да можеш да се дървиш на кварталния 'генгста'?
Вероятно си се ориентирал, просто сподели тук, за да можем да ти помогнем.

tonique
01-16-2010, 08:35
За самозащита и състезания

kanku
01-16-2010, 09:10
За да играеш кик бокс, първо трябва да се научиш да играеш бокс.
След като се научиш да удряш добре с ръце, да се пазиш и да се движиш както трябва, тогава вече можеш да добавиш и краката.
За Люлин... имаше една зала в 9ти микрорайон, но това беше преди 2 години и дали я има още нямам идея. Преди имаше един клуб на Сиконкото - "Олимп", предполагам още са си там.

smeshnik
01-16-2010, 09:13
За самозащита и състезания

Много различни са тия две неща... Удари, които можеш да ползваш на състезание много трудно могат да станат на улицата... високите ритници,уширотата (ритниците със завъртане) много трудно на улицата ще се получат в реална ситуация, докато на състезание са ефектни.
Все пак мисля, че кик бокса е по-добър.. практикувам го от доста време и вече на няколко пъти ми се е случвало да помага на 101% в реална ситуация на улицата :)
Кик бокса е по-комплексен, защото освен, че се учиш да риташ се учиш и как да спираш ритници, което на улицата е много полезно при изграден рефлекс и много пъти ми се е случвало да се опитват да ме ритат и да му хвана крака и от там боя свършва :)
Мога да ти препоръчам залата, където тренирам, намира се на стадион Славия.Успех в избора:) и двата спорта са хубави и сравнително приложими на улицата ;)

kanku
01-16-2010, 11:14
Много различни са тия две неща... Удари, които можеш да ползваш на състезание много трудно могат да станат на улицата... високите ритници,уширотата (ритниците със завъртане) много трудно на улицата ще се получат в реална ситуация, докато на състезание са ефектни.
Все пак мисля, че кик бокса е по-добър.. практикувам го от доста време и вече на няколко пъти ми се е случвало да помага на 101% в реална ситуация на улицата :)
Кик бокса е по-комплексен, защото освен, че се учиш да риташ се учиш и как да спираш ритници, което на улицата е много полезно при изграден рефлекс и много пъти ми се е случвало да се опитват да ме ритат и да му хвана крака и от там боя свършва :)
Мога да ти препоръчам залата, където тренирам, намира се на стадион Славия.Успех в избора:) и двата спорта са хубави и сравнително приложими на улицата ;)

Хубаво и предложи Славия, но нали се сещаш колко има да пътува от Люлин до там ;)
Относно уличния бой, той няма нищо общо с тренировките в залата. На улицата да използваш ритници е едно от най-рискованите неща които човек може да опита (за заведения където в не малко случаи настилката е хлъзгава да не говорим). Всичко освен лоу кик и тук таме някой фронт кик (както и лакти, колена, глави и прочее) е доста опасно. Затова и в уличните схватки най-често им връзва на боксьорите и борците (джудисти, самбисти и тн). В голяма степен зависи и какъв човек стои пред теб. Наркоманите и пияндетата са доста неприятни спаринг партньори, защото чувствителността им към болка е сведена до минимум. За светка на това Имат доста силни приливи на енергия. Но и при тях, засечеш ли ги по кристалната брадичка - до там. При наркоманите има и други доказани методи, но поради крехката възраст на част от четящите и пишещите тук ще ги пропусна, че туковиж решили да ги изпробват над някой съученик.

smeshnik
01-16-2010, 11:25
За лоу кик-а съм напълно съгласен! Много върши работа! Мога да добавя и мае гери и йоко гери в областта на бедрото/колянната става. Много хубав спиращ ефект има, ако някой се е засилил към теб и при положение, че си с обувки причинява голяма болка.
Лакти и колена също са много приложими, от личен опит говоря. Повечето от схватките на улицата започват с доближаване на противника до теб с цел да те бутне и т.н. и един изненадващ и бърз удар с лакета го дезориентира за 3-4-5 секунди, които са напълно достатъчни както да избягаш, така и да продължиш серията и да го неутрализираш 8-)
Колената - в много от случаите се сграбчвате и се оптивате да се съборите на земята и се получава нещо като клинч, където колената вършат много работа!
А за наркоманите... добре пласиран удар/ритник, за да го свали на земята и повече не се занимавай 8-)