PDA

View Full Version : Дете индиго



missTwlight0208
01-16-2010, 14:51
Много пъти са ми казвали че съм била дете индиго, но не съм знаела какво е това и днес нямаше какво да правя пред компа и реших да видя какво означава това и мисля че отговарям на голяма част от нещата написани там! Все още не съм споделила с наще. Може ли някой от вас да ми каже дали има някакви интернет анкети, с които мога да проверя дали това е така или си въобразявам. :)

SmilezZz
01-16-2010, 14:57
http://indigota.com/index.php?topic=7.0

http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=1915

missTwlight0208
01-16-2010, 16:53
а мислите ли че има нещо вярно в това? Възможно ли е според вас? Някой друг открива ли нещо подобно в себе си?

SmilezZz
01-16-2010, 17:39
а мислите ли че има нещо вярно в това? Възможно ли е според вас? Някой друг открива ли нещо подобно в себе си?

1.Не мога да кажа нищо..Може и да има вярно,може и да няма..
2.Отново не знам..Ноо няма невъзмжни неща..
Извод:Възможно е..Малко или много..
3.Не..

Kmet4e
01-18-2010, 10:22
Ако има нещо вярно ... Значи аз съм 80% -тово индиго и какво от това ? 8)

kordinaciq
01-24-2010, 15:23
Ако е вярно според мен да
Хората по цял свят забелязват, че поведението на все повече деца е подчертано по-различно, a приспособимостта им към общоприетите норми е далеч по-ниска от тази на предходните поколения. Ето защо ги кръстиха "новите деца" или "децата на новото време".

Американската хромотерапевтка Нанси Ен Тейп изложи за пръв път концепцията за цвета на живота в своята появила се преди много години книга "Да разбереш живота си чрез цвета". Тази концепция бе възприета и използвана от мнозина. Според нея всеки човек си има свой цвят на живота, а понякога два, че и повече. Това са един вид цветни слоеве, открояващи се в аурата и фиксиращи в цветови групи близки личностни черти. Всеки цветен слой говори за определени човешки качества, които ще открием, стига да знаем на какво да спрем вниманието си.

И така, обект на тази книга са новите деца, тъй наречените деца-индиго. Цветът на техния живот е индиговият; те проявяват и дават израз на присъщите за него личностни характеристики. По принцип всяко дете се отличава със свой цвят на живота. Той може да е червен, зелен, жълт и син или комбинация от два или повече. Детето с цвят индиго притежава нови, необичайни за нас, донякъде "трудни" личностни и характерологични особености, с които обществото не ще излезе лесно на глава. Напоследък и родители, и учители се виждат принудени да преосмислят и променят отношението си към своите питомци. В детските градини и училищата се наблюдават множество симптоми, свидетелстващи, че у малките има нещо "съвсем различно".

Индиговият цвят на живота е само един от отличителните белези на най-младите жители на нашата планета, но е толкова показателен, че повечето американски психолози междувременно превърнаха названието "индиго" в термин. След няколко години, когато ще знаем повече за тези нови деца, вероятно ще сме в състояние да прозрем различните им задачи, потенциал и качества и дори може би - да ги разделим на групи.

Сега бих изброила само някои по-общи личностни характеристики на децата-индиго:

Притежават вътрешно знание за истината в живота.
Знаят, че следва да живеем в хармония със самите себе си и със заобикалящата ни среда.
Често съчетават в себе си мъжки и женски аспекти (андрогинен тип).
Знаят, че съществува нещо повече от това, което виждат очите ни.
Убедени са, че материята и физическият живот са илюзия и че животът се състои от енергия или живо съзнание.
Знаят, че всичко във вселената е взаимосвързано. Времето, пространството, разстоянията и формите за тях не са нещо отделно, каквото е нашето разбиране.
Чувстват, че животът следва да се цени във всичките му форми, а към тях - да се подхожда с чувство за единение, с любов и състрадание*. Духовните категории са им по-лесни за разбиране от материалните.
He позволяват да бъдат ограничавани с отживели идеали или догми.
He могат да бъдат накарани да извършат нещо, в което не вярват.
He се оставят да ги ръководят хора, чиито етически възгледи се различават от техните; дори натискът от страна на обществото не може да ги принуди да им се подчинят. o He е лесно да им вмениш нещо във вина, нито пък - да ги накажеш. Този подход просто не ги впечатлява.
Те не желаят да бъдат напъхвани в никакви калъпи или схеми.
Трябва да могат да живеят живота си според по-висши принципи - така, както го разбират; в противен случай се депресират, поддават се на саморазрушението и страха.
Те са честни, искрени и независими. Често им липсва усет за собственото им тяло. Петте им сетива са твърде изострени и поради тях лесно се превъзбуждат и изтощават. Прекалено чувствителни са по отношение на всичко, което ядат; най-подходяща за тях е непреработената и растителната храна.
Те общуват без проблем с животните, растенията, с другите деца и природата като цяло. Можеш да ги завариш да си контактуват с "невидими" приятели. Затова биват класифицирани като деца с жива фантазия или направо - със странна психика. Тъй като усещат, че всички неща са живи, често не могат да бъдат отделени от обекта на своето внимание. He придават прекалено голямо значение на предметите, а ценят "духа" в тях.
Трудно изразяват идеите си с думи. В повечето случаи чувстват езика като ограничение.
Те не гледат на играта, възпитанието, отношенията, работата като на отделни неща. За тях всички тези аспекти на живота се допълват взаимно и представляват цялостно преживяване.
Те са изключително чувствителни и се разплакват от няма нищо.
Нуждаят се от съвсем малко сън, колкото да се възстановят физически.
Склонни са към уединение, защото рядко се чувстват разбрани от другите деца и приети от средата си.
Много добре усещат кое е правилно и кое не е и не се нуждаят от дисциплиниране. Това, от което истински се нуждаят, са ясно очертани отношения.
Ако родителите и учителите не им позволят да действат според убежденията си, предизвикват у тях сериозна съпротива.
Те са много любознателни и не желаят, нито пък са в състояние да се задоволят с дежурни отговори само защото са давани открай време. Отговорите трябва да им създават усещането за истинност.
Идентифицирането с обичайните, разглеждани в училище теми им коства голямо усилие. В повечето случаи те не виждат връзка между тези теми и духовния живот, който за тях е единственото мерило за нещата.
Често се грижат за онеправданите или несправедливо третирани свои съученици.
Притежават изострено чувство за справедливост.

natity91
01-24-2010, 23:38
Очевидно съм индиго... :-o Гледах един филм за това и смятам (не само аз),че това трябва да се развива. Един мъж имаше,който е индиго и като е бил малък е имал сънища с Бог и ангели... но заради родителите му,които са му натяквали , че е просто сън, вече не ги сънува. Немога да си обесня защо светът , в който живеем е така ограничен и затворен за нещо духовно, нещо извън материята.
И аз имах много интересен сън като малка... но всичко свърши до там и все пак до ден днешен го помня и всичко ми се преобръща като се сетя за чувството.. такова спокойствие, такава хармония и блаженство... В този свят е много трудно да бъдем себе си. Моля се на Бог да успеем да се запазим въпреки заобикалящите ни правила за "нормалното". Налагат ни се готови отговори, зададени за верни... Открийте сами отговора. :-)

filmimilmi
01-25-2010, 02:43
И с какво се чувстваш толкова специална? Пееш ли. рисуваш ли, въобще какъв талант имаш? (Богатата обща култура и 6-ците по всички предмети в училище не се броят за талант)

gabi_94
01-25-2010, 12:06
Като се замисля е възможно да съм индиго...още от много малка мисля по начин, който учудваше всички...Сънувам много често сънища, някои от тях се сбъдват, но по малко по-различен начин, ходя на сън бълнувам, понякога си мисля разни странни неща и те стават, колкото и глупаво да звучи...Не уча изобщо, не пиша домашни, а в училище съм безупречна...Пея и рисувам много хубаво според околните, може би в пеенето съм по-добра...Общо взето съм добра в много неща, може би нещото, което хората не харесват в мен е че говоря твърде много и се стремя винаги да убедя събеседника си в моята теза и държа винаги на своето, много съм независима....Имам си собствено мнение за всичко, обичам да мисля за живота и хората, да разсъждавам, да обмислям разни теории, да наблюдавам хората и да си представям какъв живот живеят, общо взето мисля, че се различавам от другите хора...Изобщо не се чувствам на 15...имам чувството, че съм живяла много повече и мисля по много по-различен начин в сравнение с връстниците ми...Получавам дежа вю адски често, ако това се брои...Нзн, но много хора мислят, че има нещо по-различно в мен, приятелите ми често ми се ядосват като почна да философствам...Помня много, помня неща когато съм била на 3...направо картини ми излизат в съзнанието... Освен това винаги защитавам по-слабите от мен, винаги съм защитавала някои убиждани или зле третирани съученици и познати, понякога съм го отнасяла и аз, но съм помагала много на такива отритнати от другите деца... Наистина много лесно се разплаквам и съм много чувствителна, макар пред всички други да нося маска и много малко хора истински ме познават, може би даже няма такива... Обичам да съм сама с мислите си, чувствам, че никой не ме разбира...Интересно ми е има ли как да разбера дали наистина съм индиго, тези тестове уж това показват, но не ми се виждат много надеждни, нзн..

natity91
01-25-2010, 14:47
И с какво се чувстваш толкова специална? Пееш ли. рисуваш ли, въобще какъв талант имаш? (Богатата обща култура и 6-ците по всички предмети в училище не се броят за талант)

и пея и рисувам от много малка.

natity91
01-25-2010, 14:52
Като се замисля е възможно да съм индиго...още от много малка мисля по начин, който учудваше всички...Сънувам много често сънища, някои от тях се сбъдват, но по малко по-различен начин, ходя на сън бълнувам, понякога си мисля разни странни неща и те стават, колкото и глупаво да звучи...Не уча изобщо, не пиша домашни, а в училище съм безупречна...Пея и рисувам много хубаво според околните, може би в пеенето съм по-добра...Общо взето съм добра в много неща, може би нещото, което хората не харесват в мен е че говоря твърде много и се стремя винаги да убедя събеседника си в моята теза и държа винаги на своето, много съм независима....Имам си собствено мнение за всичко, обичам да мисля за живота и хората, да разсъждавам, да обмислям разни теории, да наблюдавам хората и да си представям какъв живот живеят, общо взето мисля, че се различавам от другите хора...Изобщо не се чувствам на 15...имам чувството, че съм живяла много повече и мисля по много по-различен начин в сравнение с връстниците ми...Получавам дежа вю адски често, ако това се брои...Нзн, но много хора мислят, че има нещо по-различно в мен, приятелите ми често ми се ядосват като почна да философствам...Помня много, помня неща когато съм била на 3...направо картини ми излизат в съзнанието... Освен това винаги защитавам по-слабите от мен, винаги съм защитавала някои убиждани или зле третирани съученици и познати, понякога съм го отнасяла и аз, но съм помагала много на такива отритнати от другите деца... Наистина много лесно се разплаквам и съм много чувствителна, макар пред всички други да нося маска и много малко хора истински ме познават, може би даже няма такива... Обичам да съм сама с мислите си, чувствам, че никой не ме разбира...Интересно ми е има ли как да разбера дали наистина съм индиго, тези тестове уж това показват, но не ми се виждат много надеждни, нзн..


ООО Божеее Моооййй... все едно аз съм го писала !!! Чесно... и мене ме мислят за странна, че философствам или че обичам да съм сама със себе си. И изобщо всичко написано е както при мене. Само че аз съм по-добра в рисуването. Ако искаш с някой да споделиш нещо пиши на ЛС. :-)

natity91
01-25-2010, 14:54
И с какво се чувстваш толкова специална? Пееш ли. рисуваш ли, въобще какъв талант имаш? (Богатата обща култура и 6-ците по всички предмети в училище не се броят за талант)

и пея и рисувам от много малка.

и btw това май беше някакъв жалък опит да се заядеш... не говоря празни приказки спокойно. 8)

filmimilmi
01-25-2010, 20:04
И с какво се чувстваш толкова специална? Пееш ли. рисуваш ли, въобще какъв талант имаш? (Богатата обща култура и 6-ците по всички предмети в училище не се броят за талант)

и пея и рисувам от много малка.

и btw това май беше някакъв жалък опит да се заядеш... не говоря празни приказки спокойно. 8)
Първо не беше опит да се заяда, но и да целях това в коментара си, то нямаше да е жалък. Всъщност с този опит да атакуваш мнението ми просто доказваш, че си самовлюбена. Пък и не аз съм пуснал тема от тип "специална ли съм или ДА?" и в този дух да очаквам одобрение от останалите. Ако толкова те влече тази тематика интернет е пълен с информация. Или пък поне да беше отворила дискусия за децата индиго, а не за себе си. Та това се опитвах най-спокойно да ти кажа преди да потвърдиш, че си създала темата единствено за себе си и не те интересува друго освен всички заедно да можеха да ти аплодират колко си специална. Ама хайде стига толкова дребнавост. Всеки притежава свои уникални качества. Също така няма деца индигота. Все пак от каква възраст се счита, че дете индиго пораства и става "не-индиго". Цялата идея просто губи своя смисъл. Развивай се там където си талантлива и ако имаш достатъчно талант ще получиш признание там където трябва, а не от шепа непознати в интернет. И не се захващай да ми обясняваш сега, че вече си го получила, а тук пускаш темата просто от интерес. Ще се наложи да те върна пак към своя коментар и да те накарам да прочетеш подчертаното отново. Всъщност да, прочети го.

Чао!

shmatka888
01-26-2010, 18:39
Първо не беше опит да се заяда, но и да целях това в коментара си, то нямаше да е жалък. Всъщност с този опит да атакуваш мнението ми просто доказваш, че си самовлюбена. Пък и не аз съм пуснал тема от тип "специална ли съм или ДА?" и в този дух да очаквам одобрение от останалите. Ако толкова те влече тази тематика интернет е пълен с информация. Или пък поне да беше отворила дискусия за децата индиго, а не за себе си. Та това се опитвах най-спокойно да ти кажа преди да потвърдиш, че си създала темата единствено за себе си и не те интересува друго освен всички заедно да можеха да ти аплодират колко си специална. Ама хайде стига толкова дребнавост. Всеки притежава свои уникални качества. Също така няма деца индигота. Все пак от каква възраст се счита, че дете индиго пораства и става "не-индиго". Цялата идея просто губи своя смисъл. Развивай се там където си талантлива и ако имаш достатъчно талант ще получиш признание там където трябва, а не от шепа непознати в интернет. И не се захващай да ми обясняваш сега, че вече си го получила, а тук пускаш темата просто от интерес. Ще се наложи да те върна пак към своя коментар и да те накарам да прочетеш подчертаното отново. Всъщност да, прочети го.

Чао!

\:D/ харесваш ми :D :-)

natity91
01-26-2010, 20:08
И с какво се чувстваш толкова специална? Пееш ли. рисуваш ли, въобще какъв талант имаш? (Богатата обща култура и 6-ците по всички предмети в училище не се броят за талант)

и пея и рисувам от много малка.

и btw това май беше някакъв жалък опит да се заядеш... не говоря празни приказки спокойно. 8)
Първо не беше опит да се заяда, но и да целях това в коментара си, то нямаше да е жалък. Всъщност с този опит да атакуваш мнението ми просто доказваш, че си самовлюбена. Пък и не аз съм пуснал тема от тип "специална ли съм или ДА?" и в този дух да очаквам одобрение от останалите. Ако толкова те влече тази тематика интернет е пълен с информация. Или пък поне да беше отворила дискусия за децата индиго, а не за себе си. Та това се опитвах най-спокойно да ти кажа преди да потвърдиш, че си създала темата единствено за себе си и не те интересува друго освен всички заедно да можеха да ти аплодират колко си специална. Ама хайде стига толкова дребнавост. Всеки притежава свои уникални качества. Също така няма деца индигота. Все пак от каква възраст се счита, че дете индиго пораства и става "не-индиго". Цялата идея просто губи своя смисъл. Развивай се там където си талантлива и ако имаш достатъчно талант ще получиш признание там където трябва, а не от шепа непознати в интернет. И не се захващай да ми обясняваш сега, че вече си го получила, а тук пускаш темата просто от интерес. Ще се наложи да те върна пак към своя коментар и да те накарам да прочетеш подчертаното отново. Всъщност да, прочети го.

Чао!

Пич,бъркаш... темата не е моя ! И не виждам с какво съм се изтъкнала за специална. Казах, че ако тези неща,които пише са верни значи съм такава... Ти веднага искаше да ме убориш.. :? Не казвай каква съм - не ме познаваш. И нямаше да кажа, че съм получила признание... защо си мислиш , че от 2-3 изречения може да разбереш какъв човек съм? И пак казвам , че темата не е мойта, просто написах коментар за момичето , което казва , че сигурно е индиго понеже споделям нейното мнение. Защо винаги с рогата напред бе ,хора ? :(

viksit0y
01-27-2010, 07:44
Абсолютно същата съм като gabi_94 :shock:

missTwlight0208
01-27-2010, 15:23
хейй темата е моя и не желая кавги в нея а мнения!!! :grin:

Clodin
01-29-2010, 12:48
Мисля, че съм индиго.

Някак винаги съм вярвала, че има някакви свръхестествени сили *което ми напомня за онзи период от две седмици, в който познавах кой номера ще изпита географията*. Чувствам се невероятна независима и различна, сякаш съм по-голяма. И някак винаги съм искала да бъда Бог и да променя света. Имам талант, обичам музиката, харесва ми да пиша и рисувам. Имала съм периоди на депресия, дори на желание за самоубийство. Мразя да ме командват и понякога съм много стеснителна пред непознати хора - аз дори не мога да питам някой на училицата колко е часа! Просто трябва да познавам добре човека, да свикна с него и тогава ще завържа разговор! Заспивам ужасно трудно - явно страдам от безсъние!

me4o0
01-29-2010, 15:20
На мен много често ми се случва, попадна в някой момент и имам чуството, че го изживявам за втори път или съм го сънувала не знам кое е точно и знам какво ще каже или направи даден човек. Споделяла съм на семейството ми, но не ми обърнаха внимание. Казах на приятели само някои ме разбраха защото и на тях им се е случвало, а др. гледаха като гръмнати.

Clodin
01-29-2010, 15:34
На мен много често ми се случва, попадна в някой момент и имам чуството, че го изживявам за втори път или съм го сънувала не знам кое е точно и знам какво ще каже или направи даден човек. Споделяла съм на семейството ми, но не ми обърнаха внимание. Казах на приятели само някои ме разбраха защото и на тях им се е случвало, а др. гледаха като гръмнати.
Дежа вю.

Аз го имам постоянно.

missTwlight0208
01-29-2010, 15:58
много го имат и аз също :)

kalpazanka
01-31-2010, 11:16
По желание на автора.