PDA

View Full Version : философията изобщо



unpredictable
01-16-2010, 16:10
До колко сте запознати и изобщо интересувате ли се от философия?Как я разбирате:като дейност ,учение,губене на време?
обвързана ли е тя с вашия начин на живот или е рядко използвано оправдание на фанатична религиозност или краен атеизъм?

Naman07
01-16-2010, 17:29
Казано е, че философията е умението да понасяш несгодите на другите. Това философията е проста наука. Идеята е, че нищо няма значение, защото след сто години - в краен случай - ще бъдем мъртви. Но на нас ни трябва мъдрост, която ще ни помогне да се справяме, докато све още сме живи. Аз не се тревожа за своята стогодишнин, а за следващия половин ден. Чувствам, че ако можеше другите да се махнат и да ме оставят на мира - имам предвид досадниците, инкасаторите, критиците и тям подобни, - то и аз самият бих могъл да бъда философ. Въпреки, че не съм никак готов да приема, че нищо няма значение :Р.

filmimilmi
01-18-2010, 22:37
Но на нас ни трябва мъдрост, която ще ни помогне да се справяме, докато све още сме живи.

Мъдростта и философията са 2 различни неща. Мъдростта се предава, а философията е нещо, до което сам трябва да се докоснеш. С останалото съм съгласен.