PDA

View Full Version : Болки в гърба



vanesa0pld
01-16-2010, 16:37
Здравейте.Днес по обяд забелязах че когато си поемам въздух(обикновенно когато си поемам повече) ме боли гърбът,точно от лявата страна(до така нареченото ''крило'')
http://prikachi.com/files/1290797I.jpg
(показвам горе-долу къде ме боли)
Една приятелка каза доколкото тя знае,щом те болят белите дробове отзад (може и да ме болят дробовете отзад,немога да преценя) това е признак на плевмония :-o
Но аз знам че другите признаци на плевмония са кашляне,повишена температура и д.р
Но аз некашлям.Не съм кашляла може би повече от 1 година(да чукна на дърво)
Единственото което се случи бе преди някъде около един месец.Кихнах и ме заболя АДСКИ МНОГО между гърдите.Имам чуство че свякаш там ми бе изгоряно и някои с пръст роди там.Наистина непоносима болка(а аз съм свикнала на болка,повярвайте ми)
Според вас от какво може да се тези болки в гърба(или белия дроб,както казах немога да преценя)
Знам че не сте лекари,но може на някого да му се е случвало

clever
01-16-2010, 17:18
Може да е свързано с белия дроб или гръбначно изкривяване. :( Незнам.. Не мога да преценя.Отиди да те прегледа доктор. :)

haritov
01-16-2010, 19:58
разтегната ребрена мускулатура


да се задъхваш случайно?



пп
най-добре иди на лекар да те преслуша

при пневмония може да няма никакви признаци това е много опасно и коварно заболяване единствения начин е да те преслушат

Sigrina
01-16-2010, 20:53
За пневмонията haritov е прав. А иначе, ако е маааалко по-навън и по-нагоре (там, където ръба на червеното кръгче се "допира" до лопатката) може и да е просто плексит :)
П.С. Ако работиш или там каквото правиш изгърбена или наведена, може да е заради това. Може да са много неща, най-добре се посъветвай със специалист.
П.С. 2 На колко години си?

haritov
01-16-2010, 22:51
За пневмонията haritov е прав. А иначе, ако е маааалко по-навън и по-нагоре (там, където ръба на червеното кръгче се "допира" до лопатката) може и да е просто плексит :)
П.С. Ако работиш или там каквото правиш изгърбена или наведена, може да е заради това. Може да са много неща, най-добре се посъветвай със специалист.
П.С. 2 На колко години си?


едва ли недей я плаши

боли я като си поема въздух ако беше пневмония щеше да я боли постоянно нещо от ребрата е ( все пак те движат белия дроб и при дълбоко вдишване се разтягат) най-вероятно си разтегнала нещо скоро ще ти мине

ако си се натоварила няма какво да му мислиш

Chacho
01-17-2010, 04:00
Пренатоварване, схващане, студ. Достатъчно често ме понаболват и като раздвижа или разтрия ми минава. Изкарах двустранна пневмония неотдавна и не си спомням да са ме боляли лопатките. Там има и нервни сплитове, които при по-дълго обездвижаване се обаждат.

За плексита: щеше да я боли от всичко, не само от вдишването.

Почти съм сигурен, че до следобяда ще напише, че й е минало.

sharyn
01-18-2010, 07:53
Болката може да е провокирана от гръбначно изкривяване или вродена анатомична особеност на гръбначния стълб. Аз имам същия проблем, при мен е предизвикано от нарушаване на двойно S-образната форма на гръбнака, което предизвиква по-изправен стоеж, нарушаване на пружинирането при вървене, и оттам - натоварване на мускулите, съпроводено с болка. Симптомите ми са същите - болка в лявата част на гърба при дишане, особено в легнало положение.
Не знам дали при теб проблемът е същият, но ако е такъв, трябва да намериш начин да си разтоварваш мускулатурата - плуване, гимнастика, йога дори. Помагат. ;)
Все пак за по-голяма сигурност си направи рентгенова снимка и отиди на лекар да те преслуша.

vanesa0pld
01-20-2010, 19:40
разтегната ребрена мускулатура


да се задъхваш случайно?



пп
най-добре иди на лекар да те преслуша

при пневмония може да няма никакви признаци това е много опасно и коварно заболяване единствения начин е да те преслушат
ами напоследък като се затичам леко по стълбите и се задъхвам :( преди небеше така :o

xaritov
01-20-2010, 21:54
разтегната ребрена мускулатура


да се задъхваш случайно?



пп
най-добре иди на лекар да те преслуша

при пневмония може да няма никакви признаци това е много опасно и коварно заболяване единствения начин е да те преслушат
ами напоследък като се затичам леко по стълбите и се задъхвам :( преди небеше така :o

я иди на лекар няма ти казвам лекарства че заради един сироп за кашлица бан ми дадоха тука...

mz1
04-15-2010, 19:09
vanesa0pld имам същия проблем болката при кихане е много остра.Кажи ми какво стана мина ли ти?отиде ли на лекар и какво ти казаха ?

L0ST
04-16-2010, 04:20
Мен нещо ме съмнява да те боли лопатката при пневмония, ОБАЧЕ факта че се задъхваш и те боли само когати си поемаш дъх ми навяват тая мисъл. Ние не сме лекари, не можем да ти кажем какво е .

raliichkaa
04-17-2010, 21:35
сигурно си се разтегнала нещо или леко прегърбване имаш .. едва ли е нещо сериозно ..