PDA

View Full Version : Висше в САЩ



BurHunter
01-16-2010, 17:40
Здравейте,нов съм във форума.Сега съм 8-ми клас и смятам след 12 клас да уча висше.Накратко казано търся си колеж със специализация Бизнес Информационни Технологий в САЩ.Няма значение дали ще преподават на Български или Английски.Вече съм намерил и видял 1 по интернет.Разбира се търся и други за да преценя в кой ще е най добре.Пък и след 4-5 години може да се променят нещата.И също още 1 въпрос - освен взети матури след 12 клас и минати тестове (SAT,TOEFL и т.н.) какво ми трябва за да ме приемат в добър колеж.Плаща ли се за да живея в един такъв колеж.Имам и 10-ки други въпроси но реших само най важните и да попитам.

windowlicker
01-16-2010, 17:55
Здравей. Първо да ти кажа няма университет в САЩ, в който да преподават на български...
Като международен студент ти ще плащаш 3 пъти по високи такси от другите студенти т.е. минимално към 10000 долара на година. Даже това е доста малко като се замисля. Общежитията по принцип са скъпи - около 5000 долара на година. Така че сериозно се замисли дали ще можеш да си го позволиш.

amk933
01-16-2010, 18:10
На български някой да предподава в Америка!??? 8-)

Трябват ти ТОЙФЕЛ, САТ 1, САТ 2 и силни извънкласни занимания.

Парите варират. В държавните колежи е евтино - 2500-3000 на семестър. В частните с още една нула отзад, а в най-скъпите частни като Харвард и Джорджтаун 45000-50000 на година. НО има много стипендии, федерални заеми и финансова помош. :)

BurHunter
01-16-2010, 19:42
На български някой да предподава в Америка!??? 8-)

Трябват ти ТОЙФЕЛ, САТ 1, САТ 2 и силни извънкласни занимания.

Парите варират. В държавните колежи е евтино - 2500-3000 на семестър. В частните с още една нула отзад, а в най-скъпите частни като Харвард и Джорджтаун 45000-50000 на година. НО има много стипендии, федерални заеми и финансова помош. :)
Мерси и на двамата за отговорите.А сега ако можеш да кажеш по-подробно за тези федерални заеми и финансова помощ.Също дали ще мога едновременно да уча и работя там.И един смешен въпрос - 2500-3000 долара,евро,лева или ???

amk933
01-16-2010, 20:13
На български някой да предподава в Америка!??? 8-)

Трябват ти ТОЙФЕЛ, САТ 1, САТ 2 и силни извънкласни занимания.

Парите варират. В държавните колежи е евтино - 2500-3000 на семестър. В частните с още една нула отзад, а в най-скъпите частни като Харвард и Джорджтаун 45000-50000 на година. НО има много стипендии, федерални заеми и финансова помош. :)
Мерси и на двамата за отговорите.А сега ако можеш да кажеш по-подробно за тези федерални заеми и финансова помощ.Също дали ще мога едновременно да уча и работя там.И един смещен въпрос - 2500-3000 долара,евро,лева или ???

Долари.
За финансовата помощ и федералните заеми нищо не мога да ти кажа, докато не ми кажеш кой е университета, който си си харесал. Има огромна разлика от уни до уни.

Дали ще можеш да работиш зависи от теб, специалността и университета. Има разлика между това да учиш в Харвард и някой квартален колеж. Освен това зависи дали можеш да си менажираш времето добре. :) Имах приятели в Харвард и никой от тях нямаше време за работене. Имам приятели в разни по-неизвестни колежи и всички работят и даже и изпитите си взимат. Къде се целиш??? :-o

BurHunter
01-16-2010, 20:23
На български някой да предподава в Америка!??? 8-)

Трябват ти ТОЙФЕЛ, САТ 1, САТ 2 и силни извънкласни занимания.

Парите варират. В държавните колежи е евтино - 2500-3000 на семестър. В частните с още една нула отзад, а в най-скъпите частни като Харвард и Джорджтаун 45000-50000 на година. НО има много стипендии, федерални заеми и финансова помош. :)
Мерси и на двамата за отговорите.А сега ако можеш да кажеш по-подробно за тези федерални заеми и финансова помощ.Също дали ще мога едновременно да уча и работя там.И един смещен въпрос - 2500-3000 долара,евро,лева или ???

Долари.
За финансовата помощ и федералните заеми нищо не мога да ти кажа, докато не ми кажеш кой е университета, който си си харесал. Има огромна разлика от уни до уни.

Дали ще можеш да работиш зависи от теб, специалността и университета. Има разлика между това да учиш в Харвард и някой квартален колеж. Освен това зависи дали можеш да си менажираш времето добре. :) Имах приятели в Харвард и никой от тях нямаше време за работене. Имам приятели в разни по-неизвестни колежи и всички работят и даже и изпитите си взимат. Къде се целиш??? :-o
Ще ти отговоря ня лично че сигурно не позволяват да се рекламира тук.. :)