PDA

View Full Version : АРИТЕКТУРА



shadow4
01-16-2010, 17:51
Здравейте,някой може ли да ми каже нещо за следването с архитектура (нищо конкретно , всичко ме интересува :как се влиза ;какво представлява изпита ;какво включва ;къде е най-доброто място в България за учене на архитектура и тнт (всичко което знаете)) , благодаря предварително ! :)

w0sh
01-16-2010, 17:53
Във ВИАС с математика и рисуване май беше изпита.

HexGirl
01-16-2010, 17:58
:lol: нидееи
иначе по темата ВИАС или Любен Каравелов
влиза се трудно !!

BrainlessROCKBABY
01-16-2010, 18:00
Във ВИАС с математика и рисуване май беше изпита.
тъкмо ^^

Decu
01-16-2010, 19:00
Изпита по математика е стереометрия, а ако си 11-12 клас ти е време и за уроци, защото материалът (почти) не се учи в училище.
Рисуването ти е нужно само ако ще кандидатстваш архитектура, така че явно и уроци по рисуване ти трябват. 8-)

shadow4
01-16-2010, 19:31
мх,благодаря за инфото до тук ,а има ли някой който да е кандидатствал с архитектура (да сподели нещо от кухнята така да се каже ) :)

Chacho
01-17-2010, 02:56
Изпита по математика е стереометрия, а ако си 11-12 клас ти е време и за уроци, защото материалът (почти) не се учи в училище.
Рисуването ти е нужно само ако ще кандидатстваш архитектура, така че явно и уроци по рисуване ти трябват. 8-)

Първо, материалът си се учи в училище.

Второ, изпитът не е само стереометрия.

Да изгладим неточностите.

Little_Lady93
01-17-2010, 10:50
Като начало вземете се научете да го пишете УАСГ, а не ВИАС.Харева ви или не не се казва така
Изпит:
-1 изпит математика (провежда се винаги на 13 юли); материалът НЕ се учи в училище исвен ако не си в Матеематическа гимназия, пък дори да си пак не са лесни задачите, но имаш доста по голям шанс;

-3 изпита: *капител- най-труден за повечето
*цветна задача
*конструкция
Има някакква тенденция последните 2 години да увеличават бройката на приетите катедра архитектура там. Иначе приемат РАВЕН брой жени и мъже, което е доста тъпо, понеже обикновено мъжете имат минимален бал с цяла единица по-малко от жените. Миналата година приемаха 70 жени и 70 мъже

Колкото до Любрн Каравелов- аз лично не смятам, че оттам излизат архитекти :?

doublet
01-17-2010, 14:31
^
съгласен сам .. ;)
Относно капител-а - това е може би наистина най-трудното :( ..особено ако трябва да го направиш по памет (гледаш го 15мин, след което го махат и рисуваш) или го мислиш сам на момента ...

..
иначе и аз съм се насочил на там ;)

Little_Lady93
01-17-2010, 15:10
Гадното е, че оценките по рисуване са много субективни, което е нормално попринцип за изкуствата.Проблема е, че има хора които влизат с пари (с много пари по-точно) и запълват бройките на тези, които заслужават наистина. Един ти казва тва е за 6.00, друг казва "не става" :?