PDA

View Full Version : C++



tisho7878
01-16-2010, 20:56
Не знам да ли това е точното място да питам.
Правя програма с c++
дето е най-проста изкарва името или каквото напиши в къвичките.

Като я направя давам стар излизами да го сейфам сейфам го на работния плот и го отварям. давам старт и не ми трагва програмата излиза в среда едно малко квадрат4е за 1 секуна.

Искам да разбера как става ако има някой да ми обесни ще сам мо благодаен.


като дам старт и излиза source file not compiled

chemist9009
01-16-2010, 21:15
еми може да имаш грешки в кода..или самия компилатор не компилира правилно...какъв компилатор ползваш? ако искаш напиши кода тук мога да ти помогна 8) 8)

Chacho
01-17-2010, 03:32
еми може да имаш грешки в кода..или самия компилатор не компилира правилно...какъв компилатор ползваш? ако искаш напиши кода тук мога да ти помогна 8) 8)

Или изобщо не компилира. Или автора изобщо не е подал команда, да компилира. Като влезеш в компилатора, написваш кода, компилираш и даваш да тръгне. След това трябва да отвориш DOS Shell-а за да си провериш резултата. Тя програмата може да се изпълни и след това да се затвори, без да те пита видял ли си, не си ли. Декларирай една променлива, задай в кода накрая да пита потребителя за стойността и пусни програмата. Така няма да свърши преди ти да си искал. Ако все пак свърши предварително, пиши на "Всичко за жената".


ПП: Пусни скрийншоти, най-лесно ще ти дадем акуратни отговори.

tisho7878
01-17-2010, 05:07
#include<iostream.h>
int main ()
{
count<<"Аз програмирам "<<endl;
return 0;
}


Дадох compile i сейфах на работния плот и след това дадох рун и пак ми пиши същото някво квадратчи и май пиши прогресс на него но излиза за една секунда.
След това излизам влизам от сейфа на десктопа и излиза windows не може да намери C documents and settings ..... ! Уверете се че сте вавели името пражилно и след това опитайте отново. За да търсите някой файл използвайте търсачката. :(

chemist9009
01-17-2010, 06:39
еми на кирилица си написал "аз програмирам" компилаторите не го разчитат.На кирилица се пише със специален код.Ето го и кода:
#include<iostream>
#include<windows.h>
int main ()
{
char text[] ="текст на кирилица";
AnsiToOem(text, text);
cout << text << endl;
system("pause");
return 0;
}

8) 8) 8)
пък ако искаш напиши това:
#include<iostream>
using namespace std;
int main ()
{
cout<<"az programiram "<<endl;
system("pause");
return 0;
}
така би трябвало да проработи 8) успех! ако има нещо друго пиши...
и този оператор за изход "count" е грешен...оператора е "cout"

tisho7878
01-17-2010, 11:05
БЛАГОДАРЯ! :)

tisho7878
01-17-2010, 11:38
пак не иска пиша я и даам компилатор и рън сейфам и пак не иска.

като задържа ф9 и илиза already compiling. И като излезя излиза

The instruction at "0x00f5104f" referenced memomry at "0x088a35eo". The memory could not be "read" Click on ok to terminate the program. Ако не ви се занимаа остаяйте

tisho7878
01-18-2010, 18:47
мнго благодаря опраxхе живи и здрави.