PDA

View Full Version : Играта Шизофрения.



SWASTIKA
01-16-2010, 23:03
Привет. Играта шизофрения не е никак лесна игра! Не се заблуждавайте, че това е глупава или детска игра.

Какво представлява играта? Общо взето играта е на принципа: Човек спорещ със себе си. Да не забравяме, че този похват е познат и във философията.
Пример: Пише се пост, в който се изказва една позиция, после започваш да успорваш собственият си пост, като си намираш грешките, като се поправяш, като си правиш забележки, сякаш е съвсем друг човек.

Разбирате за какво става въпрос. Ако ви хареса идеята, ще видим допълнително за какво ще става въпрос. :)

iLovePussyJuice
01-16-2010, 23:04
Звучи интересно и все пак нелогично...
:-o

SWASTIKA
01-16-2010, 23:06
Звучи интересно и все пак нелогично...
:-o
Именно за това е шизофрения. :)

Disrespect
01-16-2010, 23:08
аре спри се с тия игри бе, нямаш ли бебе да гледаш...

DimovB
01-16-2010, 23:08
Поне няква тема да има зададена, по която да изкажем мнение и после да се самозатапваме. Иначе ше е скучно за останалите.

cherinka
01-16-2010, 23:10
казвай тезата!

аз попринцип само със себе си разговарям,защото някак си си се разбирам най-добре! а и имам най-добрия събеседник срещу [в] мен!

iLovePussyJuice
01-16-2010, 23:11
Да но...принципно защитавам една позиция...трябва да доказвам друга ли, кво? нещо не го разбирам. :-o

DimovB
01-16-2010, 23:12
изказваш някво мнение и после се опитваш да се убедиш в противоположното. аз така го разбирам.

iLovePussyJuice
01-16-2010, 23:13
изказваш някво мнение и после се опитваш да се убедиш в противоположното. аз така го разбирам.абе и аз така го разбрах и ми се струва глупаво :-o
иначе най-малкото да има някаква тема поне...

DimovB
01-16-2010, 23:17
еми не е глупаво, щото така градиш по трезво становище, което не се дължи на симпатии, временни настроения и т.н. отсява се същественото
абе не е глупаво според мене

иначе поне неква тема трябва да има зададена

SWASTIKA
01-16-2010, 23:22
аре спри се с тия игри бе, нямаш ли бебе да гледаш...

Става ли да те помоля нещо? Както аз не се интересувам от теб и твоето семейство, така и ти да не се интересуваш от моето.

Ако не ти харесва играта, твое право е да го напишеш, но да замесваш хора, които не познаваш е изключително некултурно. :)

iLovePussyJuice
01-16-2010, 23:23
еми не е глупаво, щото така градиш по трезво становище, което не се дължи на симпатии, временни настроения и т.н. отсява се същественото
абе не е глупаво според мене

иначе поне неква тема трябва да има зададенаАз винаги разисквам 2/няколко позиции...но това не означава да убеждавам СЕБЕ СИ ( :-o ) в това...

прекалено смахнато е...дори за мен 8-)

SWASTIKA
01-16-2010, 23:24
еми не е глупаво, щото така градиш по трезво становище, което не се дължи на симпатии, временни настроения и т.н. отсява се същественото
абе не е глупаво според мене

иначе поне неква тема трябва да има зададена

Именно. Просто трябва да измислим тема ИЛИ темИ и да се започне.

Ще видим как да отбелязваме кое е нашия пост и кое е неговото оборване. :)

DimovB
01-16-2010, 23:29
еми не е глупаво, щото така градиш по трезво становище, което не се дължи на симпатии, временни настроения и т.н. отсява се същественото
абе не е глупаво според мене

иначе поне неква тема трябва да има зададенаАз винаги разисквам 2/няколко позиции...но това не означава да убеждавам СЕБЕ СИ ( :-o ) в това...

прекалено смахнато е...дори за мен 8-)

може би, не да убедиш себе си в обратното, а да разгледаш проблема под друг ъгъл, през главата на друг човек, който ти се противопостява и да се пробваш да откриеш истината в неговите думи. интересно е :)

iLovePussyJuice
01-16-2010, 23:32
еми не е глупаво, щото така градиш по трезво становище, което не се дължи на симпатии, временни настроения и т.н. отсява се същественото
абе не е глупаво според мене

иначе поне неква тема трябва да има зададенаАз винаги разисквам 2/няколко позиции...но това не означава да убеждавам СЕБЕ СИ ( :-o ) в това...

прекалено смахнато е...дори за мен 8-)

може би, не да убедиш себе си в обратното, а да разгледаш проблема под друг ъгъл, през главата на друг човек, който ти се противопостява и да се пробваш да откриеш истината в неговите думи. интересно е :)Е добре ти примерно не се ли опитваш да разгледаш даден проблем под друг ъдъл? 8-)

ПС- Някой, който е разбрал да демонстрира за какво точно става въпрос... :)

SWASTIKA
01-16-2010, 23:34
DimovB най - добре разбира за какво иде реч. Изглежда доста интересно. :)

ArrowsOfDeath
01-16-2010, 23:39
Пишеш първо мнение по темата, противоположно на твоето, и след това го оборваш с реалното си становище по темата. Аз така бих писал.

DimovB
01-16-2010, 23:43
еми не е глупаво, щото така градиш по трезво становище, което не се дължи на симпатии, временни настроения и т.н. отсява се същественото
абе не е глупаво според мене

иначе поне неква тема трябва да има зададенаАз винаги разисквам 2/няколко позиции...но това не означава да убеждавам СЕБЕ СИ ( :-o ) в това...

прекалено смахнато е...дори за мен 8-)

може би, не да убедиш себе си в обратното, а да разгледаш проблема под друг ъгъл, през главата на друг човек, който ти се противопостява и да се пробваш да откриеш истината в неговите думи. интересно е :)Е добре ти примерно не се ли опитваш да разгледаш даден проблем под друг ъдъл? 8-)

ПС- Някой, който е разбрал да демонстрира за какво точно става въпрос... :)

когато изказваш мнение, не ти ли е идвало наум понякога да кажеш точно обратното и в един момент просто се чудиш коя теза да си избереш, просто защото и двете са еднакво верни? :)

идеята е да се стигне до тема, при която истината е на кантар, в полза и на двете страни

cherinka
01-16-2010, 23:44
Пишеш първо мнение по темата, противоположно на твоето, и след това го оборваш с реалното си становище по темата. Аз така бих писал.
по-забавно е на прима виста да си изтипосаш мнението,после да се чудиш кво си писал и да напишеш оборващо мнение 8-)

:D

plmn
01-16-2010, 23:46
интересно ;д

iLovePussyJuice
01-16-2010, 23:47
Аз мисля, че от самото начало разбрах... :-D

Аз веднага се сещам за "войната между половете"...
Започвайте, аз ще чета. :D

DimovB
01-16-2010, 23:47
не мисля че ше е интересно да кажеш "Иванчо е грозен и тъп" и после да кажеш "Иванчо е красив и умен". :D

Прекалено съм зациклил в момента, за да се сетя за такава тема, която става за тая игра, но ако се сетя за нещо, ще пиша.

iLovePussyJuice
01-16-2010, 23:49
не мисля че ше е интересно да кажеш "Иванчо е грозен и тъп" и после да кажеш "Иванчо е красив и умен". :D

Прекалено съм зациклил в момента, за да се сетя за такава тема, която става за тая игра, но ако се сетя за нещо, ще пиша.И аз смятам, че трябва да е поне малко обмислено xD

Иначе може да опиташ по моето предложение... :D

DimovB
01-16-2010, 23:53
преди време имаше форумна дискусия на тема за и против абортите до не знам си кой месец...
според мене така и не се стигна до реален победител, щото фактите бяха в подкрепа и на двете страни, зависи дали гледаме от религиозна или от практична гледна точка. :)

ае измислете нещо, аз ше се включа след като се наспя :D

iLovePussyJuice
01-16-2010, 23:56
преди време имаше форумна дискусия на тема за и против абортите до не знам си кой месец...
според мене така и не се стигна до реален победител, щото фактите бяха в подкрепа и на двете страни, зависи дали гледаме от религиозна или от практична гледна точка. :)

ае измислете нещо, аз ше се включа след като се наспя :DАко допуснем, че съм атеист...тогава отпада 'религиозната' гледна точка.
Тоест трябва да съм ЗА абортите.
Но може да има друга причина да бъда против... :-o

DimovB
01-16-2010, 23:59
ако една теория има смисъл, не мисля че има значение дали е религиозна или атеистична. религиозна е до толкова, колкото да може да се разграничи по име от анти-тезата.

plmn
01-17-2010, 00:03
ако една теория има смисъл, не мисля че има значение дали е религиозна или атеистична. религиозна е до толкова, колкото да може да се разграничи по име от анти-тезата.

ако теорията има смисъл, има значение дали е религиозна или атеистична за този, който я приема/противопоставя й се. атеист и вярващ биха ли подкрепили едно и също твърдение?

SWASTIKA
01-17-2010, 00:32
Няма да има ограничение в темите. :)

DimovB
01-17-2010, 06:46
ако една теория има смисъл, не мисля че има значение дали е религиозна или атеистична. религиозна е до толкова, колкото да може да се разграничи по име от анти-тезата.

ако теорията има смисъл, има значение дали е религиозна или атеистична за този, който я приема/противопоставя й се. атеист и вярващ биха ли подкрепили едно и също твърдение?

говоря само в условията на тая игра.

SWASTIKA
01-17-2010, 16:17
Други предложения? :-o Още малко да се обогати...

SWASTIKA
01-18-2010, 00:17
На мен ми се струва, че колкото повече теми, толкова по - добре... :)