PDA

View Full Version : запек



tigrica
01-17-2010, 00:31
Здравейте,
От няколко седмици кашлям. От миналата седмица имам и температура - 38-38,5. Отидох при лични си лекар, той ми преслуша гърдите и ми назначи рентгенова снимка. Няма нищо сериозно на белите ми дробове, слава богу. Предписа ми лекарства против температурата - Coldrex и всякакви такива подобни,
но те ужасно ми дразнят стомаха и ги повръщам.
Затова ме посъветва да използвам свещички - Ефералган 600 mg, но никъде не ги намирам и аптекарките масово ми предлгат да си слагам по 2 свещички от 300 мг през 4-6 часа. Това удачно ли е, защото аз четох, че не бива да слагат повече от 4 на ден?
Освен това винаги съм се изхождала рядко -по 2-3 пъти на седмица и досега не съм имала проблем. Само през изминалите 2 г. ми се случи 3-4 пъти след обилно изхождане да имам ярко червена кръв по тоалетната хария. После малко ме щипеше ануса, но след ден-два отшумяваше. От началото на тази семица обаче не мога да се изходя - вече 6-ти ден, коремът ме присвива рязко, твърд е и е подут. Имам газове. Също така когато отида до тоалетната, не се изхождам изобщо или съвсем малко. Анусът ми е раздазнен, заради честите опити, но мился, че нямам обрив или възпаление. Срам ме е да отида на лекар, но тази вечер не издържах и се обадих по GSM-a на личния ми лекар. Той ми каза в понеделник задължително да отида при него, за да ми огледа ануса и да ми вземе анален секрет . Той се взима като се залепва нещо като лепенка върху ануса, или тампонче с памук се вкарва вътре? Вярно ли е, че при прегледа трябва да бръкне с пръст в ануса ми? Ще умра от притеснение, не знам как ще си оголя дупето и ще си разтворя бузките :oops: след като съм момиче е редно някоя жена да извърши прегледа :? Ще ви бъда благодрна, ако някой хвърли яснота върху този вид преглед, защото наистина ужасно съм се притеснила. Лекарят каза още, че ако искам утре мога да си направя клизма - това щяло да ме облекчи най-добре, но аз не знам как да си я направя сама Някой ще ми обясни ли подробно?

darkness848
01-17-2010, 19:59
Aз до колкото знам клизма се прави в болница... Мушкат ти маркуч в ануса и пускат сапункина вода през него. След това можеш да се изходиш свободно. Един мой приятел имаше запек и ако не му бяха направили тази клизма щяха да му правят операция... Та може да е неприятно, но ако питаш мен по добре го направи :)

tigrica
01-17-2010, 20:05
Аз отидох в аптеката и ми препоръчаха свещичка Бизакодил. Посетих тоалетната 20 мин. след като си я сложих, но бяха почти само газове и съвсем малко изпражнения, които излизаха много трудно. Коремът ми продължава да е подут, така че сигурно утре като отида на преглед и мен ме очаква същата съдба :(
Не я ли прави някоя сестра в отделна стая, а не самият лекар???

clever
01-18-2010, 13:24
Премахни срама си... за теб ще е по-добре да се справиш с проблема нали? Отиди на лекар тогава и смело-без колебания.После ще си спокойна че проблемът го няма.Също така начинът ти на хранене има значение.


Освен това винаги съм се изхождала рядко -по 2-3 пъти на седмица

това е ненормално... най-малко през ден трябва да се изхождаш
Намали сухата храна до минимум и пий повече мляко!

tigrica
01-19-2010, 22:13
Aз до колкото знам клизма се прави в болница... Мушкат ти маркуч в ануса и пускат сапункина вода през него. След това можеш да се изходиш свободно. Един мой приятел имаше запек и ако не му бяха направили тази клизма щяха да му правят операция... Та може да е неприятно, но ако питаш мен по добре го направи :)

Отидох на лекар и прегледът беше отвратителен :oops: Исках да те питам, знаеш ли кой, къде и как ти прави клизма, защото, ако не отида днес до тоалетната, утре ще ходя да ми правят. :( Някоя сестра в отделна стая или лекар?

qqqqq
01-19-2010, 23:02
няма ли някви такива да си напраиш сам клизма ... мисля че има или се бъркам :? иначе лошичко и мен ш ме е срам да ида на такъв преглед

tigrica
01-20-2010, 00:05
Знам ли... ти сам ли си слагаш този маркуч и как си вкарваш тази вода? Ще умра от притеснение, дори не знам какво точно ще ми правят :(

clever
01-20-2010, 14:27
Клизма се прави в болнични условия от медицинско лице.

Cheese
01-20-2010, 15:00
аз ще се побъркам да ми вкарат маркуч в гъзу :lol:

Bukmop
01-20-2010, 18:38
в аптеките продават комплектчета за клизма :) нещо като малка помпичка все едно гледах по голям капкомер и така пълниш го мушкаш маничко в ануса и стискаш :) чакаш малко да те напъне и гониш злите духове :D успех :)

eatmysocs
01-20-2010, 19:57
http://www.darinbg.com/images/kozmetika/1_klizma.jpg

Пълниш го със сапунена вода, и както каза съседа над мен. Не се притеснявай, всичко това е човешко. Няма да си първата на която правят клизма, няма и да си последната. Ако се срамуваш толкова много, можеш и вкъщи. Топла сапунена вода. И пиши да кажеш какво е станало. Успех.

1n5ub0rd1na73
01-21-2010, 11:21
Виж, не искам да те карам да се притесняваш, но от написаното от теб разбирам, че имаш наистина сериозни проблеми, които в бъдеще ще се окажат много лоши за теб.

Това, което ти правят в болницата, е само махане на симптомите, а не на причината.

Искрено те съветвам да прочетеш "Бяла книга на живота". В Google лесно ще я намериш и не мисля, че ще съжаляваш, дори и да не обичаш да четеш. :)

Поздрави и успехи.

tigrica
01-31-2010, 23:49
Здравейте,
относно клизмата в домашни условия, лекарят каза, че не е много удачно, особено, ако си по-малък и не знаеш как точно се прави :(
вкараха ме в една стая с няколко санитарки, казаха ми да легна и докато се усетя вече бях без гащи :x напрвиха ми клизма и ми дадоха едно цукало :( сестрите казаха изобщо да не се притеснявам и хубаво да се изходя и три пъти ми вкарваха вода :oops: после дойдоха един лекар и една лекарка и пак ми гледаха ануса, взеха ми секрет и ме пуснаха да си ходя най-накрая
засега съм ок и ходя през ден, дано само изследванията ми да са ок
Благодаря за съветите :-)

newage
01-06-2015, 11:30
Браво че си преодоляла срама и си отишла навреме да ти направят клизма. Знаеш ли, запекът не е майтап работа и това си е нещо сериозно, но хората не му обръщат внимание, докато тялото им не бъде напълно съсипано...

Не е никак здравословно да ходиш до тоалетна по-малко от веднъж на ден. В червата се събират всякакви боклуци, които тровят всички органи в тялото. Виж тази диаграма - тук е показана нормалната работа на храносмилателната и отделителната система при хората http://www.prikachi.com/images/417/7712417D.jpg

Това е правилното, и ако искаш да си здрава и да живееш дълго го спазвай.

Прочети това, защото съм сигурен че не го знаеш: http://forum.mikroferma.com/index.php?topic=1509.msg1691#msg1691