PDA

View Full Version : Козметика за начинаещи..



rikiEMA94
01-17-2010, 07:28
Здравейте.. Казвам се Ели и съм на 15 години.. :) Тъй като до сега не съм се гримирала, не съм си правила косата, не съм се обезкосмявала.. :oops: Искам да ви попитам няколко въпроса..
1. Каква козметика да си купя за лицето? Какви принадлежности, гримове.. Аз за сега имам само молив за очи и някакъв крем за лице..
2. С какво е хубаво да почиствам гримът?
3. Мога ли да си направя сама кола маска отдолу?
Благодаря ви много за отделеното време.. И непочвайте да ме нападате да питам майка си.. :) Живея само с баща си.. Майка ми ни е напуснала малко след като съм се родила.. :)

SmilezZz
01-17-2010, 07:47
1. Каква козметика да си купя за лицето? Какви принадлежности, гримове.. Аз за сега имам само молив за очи и някакъв крем за лице..
2. С какво е хубаво да почиствам гримът?
3. Мога ли да си направя сама кола маска отдолу?
Благодаря ви много за отделеното време.. И непочвайте да ме нападате да питам майка си.. :) Живея само с баща си.. Майка ми ни е напуснала малко след като съм се родила.. :)

1.Еми зависи как искаш да се гримираш..
Може да си купиш спирала,сенки,червило или гланц..Някакъв крем за лицето..
2.Тоалетно мляко /според мен/
3.Доста ще боли..Най-добре отиди на козметик
Или с самобръсначка - но ефекта не е дълготраен

titinkaa
01-17-2010, 07:49
За почистване н алице си вземи силицилов спирт 1%,хума и крем Здраве,гримове може на Голден Роуз или Боржоус,за почистване си вземи мляко в козметичните магазини има,а за там отдолу с кола маска няма да можеш първо се обръсни и после като станат малко по големи от това да набодът тогава пробвай с кола маска

rosencetooo
01-17-2010, 07:54
1. Може да започнеш с спирала, гланц за устни или някое червило :)
2. Ами с бебешки мокри кърпички ;]]
3. Да ще можеш .. но първия път по-добре със самобръсначка .. а като после докато са по-малки с кола маска.. хем няма да те боли много :) , ноо ако решиш, че няма да можеш да се справиш сама отиди на козметик

brokeninside13
01-17-2010, 08:14
Аз те съветвам за отдолу да отидеш при козметик

lipstik
01-17-2010, 08:22
Аз те съветвам в никакъв слачай да не си купуваш гримове на такива долнопробни марки като Golden Rose и Ruby Rose.

ivcheto0o
01-17-2010, 08:40
1. Каква козметика да си купя за лицето? Какви принадлежности, гримове.. Аз за сега имам само молив за очи и някакъв крем за лице..-Някъква спирала,гланц за устни и ако искаш и имаш нужда пудра.Съветвам те да са от по хубави марки не някои евтини и по-долнопробни
2. С какво е хубаво да почиствам гримът?-Тоалетно мляко,има и едни мокри кърпи4ки специално за по4истване на грим,важното е да се съобразиш с вида на кожата-суха/мазна/нормална...
3. Мога ли да си направя сама кола маска отдолу? По-добре първо със самобръсна4ката и после наи-добре на козметик

Little_Lady93
01-17-2010, 09:30
1.
-Като за начало те съветвам да си купиш нещо за всекидневно почистване на лицето от сорта на Clean and Clear.Най-добре да е на Клиник или Гарниер ако първото ти идва скъпичко.
-за равномерен тен си по-добреизползвай пудра вместо фон-дьо-тен, определено мисля, че е по-добре за кожата пък и не стои мазно; за покриване на малки недостатъци ползвай коректор. За тези неща като марки избери между Буржоас, Макс фактор или като по-скъпа и по-добра алтернатива може Lancome.
- вземи си хубава спирала, това е нещо, което можеш да си ползваш всеки ден; за сенки избери по пастелни и светли цветове, близки до цвета на кожата ти.По нататък може да си купиш други- тъмни, вечерни и с повече блясък за специални случаи.Аз черлива не позлвам, понеже не ми харесва как стоят, така че не мога нищо да те посъветвам.Позлвам прозрачен глос на Буржоас и съм доволна. За всичко това като марки- същите като тези за пудрата и коректора

2.
-вземи си тоалетно мляко и памучни тампончета
-ако те мързи много вечер може да си кпиш и кърпички за почистване на грим, но все пка не ползвай винаги тях

3.
- първо си купи хубава самобръсначка, не от евтините боклуци, защото с тях може да се порежеш много гадно.Вземи и интимен 6ампоан, все пак в никакъв случай не може да ги махаш на сухо
- като пораснат 4-5мм отиди на козметик или проучи за обезкосмяването с лентички

Това е от мен дано да съм ти била полезна
-като пораснат малко кос :-)

denety
01-17-2010, 10:55
Аз имам майка и тя ме заведе още първият път на козметик не съм се обезкосмявала на триъгълника,но за всички части на тялото е по-добре да отидеш още първият път на козметик,защото иначе космите стават твърди и боли повече. :-P

Biskfitka
01-17-2010, 11:46
За козметика сенки ти препоръчвам на руби роуз.Ама друго на тая фирма не си взимай 8-) Вземи си някакви по-светли цветове,защото щом не си се гримирала и изведнъж да се намажеш ( ;ддд) цялата с черно ...трудно ще се въприемеш...
Тоалетното мляко на Билка е хубаво за почистване на грим...
За колата маска ходи на козметик най-добре...

vellvet
01-17-2010, 12:02
>> на млада кожа ти препоъчвам да не слагаш ежедневно фон дьо тен. вземи си спирала, молив за очи, сенки и гланц в подходящ за лицето ти тон (по-хубавите косметики имат тестери за това като отидеш в магазина се посъветвай с консултант да ти предложи нещо подходящо, което да изпробваш и след това купи това, което смяташ, че ти подхожда най-добре)
>>гримът се почиства с тоалетно мляко или лосион за премахване на грим има във всеки козметичен магазин и в аптеките. Много е важно да почиства грима всяка вечер за да не запушва порите и да измиваш ицето си с някакъв почистваш гел
>> за обзкосмяването задължително на козметик. опитът да го направиш сама ще е болезнен и безуспешен. първият път ще те боли много, но с всеки следващ болката ще е по малка защото косъмът изтанява. не си и помисляй за бръснач стават по-дебели, изникват на следващия ден , предичвикват сърбеж и неприятно усещане, в някои лоши случаи може да предизвика възпаление.

попитай козметичката с какво да мажеш косата си след процедурата, тя ще те насочи към продък подходящ за твоя тип кожа ;)

heiress
01-17-2010, 19:58
1. Каква козметика да си купя за лицето? Какви принадлежности, гримове.. Аз за сега имам само молив за очи и някакъв крем за лице.. Ами най- добре първоначално си вземи спирала и гланц или червило. По- натаък може да си вземаш фон дьо тен или пудра и някакви сенки.
2. С какво е хубаво да почиствам гримът? С тоалетно мляко.
3. Мога ли да си направя сама кола маска отдолу? Най- добре отиди на козметик.

graphicflower
01-17-2010, 23:57
От София ли си? Ако да мога да те заведа на пазар и да ти препоръчам някои продукти и да ти покажа кое от къде да си вземеш! Аз лично си купувам все качествена козметика, която не вреди толкова много на лицето колкото другите продукти + това и си потдържам кожата с различни маски и процедури.

Ако си навита пиши на лично! :)

DqVoLsKoJeLaNiE
01-18-2010, 09:21
Здравейте.. Казвам се Ели и съм на 15 години.. :) Тъй като до сега не съм се гримирала, не съм си правила косата, не съм се обезкосмявала.. :oops: Искам да ви попитам няколко въпроса..
1. Каква козметика да си купя за лицето? Какви принадлежности, гримове.. Аз за сега имам само молив за очи и някакъв крем за лице..
2. С какво е хубаво да почиствам гримът?
3. Мога ли да си направя сама кола маска отдолу?
Благодаря ви много за отделеното време.. И непочвайте да ме нападате да питам майка си.. :) Живея само с баща си.. Майка ми ни е напуснала малко след като съм се родила.. :)

1. Съветвам те козметиката да е от Oriflame,Escene или Avon, защото това е качествена козметика...Започни със кремче/фдт, след него ако искаш сложи пудра, после можеш да сложиш сенки и гланц. В никакъв случай не си купувай козметика от магазините, в които се продават китайски стоки, както знаеш, братята китайзи гонят количество, не качество. Най-добре си вземи фдт на водна основа без много масла и т.н., които могат да запушат порите. Гланца може да се замени и с балсам, но по-добре се въоръжи и с двете. Въпреки, че ще струва малко повече, вземи си качествен балсам със добра слънчева защита, защото устните съдържат мелатин и дори да не ти се вярва, изгарят на слънцебез да усетиш, което ги уврежда (SPF 15 е добре).
2.Тоалетно мляко или (както казаха преди мен), с бебешки почистващи кърпички, а може и тоник за лице, но той не щади много-много кожата.
Ако ще си избираш тоник, Clean&Clear е добро решение за теб, бебешки мокри кърпички има навсякъде, а също така има и такива кърпички за грим, по козметичните магазини има от тях. Тоалетното мляко също можеш да го намериш в магазините.
3. Можеш, но ще боли първия път. Аз те съветвам да използваш депилатоап, ако до сега не си използвала сабобръсначка. Депилатоара се нанася на суха кожа, оставя се 10 минути и мосле се премахва със шпатулка( която се продава в комплект със самия крем-депилатоар) в посока, обратна на тази на растежа на косъмчетата. Ако има раздразнения, намажи с крем Здраве.
Може да стане и със самобръсначка. Вземи си такава с три ножчета, крем за бръснене с глицерин и кремче за интимни части на Nivea. Сложи пласт крем за браснене, дебел около половин сантиметър.За да не се получават пъпчици, премахвай косъмчетата в посока, обратна на растежа им. После отмии крема за бръснене и намажи с кремчето, за да няма раздразнения.
Ето тук има за кола маската в домашни условия: http://www.epilacia.com/vidove-epilacia/kola-maska

myl0weee
01-18-2010, 09:58
Ели, ако лицето ти е чисто и нямаш пъпки не започвай да слагаш фон дьо тен, или ако толкова държиш си вземи по- скъп, но качествен и с минерали, за да не се съсипе прекалено кожата. Молив за очи- аз ползвам на Golden Rose и съм доволна, но моливите на Avon също са добри. Спиралата- може би на мейбълин или Golden Rose, аз харесвам и двете марки. Важното е да знаеш как да срагаш спиралата, а не толкова каква е, защото спиралата ти може да е 100 лева, да не спластява, но да не знаеш как да я слагаш и ефект 0.. не знам как да ти обясня тук как да я слагаш правилно, за това помоли някоя приятелка или съученичка, която се гримира като хората 8-) за дневен грим избери по свежо червило, или гланц, нещо розовко, например. За сенки не мога да ти дам съвет, защото слагам рядко и не ме бива в тия неща 8-) можеш да посетиш темата ваши снимки с грим и да видиш как се гримират съфорумките. А за обезкосмяването- първо самобръсначка.

:)

Hilary_
01-18-2010, 11:12
1. Каква козметика да си купя за лицето?
.. зависи от кожата на лицето ти .. потърси в интернет за типове кожа на лицето и виж за коя какво е подходящо .. (:

Какви принадлежности, гримове.. Аз за сега имам само молив за очи и някакъв крем за лице..
Отново зависи как искаш да се гримираш? В смисъл с по - тежък грим? С по - лек? По - фрапиращ или не чак толкова? Ти решаваш какво да си слагаш на лицето стига да ти отива на цвета на очите, дрехите и като цяло .. (: Отново можеш да намериш адски много инфо в интернет ..

2. С какво е хубаво да почиствам гримът?
Аз позлвам почистващо тоалетно мляко ..

3. Мога ли да си направя сама кола маска отдолу?
Можеш, но боли .. ако държиш да е с кола маска отиди на козметик .. ако ли не има и други не чак толкова болезнени варианти .. (:

graphicflower
01-18-2010, 11:41
Пиши ми по скайп "boryana_tencheva" и ще ти обясня и препоръчам по-хубави и качествени продукти на разумни цени и ще ти кажа от къде да си ги вземеш без да обиколиш цяла София за един продукт. И забога не си купувай боклуците на Avon!

liim0nka
01-18-2010, 18:23
Здравейте.. Казвам се Ели и съм на 15 години.. :) Тъй като до сега не съм се гримирала, не съм си правила косата, не съм се обезкосмявала.. :oops: Искам да ви попитам няколко въпроса..
1. Каква козметика да си купя за лицето? Какви принадлежности, гримове.. Аз за сега имам само молив за очи и някакъв крем за лице..
2. С какво е хубаво да почиствам гримът?
3. Мога ли да си направя сама кола маска отдолу?
Благодаря ви много за отделеното време.. И непочвайте да ме нападате да питам майка си.. :) Живея само с баща си.. Майка ми ни е напуснала малко след като съм се родила.. :)

1. Съветвам те козметиката да е от Oriflame,Escene или Avon, защото това е качествена козметика...

ако това за теб е качествена козметика?! :lol:
КАЧЕСТВЕНА..наистина..далеч не е ейвън-maybelline,seventeen, manhattan, max factor (и лореал но те са доста по скъпи) са много по-добри продукти.. :)

cherrygloss
01-18-2010, 18:25
Абе хора , какво говорите? Avon са едни полски боклуци , за Oriflame mога да кажа същото..Иначе се разходи по магазините, харесай си нещо по-качествено .

heiress
01-18-2010, 20:30
Абе хора , какво говорите? Avon са едни полски боклуци , за Oriflame mога да кажа същото..Иначе се разходи по магазините, харесай си нещо по-качествено .

Eми, не са нищо особено, наистина.. но пък са по- добри от редица гримове, които продават в магазините за по 2-3-5 лева...