PDA

View Full Version : KЪМ amk933 !!! :)



xSANYAx
01-17-2010, 08:19
Извинявай,обаче твоите коментари към темите за Америка,ми направиха голямо впечатление.В момента съм 9 клас,и попринцип мн искам да отида да уча висше в Америка,мътно разбрах горе-долу как стоят нещата,разбрах,че не е много евтино,но пък и че страната дава помощи. Също така ми се ще да знам толкова добре английски като теб! Ще ми разкажеш ли кога започна да изучаваш СЕРИОЗНО английския език,казвам сериозно,защото всички знаем,че английския вече май започва да е изучава от 2 или 3 клас,ако не се лъжа.. таа и дали трябва да ми е доста тежичък джоба,за да отида в Щатите.Попринцип там е трудно за българите,най-вече заради техните финанси!
Е,ако нямаш нищо против,разясни ми по това,което написах ,благодаря ти предварително! :)

bonbogoko
01-17-2010, 11:22
Английки език - не е важно колко дълго го учиш, а колко интензивно. Трябва да се слуша много английски предавания, да се четат книги и да се превеждат.

П.С. Норма е първо да се слага запетая и след това интервал, това важи за всички препинателни знаци. Грешно е без интервал или първо интервал, а после запетая. Съжалявам за офтопика, ама този съвет много ще ти помогне при писане на автобиграфията. Шефовете много държат на тези на пръв поглед тъпи правила. 8)

Linns
01-17-2010, 12:02
^ Много смотан пост, честно.. Така като сме тръгнали на теб казвам, че се пише Шефовете ;]

По темата: Аз не съм в България и не знам как стоят нещата там,но когато аз се интересувах от кандидатстването в САЩ ми казаха, че за изучаването на английски трябва да съм живяла на място, тоест ми препоръчаха от програмите дето те изпращат за 3,6 или 9 месеца на място където се говори само и единствено английски.. Предполагам вече си се информирала за тестовете и т.н., особено за Сат трябва перфектен английски.. Иначе имам две братовчедки които в 12ти клас заминаха за Америка и завършиха право и двете.. Първо ги изпратиха за 2 месеца в Англия, след това в Америка завършиха средното си и влязоха в Университет.. Колкото до парите за образование не се пести, има студентски кредити и стипендии ..

bonbogoko
01-17-2010, 12:12
Мерси за комплимента :D Грешката е оправена. 8)

bubals
01-17-2010, 15:36
амк933 дай некав сайт за ун-та в Англия.. Нещо класация , нещо от сорта знам ,че , ще учиш Америка, но се пак ако знаеш :-o :-o

[B]a[N]D[i]T[k]a
01-18-2010, 01:55
а аз мога ли да го попитам как така е научил бг след като е само 25% от бг потекло? в смисъл... преполагам единия от родителите ти не говори изобщо и затова е по трудно да се научи.. а иначе по темата.. като го гледам момчето надали е било в бг и сиг си е прекарало живота там, като говориш толкова много английски.. е научаваш го :)

amk933
01-18-2010, 13:28
^Ами с желание съм научил български. Като бях по-малък съм учил в българско училище дори. Имам много приятели българи и така. И ми е лесно. :)

Английски е един от първите два езика, които проговорих. Нетолкова, защото се говори у дома, а защото не уча в българско училище и хората покрай мен в 80% от деня ми това говорят. Иначе английски съм започнал да уча от 3 години без малко и това години наред без прекъсване. Вече ми е част от ежедневието. Дори американци са ме питали от кой щат идвам. 8-)

Английски се учи най-лесно, като покрай теб има само такива хора, защото щеш не щеш, няма иначе как да се оправиш. Другият вариянт е с много строги учители, които ще ти говорят само на английски. Четене на книги в неадаптирана версия също е важно. Гледане на филми, слушане на музика...И горещо препоръчвам да си избереш един английски - британски или американски и да учиш него, защото смесица от двата не е най-добрият вариянт. Има огромни граматически и лексикални разлики, колкото и невероятно да звучи. И пак според мен по-добър вариянт от native speaker няма.

За Америка и финансите не мога да ти отговоря с точност. Зависи на 90% от щата, в който си и най-вече университета. Пътните разходи не са малко. Здравната застраховка също. Другото, ако имаш стипендия ще е ок. Но ти трябват поне 500-1000$ на месец, за да се храниш и живееш нормално и някакви джобни. И пак казвам много зависи от мястото и университета. Има разлика да си в Айова в някакъв държавен колеж от това да си в Колумбия в Манхатън. :)

bubals
01-18-2010, 13:36
амк933 отговори и на мен :x

amk933
01-18-2010, 13:56
амк933 отговори и на мен :x

От Англия се интересувам точно от 7 университета и друго не знам. Мога да ти помогна, ако нещо те вълнува за Oxbridge, UCL, LSE, University of Edinburgh, King's College, Imperial College. :)

goshka
01-18-2010, 14:48
Ам амк :D ти към каква специалност си се насочил?

amk933
01-18-2010, 15:40
Ам амк :D ти към каква специалност си се насочил?

Зависи къде ме приемат.
Ако е там където искам бакалавърът ще ми е Политика, Етика и Философия или Политика, Етика и Икономика (тези 3-те са една специалност).

След това двойна магистратура, което ще рече още 4 години. Едната ще е Право, другата - Бизнес Администрация.

И после ще специализирам 1 година Бизнес и Корпоративно право.

Това е, ако всичко се случи, както ми се иска. :)

ZipFail
01-18-2010, 16:34
И що не пишеш вече в "Политика" ? :)

bubals
01-18-2010, 16:53
почти всеки колеж ли има специалност бизнес или там как се води... и може ли да обесниш за тези кредите , и колко години 2 или 3 е колежа в Англия


а тия колежи каде си ги избрал не са ли малко на по вдигнат летва :lol: :lol: ... некав сайт нямаш ли за уни-та в Англия ?

признава ли се този тест ЕСЕТ ?

Aniiiii
01-19-2010, 15:52
amk933 ти в Лондон ли искаш да учиш?
Защото и аз мнооооого искам да уча в Imperial College, Но ти трябват найстина добри отценки за там
Ти по специално какво искаш да учиш?

goshka
01-19-2010, 16:31
Я чети предните постове преди да се повтаряш...

amk933
01-19-2010, 17:40
почти всеки колеж ли има специалност бизнес или там как се води... и може ли да обесниш за тези кредите , и колко години 2 или 3 е колежа в Англия


а тия колежи каде си ги избрал не са ли малко на по вдигнат летва :lol: :lol: ... некав сайт нямаш ли за уни-та в Англия ?

признава ли се този тест ЕСЕТ ?

ЕСЕТ???? Какво е това? :-o

Какво за кредитите?

Да на "по вдигнат" летва са, точно заради това само те ме интересуват.

Аниии, не искам да уча в Англия. Ще пробвам само в най-добрите им университети, просто на тото. Аз се подготвям за Америка. Но на мен не ми трябват разните там сертификати, като на останалите българи, защото уча в училище, в което получавам три дипломи - английска, американска и IB. Така че не ми е проблем да пробвам, защото не ми искат никакви ТОЙФЕЛИ, ИЕЛТС и т.н. :)

Иначе аз искам Америка. За мен по-добро от елтиното тяхно образование няма. Но е наистина много, ама много трудно. Става въпрос за средното. Висшето е най-общопризнатото образование в света и определено има места, които, ако завършиш, гладен няма да останеш меко казано.

За какво искам да уча погледни коментара ми в миналата страница. :)

xSANYAx
01-20-2010, 14:09
мерси за мненията,но беше към амк :D мерси отново :)

bubals
01-21-2010, 18:52
не ми се прави нова тема и за това го пиша тук.... амк може ли да учиш две специалности ? примерно право и мениджър :-o :-o :-o

bubals
01-21-2010, 19:05
а,и още нещо тоелф завинаги ли е?

YouDontKnowMe
01-23-2010, 13:17
а,и още нещо тоелф завинаги ли е?
Важи две години .