PDA

View Full Version : Въпрос за храненето в училище



KumchoValcho
01-17-2010, 21:03
Как да спазвам някакъв що-годе приличен хранителен режим, при положение, че в даскало всеки около мен набива шоколади, кроасани, брускети, форнети, тостери, ДЮНЕРИ и всякакви адски вкусни неща? :-o :-o
И изобщо кво мога да ям в училище, което да е поне малко здравословно и да не е мазно/сладко/тестено? :-s

Т. 7
Moderated by kalpazanka

POLLINA
01-17-2010, 21:06
плодове,зеленчуци, месо нещо такова

Nathan
01-17-2010, 21:07
Прави си от вкъщи :) Хем е лесно хем здравословно хем ще ти излезе по - евтино :)

MichellePhan
01-17-2010, 21:08
Плодове :grin: В моето училище продават мандарини и портокали <3
Иначе като ти се дояде прави нещо друго и просто не си мисли за него.Мисли,че е направено от някакви гнусни неща...И колко е вредно

ifcheTyYyYy
01-18-2010, 04:16
ми то кат им знаиш вкуса.. как да не мислиш за тях.. :D а потемата.. ако няма в училището ти.. плодове си купувай предния ден от магазина..аз примерно за да си събирам пари ям в къщи..ако си взема парите ще ги похарча точно поради причината че всички около мен нагъват каквото и да е..и затова си ги оставям ...като знам че нямам пари не им обръщам внимание :) :D :D :-D :-D :-D :P :P

dessyy
01-18-2010, 06:26
xaxa това с парите си е добра идея :Д иначе може да си носиш от вкъщи някакъв плод.В началото е малко трудно,но ще видиш,че с времето като гледаш тостерите и вобще всичко мазно, ще ти се гади и дори да си вземеш няма да ти е вкусно ;] Поне при мен се получи така...като ги гледам само си мисля как по дяволите могат да ги ядат....само от шоколада не мога да се отрърва още

rali4ka91
01-18-2010, 07:28
Минаваш в началото на седмицата през пазара, купуваш банани, портокали, мандарини, ябълки и пр. и си носи в чантата. ;)

Sissy90
01-18-2010, 08:09
Аз в училище съм яла кисело мляко, плодове, ядки, сандвичи с пълнозърнест хляб. Бързо се свиква да не обръщаш внимание на боклуците, които ядат останалите, а и с времето все повече хора (особено момичетата) започват да се замислят какво ядат и спират с боклучавите храни.

teenems
01-18-2010, 08:19
Прави си от вкъщи :) Хем е лесно хем здравословно хем ще ти излезе по - евтино :)

Аз така правя и знам ,че коремът ми е пълен както се казва и то само с хубави и полезни неща !

vampireee
01-18-2010, 08:28
xaxa това с парите си е добра идея :Д иначе може да си носиш от вкъщи някакъв плод.В началото е малко трудно,но ще видиш,че с времето като гледаш тостерите и вобще всичко мазно, ще ти се гади и дори да си вземеш няма да ти е вкусно ;] Поне при мен се получи така...като ги гледам само си мисля как по дяволите могат да ги ядат....само от шоколада не мога да се отрърва още

абсолютно същата съм :D изобщо не ми прави впечатление храната в даскало ;д

към авторката : ако имаш воля и решиш да не ядеш на даскало просто няма да ядеш и така ;д

dessyy
01-18-2010, 08:51
Дам така е само воля ти трябва...нищо ново като цяло :Д Но си носи плод мн засища ;]

viksit0y
01-18-2010, 08:53
Аз от магазинчето до училище си взимам активия с корн флейкс дето е отгоре. Иначе един ден ми беше много лошо и не исках да ям нищо друго освен плодове. Отидох пак до магазина и си купих мандарини, после като ги видях съучениците ми в стаята с тия джобове, дюнери и т.н. щях да повърна :-&

Sissy90
01-18-2010, 09:03
Дам така е само воля ти трябва...нищо ново като цяло :Д Но си носи плод мн засища ;]
Не бих могла да твърдя същото за себе си :D

Sintya
01-18-2010, 09:09
Аз също ям плодове, кисело мляко, солети ( макар, че не са мн полезни ) и въобще не ми се дояждат разни сандвичи и тн.
Понякога, когато ми се дояде нещо сладко си взимам, но това се случва рядко.

DqVoLsKoJeLaNiE
01-18-2010, 09:28
1.Bake Rolls със сол/сирене (това е печен хляб, няма лошо да си хапнеш)
!Добре е да пиеш нещо, течността създава илюзията, чи стомахът ти е пълен!
Плодовете също са вариант.

Sissy90
01-18-2010, 09:30
1.Bake Rolls със сол/сирене (това е печен хляб, няма лошо да си хапнеш)
!Добре е да пиеш нещо, течността създава илюзията, чи стомахът ти е пълен!
Плодовете също са вариант.
Не е ли пържен? Или поне с доста мазнини. Аз преди много ядях такива неща, но от известно време съм спряла... И сега даже не са ми особено вкусни, отвикнала съм.

PinkFloydSound
01-18-2010, 09:34
^ И е адски солен => не е добър вариант.

1. Плодове.
2. Активиа закуска, ама в по-краен случай.
3. Тостер с пилешка пържола, домати и краставици – в най-краен. 8-) Все пак това е просто малко бял хляб с месо... Дали тая пържола ще я купиш от магазина, или от будката за тостерите – все една е. :)

myl0weee
01-18-2010, 09:48
прави си сандвичи вкъщи, може да използваш пълнозърнест хляб. Плодове, мляко [НО НЕ АКТИВИЯ!], сушени плодове също може да ядеш .. :)

sl0w
01-18-2010, 10:07
хубава закуска в даскало е примеро 2 байк ролса 1 сникерс и натурален сок ...
П.П. хотдоците и тостерите са си рлз :D

Тва от къщи да си носиш сандвичи и такива е съкс ... и мое и да ти се подиграват :lol:

kuklichka_bg
01-18-2010, 12:26
Попринцип не ям на даскало,ако прегладнея си вземам ябълка или ако съм много гладна бейкролс.Покрай мойто даскало у ужас има форнети,пици,банички,дюнер ,понички,закуски,хамбургер и абе.... 8-) ама свикнах да ги гледам само.

LovelyGirl
01-18-2010, 12:45
Bake Rolls е пържен, солен и мазен.Изобщо не му го предлагайте :?

Ние ядем често плодове.Даже са ми доста по-вкусни от останалите закуски - пици, дюнеи, форнети. А и ти като си свикнеш да си ядеш от тях, няма да обръщаш изобщо внимание на другите.Мляко също ядем често, но то си е нещо обикновено, не мисля, че може да се причисли към чак толкова здравословните храни.

clever
01-18-2010, 13:13
Сигурно ще потвърдя мнението на доста хора до тук но.. взимай си сандвичи направени домашно или плодове от вкъщи. :) Може също някаква баница или кекс напрамени домашно от баба ти или майка ти например-- знаеш че не са наблъскани хиляди боклуци в тях. :)

clever
01-18-2010, 13:19
Тва от къщи да си носиш сандвичи и такива е съкс ... и мое и да ти се подиграват :lol:
Никога не съм осъзнавала защо някои хора се подиграват за това че си носиш храна от вкъщи... не е логично.. даже напротив-тъпо е.Някой не му се яде кроасан;солети;малети или сандвич в магазина който струва 3 лева и е престоял в магазина 1 седмица ... :?

..сори за двойния пост :)

cherrygloss
01-18-2010, 13:26
Пфф и аз имам същия проблем.. от скоро започнах да си нося ябълки или да си купувам активия.Понякога много ми се прияжда нещо и си взимам бейк ролс :-D

FuCkInBuBbLeGuM
01-18-2010, 14:35
Уффф в нащо даскало само пицата става поне според мен. Обаче като изям 1 парче почвам да се мразя... Плодове май няма или поне не съм виждала... Мисля и аз да си нося от вкъщи някой плодче вече щото с тия пици направоо :x

smiirnoff
01-18-2010, 15:17
Аз в училище вече рядко ям .. не знам защо, но откакто почнах 8ми клас (тази година) и всичките тия хамбургери, дюнери, пици и такива боклуци ми стана супер противни .. супер много се учудвам от това
нито нещо съм правила, нито съм се ограничавала .. просто така стана, не знам и аз защо о.О

иначе до моето училище си има пазарче (Римската стена) и там има всичко
много добър вариант е да си взимаш плодове, дали от училище или от пазарче някакво
също така в много магазини продават сандвичи все едно домашно направени и някои са хубави (въпреки че аз не си падам много по тях)
по принцип няма лошо да си ядеш от тия брускети и другите глупости, ама да не става навик .. :Д
аз дори някой път минавам само на нещо за пиене и дъвки .. ама т'ва не е много полезно, не ти го препоръчвам ;)

другоо .. не мога да се сетя сега

сега се сетих, че аз по принцип като изпия една активия/данон (на мен данона повече ми харесва :Д) за пиене и ми минава всякъв глад и т.н
и т'ва е идея, ама да не е ежедневие
ВИНАГИ трябва да се яде нещо различно
иначе привикваш и само т'ва ядеш
а пък не е много полезно всеки ден едно и също

Zarity
01-18-2010, 15:23
Плодове...Продават се в училищните барчета.
Кво набиване на мандарини е в даскало :D

cookie_master
01-18-2010, 15:34
избягвам да ям в училище
абе като цяло се опитвам да избягвам такива гадни храни
но можеш да си носиш ябълка или мандарина

foreverr
01-18-2010, 18:35
Най-здравословното за което се сещам, са плодовете.Но ако с тях не се наяждаш си купувай бисквити, но такива без шоколад, има еднои на житен дар, с различни вкусове.Те са хубави.Може и ядки да си взимаш, те сяа полезни, но все пакимай в предвид, че са доста калорични.А за мен най-добрият вариант е да не ям в даскало и така правя :D дори и да не съм яла в даскало,като се прибера в нас , си ям нормално, не съм гладна като вълк, ма кар, ч ене съм яла в даскало.

ludo_momiche
01-18-2010, 19:27
Не можеш ли просто да не ядеш? Попринцип знам, че е трудно,ама се свиква. Някои закусват или там каквото хранене е подред преди училище,издържат няколко часа, като се приберат пак си хапват. Плодовете, както казаха, е много добър вариант,стига да има откъде да се вземат ( и все пак да ти харесват,няма защо да се мъчиш излишно). Аз често въобще не си нося пари, дали нарочно или, защото забравям, и помага. :)
Всякакви пакетирани неща -вафли, роасани, солети, снаксове, чипсове, бейк ролса, по който толкова залитате, са толкова вредни, че по-добре баници и милинки (поне според мен). Винаги можеш и да си вземеш нещо полезно и вкусно от вкъщи,освен, ако не те е срам дали ще ти се подиграват, или си като мен-за мен май няма и полезно, и вкусно :D

lipstik
01-19-2010, 08:33
Аз не ям на училище.Яж преди училище,а не на училище.

TwEEtyNkA
01-19-2010, 11:57
аз ям плодови млека или пия там каквато е опаковката :D много са вкусни не засищат ама се нещо ти има в стомаха :D

liim0nka
01-19-2010, 12:12
Мм..аз си взимам бейкролс и от онези млека с шоколад, ягода и т.н...
ии..един малък шоколад -не мисля, че е толкова вреедно по един мъничък на ден
определено не е най-здравословния начин..обаче от всичките калорични неща, които има..мисля, че това което си купувам ее..сравнително добре 8-)

tonie__
01-19-2010, 12:14
аз ако ще ям в училище ям или хот-дог,или сухари/солети :) но напоследък ми се случва да не ям..

clever
01-19-2010, 12:17
Кво става в тая тема.. Предлагаме на човека как да се храни здравословно в даскало или казваме как ядем ние ? :-o :lol: :lol:
Иначе за мен-винаги различно.. Но в повечето случаи не ям в даскало ми пия някаква напитка(кола;фанта или спрайт или др.) или Данон за пиене което не е препоръчително за здравословно преживяване в даскало.. :lol: :lol: :lol: :lol:

black_baby
01-19-2010, 12:43
Плодове и минерална вода :)

darsit0
01-19-2010, 13:18
и аз съм в твоето положение :D в междучасието целият клас мляска, хрупа и издава всякакви такива изкушителни звуци :-D и всички си тикат муцуните в храната като свине :razz: ся да ти изброя някои от нещата, които плюскат: чипсове, картофки, джобове, дюнери, шоколади, бонбони, дъвки с ТОНОВЕ ЗАХАР... и много други неща.... :D :D :D :D :D :D :D :D та по темата - купи си студен чай и когато ти се дояде нещо от онези не чак толкова вкусни чудеса, пийни малко и ще се заситиш :) личен опит

Luscious_Heart
01-19-2010, 13:28
1.Bake Rolls със сол/сирене (това е печен хляб, няма лошо да си хапнеш)
!Добре е да пиеш нещо, течността създава илюзията, чи стомахът ти е пълен!
Плодовете също са вариант.
Мда е, точно бейк ролса, дето е бъкан със сол. :&

perfektencom
01-19-2010, 13:55
Как ще стане,т'фа... ти се дразниш като гледаш останалите и ти се прияжда,тъй че в училище не можеш да ядеш здравословна храна :)

krasawichka
01-22-2010, 11:37
азз сии влизамм Активия-Закускаа ии след училище някакъв чипс 8)

Flopper
01-22-2010, 11:45
Аз преди най-често Бейкролс и вафли, но от тая година реших да наблягам на ябълки и ядки, както и Корнита - не че са много полезни де, но пак е по-добре

Neopitom3na
01-22-2010, 12:58
хапвай предимно плодове :P

StreetFame
01-22-2010, 13:10
Аз не ям на училище.Яж преди училище,а не на училище.

Infinity
01-22-2010, 13:37
Аз малко ще се повторя със останалите , но ще кажа , че ям в училище помечето пъти Бейк Ролс и не виждам какво толкова му е гадното. 8-) Тоест аз виждам, но пък не виждам да ми се отразява зле- напротив. :) Със пица го обожавамм.. 8-) :P
Иначе както всички останали предложиха
- плодове
- ядки / лешници , бадеми , кашу / , но са доста калорични.
- някой сандвич от тези опакованите дето са със пълнозърнест хлув и различни видове месо.
- носи си от вкъщи направен сандвич, ако мислиш , че ще ти е удобно на мен лично не би ми било ,но то си е до човека / класа.. :)

galu6a
01-22-2010, 15:15
копувай си плодове или кисели млека сухари такива неща :)

Sissy90
01-22-2010, 16:39
Чета тука всички разправят как ядяли вафли, чипсове и т. н. на училище... А по новините разправят как уж били забранени такива неща в училищите лавки - явно все пак продават, така ли?

Nadyty
01-22-2010, 18:17
Чета тука всички разправят как ядяли вафли, чипсове и т. н. на училище... А по новините разправят как уж били забранени такива неща в училищите лавки - явно все пак продават, така ли?


еми при нас в Петрич никой не съм видяла да яде плодове или нещо полезно...а аз ям удома-мюсли(7) много рядко да си купя някаква пица...ама на мен ми е проблема,че като се прибера след училище(1:30) съм гладна като вълк :D :D :D :D

GabisiTa
01-22-2010, 19:09
Напоследък ям някакъв плод само, евентуално някои дни плод и солети :)

Stellsy
01-22-2010, 20:01
Яж активия или данон, плодове и пий натурални сокове. С времето ще отвикнеш от сладките и тестени работи. :P

TheSunshine01
01-22-2010, 20:16
Яж преди училищш някъкав плод а докато си на училище пий много вода, след като се прибереш изяж някъкав сандвиш но с пълнозърнест хляб и ще видиш че ще свикнеш и няма да обръщаш внимание на другите мазни и вредни храни ..

Inn0cenCe
01-30-2010, 13:26
^Да ама кат имаш по 9 часа като мен, как няма да ядеш в училище да не вземеш да се споминеш :D , водата и соковете не стигат :) . Направи като мен: яж "Активия закуска" само за 1 лев :D . Вкусна е и засища, и не е скъпа ;)

ameli
01-30-2010, 14:15
аз от почти месец съм на солети ... в стола ни продават плодове и много се купуват :)

titinkaa
01-30-2010, 14:45
Аз карам наще в събота и неделя да отидат до пазара и да ми накупят плодове,и така всеки ден си нося по една ябълка в чантата,и хем пари не харча,хем и здравословно ям :) Пък за всички в даскало дето ядат боклуци изобщо не им правя впечетление,макар че и дюнерите са до даскало,ама кво ми пука,минавам си през тях нормално дори да ги погледна не ми се дояждат,може би защото вече съм свиканала да ям здравословни храни и не ми се поглеждат други боклуци