PDA

View Full Version : Стрии



Brok3nHeart
01-17-2010, 21:25
Никога не съм покачвала или сваляла килограми, явно всичко е до ген, защото майка ми от бременността има доста.. Напоследък забелязах, че се появяват все повече.. какви ли не мазила съм опитала нищо няма ефект, вече не знам какво да правя :( Вие имате ли такъв проблем? И ако да как се справяте? Знам, че веднъж появили се няма отърване от тях, но как да предотвратя появата на нови? Вече не знам какво да правя.

heiress
01-17-2010, 22:23
Стриите не се предават генетично.

mmKamm
01-17-2010, 22:25
Принципно стриите се получават от нееластичността на кожата. Добре е хора, които искат да се предпазят от появата им, да се мажат редовно с овлажняващи лосиони за тяло, за да става кожата им по-еластична и дори и да качат/свалят рязко килограми, да не се появят стрии.
Аз също имам на гъза, вече не си личат толкова, но за да се предпазя от появата на нови (тъй като непрекъснато рязко променям теглото) се мажа редовно с лосиони :)

billytalent
01-17-2010, 22:29
Чувала съм,че бременните се мажат с мас (задължително обезсолена),за да не им се появяват,а иначе маслото на Икаров определено е добро

dessyy
01-18-2010, 06:31
Да маслото на Икаров наистина е мн добро,ако си постоянна ще ти помогне.

m1nik
01-18-2010, 14:24
Стрии се получават, когато тялото израсте по бързо..нормално е..
вярно дразни, но лично аз незнам начин за премахване.. :? :( :(

NeverTheSame
01-18-2010, 14:57
Няма махане,но пък има лосиони и разните им там мазила,които ги правят по-малко забележими.

LovelyGirl
01-18-2010, 15:11
От недостатъчно пиене на вода също се появяват, така че пий много вода.

clever
01-18-2010, 15:15
От недостатъчно пиене на вода също се появяват, така че пий много вода.
ДА!

На колко си в момента?? Предполагам че е от растежа на гърдите и бедрата в пуберетета .. :-o Ако пиеш повече вода ще се махнат след пуберетета.Може и да използваш овлажняващи лусиони макар че нямат голямо действие......

Zarity
01-18-2010, 15:52
...явно всичко е до ген, защото майка ми от бременността има доста..
:razz:

Тъй де...от бърз разтеж е.Лошо,незнам как се махат.

graphicflower
01-19-2010, 06:17
Може да прозвучи тъпо, но винаги съм се чудила от тези лосиони против стрий не може ли да ви стане нещо и на гърдите? Мойте са си перфетни,стегнати и големи и много си ги обичам, но имам една стрия и винаги ме е било страх да я мажа,че туко виж съм се сбогувала с големите гърди. :D

dessyy
01-19-2010, 07:50
хаха... нз дали може да ти стане нещо на гърдите...то наистина при бързия растеж се получава,но на гърдите се махат...поне при мене де :Д но др-те стрии не можеш да ги премахнеш напълно обаче както казаха др-те пий мн вода,яж плодове и се мажи с нещо...

sl0w
01-19-2010, 07:51
има кремове ...

darka1
01-19-2010, 10:02
И аз имам такъв проблем, но нямам представа как да го предодвратя ... гърдите ми порастнаха доста бързо и на ръст много израстнах и сигурно е от това :) .... мажа се с лосион за тяло и правя масажи с дървен масажор и сякаш започнаха да изчезват малко :)