PDA

View Full Version : Нов начин за окупация - мирна



BERCUT
01-18-2010, 06:16
След земетресението в Хаити, много държави изпратиха хуманитарна помощ. Една страна обаче реши че само помощ не е достатъчна и реши да анексира еднолично летището в столицата на Хаити, по този начин самолетите на много държави - Бразилия, Франция, Русия, няколко организации, като "Лекари без граници" и "Червеният кръст" по тази причина бяха отклонени към Доминикана. По този начин САЩ показаха, че окупацията не е задължиелно да е военна, тя вече може да става и по мирен начин възползвайки се от нещастието на хаитяните. В резултат на тези действия от страна на САЩ в Хаити не достигнаха 2 свръхмодерни летящи болници, огромни количества храна и вода и специален отряд на министерството на извърденти ситуации на Русия, който имаше уникално оборудване за търсене на хора подостанките на сгради.

Vesk0u
01-18-2010, 16:47
По принцип имам добро мнение за теб, но май малко параноиничиш... :?

bulgarian1878
01-18-2010, 17:29
Абе, едни пари печелят на гърба на хилядите измрели... Защо други също да не печелят? Вече човек не може да вярва на никого.

BERCUT
01-18-2010, 19:07
По принцип имам добро мнение за теб, но май малко параноиничиш... :? Не съм параноик, но ми обясни как да тълкувам избирателното разрешаване за кацане на самолети. Това мнение не се споделя само от Русия, но и от Франция, Бразилия и няколко други страни. Според мен американските самолети не трябва да са с предимство пред другите, всеки трябва да е равен пред другите, още повече при хуманитарни мисии.

bulgarian1878
01-20-2010, 09:42
Боже! Не може "всеки да е равен пред другите", спрете с тия демократични глупости и промивки на мозъка.

На първо място е този, който носи най-много провизии. Ако ще и САЩ да е - щом носи най-много - да минават първи. Ако е Русия - нека са руснаците. Все тая. Но не може всеки да е равен, избийте си простотиите от тиквите, че вече дразните много.

Равен, равен, равен. Пет НЕ е равно на две, както и две НЕ е равно на едно.

BERCUT
01-20-2010, 10:50
Според теб кое е по-добре - да пристигне с предимство един американски контингент, или две ултрамодерни летящи болници и отряд с най-модерното обурдаване за търсене на хора под руини.

amk933
01-20-2010, 13:51
Според теб кое е по-добре - да пристигне с предимство един американски контингент, или две ултрамодерни летящи болници и отряд с най-модерното обурдаване за търсене на хора под руини.

Пак множко си вярваш, но нищо...100% е най-модерното :lol:

Сделано от Сталина? :lol:

Америка има договорка с ООН да контролира летището и да се грижи за сигурността на Хаити.

BERCUT
01-20-2010, 13:59
Според теб кое е по-добре - да пристигне с предимство един американски контингент, или две ултрамодерни летящи болници и отряд с най-модерното обурдаване за търсене на хора под руини.

Пак множко си вярваш, но нищо...100% е най-модерното :lol:

Сделано от Сталина? :lol:

Америка има договорка с ООН да контролира летището и да се грижи за сигурността на Хаити. Единственото нещо останало от Сталин в момента са сталинските сгради в Москва. В момента министреството на извънредните ситуации има най-модерната техника за спасяване на хора, и то не роботи които да се ровят по руините, а нови портативни скенери, и общо 20 летящи болници, от които 8 са чисто нови.

amk933
01-20-2010, 14:04
Според теб кое е по-добре - да пристигне с предимство един американски контингент, или две ултрамодерни летящи болници и отряд с най-модерното обурдаване за търсене на хора под руини.

Пак множко си вярваш, но нищо...100% е най-модерното :lol:

Сделано от Сталина? :lol:

Америка има договорка с ООН да контролира летището и да се грижи за сигурността на Хаити. Единственото нещо останало от Сталин в момента са сталинските сгради в Москва. В момента министреството на извънредните ситуации има най-модерната техника за спасяване на хора, и то не роботи които да се ровят по руините, а нови портативни скенери, и общо 20 летящи болници, от които 8 са чисто нови.

Сигурен съм, че са "най-добрите"...

BERCUT
01-20-2010, 14:52
Според теб кое е по-добре - да пристигне с предимство един американски контингент, или две ултрамодерни летящи болници и отряд с най-модерното обурдаване за търсене на хора под руини.

Пак множко си вярваш, но нищо...100% е най-модерното :lol:

Сделано от Сталина? :lol:

Америка има договорка с ООН да контролира летището и да се грижи за сигурността на Хаити. Единственото нещо останало от Сталин в момента са сталинските сгради в Москва. В момента министреството на извънредните ситуации има най-модерната техника за спасяване на хора, и то не роботи които да се ровят по руините, а нови портативни скенери, и общо 20 летящи болници, от които 8 са чисто нови.

Сигурен съм, че са "най-добрите"... И аз съм сигурен че САЩ "нямат" никакви други намерения.

Wildchildd
01-20-2010, 15:09
К'ви намерение могат да имат янките, аре стига.Ако не друго, поне това , че помагат в извънредни ситуаций не може да им се отрече.

BERCUT
01-20-2010, 15:32
Както вече споменах в първия си пост, това мнеие се споделя и от някои други западноевропейски страни.

Wildchildd
01-20-2010, 18:53
Добре, аз колкото и да се мъча не намирам далаверата за САЩ.Помагат с много пари...освен че обират лаврите, друго не мога да се сетя.Какво като контролират летището, ще си го анексират ли?
Просто ми е интересно.

amk933
01-20-2010, 19:03
Добре, аз колкото и да се мъча не намирам далаверата за САЩ.Помагат с много пари...освен че обират лаврите, друго не мога да се сетя.Какво като контролират летището, ще си го анексират ли?
Просто ми е интересно.

Сталинови симптоми, какво да ти разправям...зарежи.

Америка има огромна нужда да окупира една от най-бедните държави в света, току-що разрушена на 90% от най-тежкото земетресения в карибския басейн в последните години. Да и това при положение, че Америка още има колонии там като Американските Вирджински Острови и Пуерто Рико, които са едни от най-богатите места там. Каква изгода само... :lol:

BERCUT
01-20-2010, 19:31
Ти човече такова май не разбра, че аз с комунистите нищо общо нямам, аз съм монархист.

С т.н. окупация от САЩ, то Америка би си осигури още находища на злато с цел да замени изчерпващите се находища в Аляска, също така има огромни неразработени находища на боксит и мед. Освен това Хаити е на по удобно място за създаване на военна база за оказване на дълговременна репресия над Куба.

BERCUT
01-20-2010, 19:32
Добре, аз колкото и да се мъча не намирам далаверата за САЩ.Помагат с много пари...освен че обират лаврите, друго не мога да се сетя.Какво като контролират летището, ще си го анексират ли?
Просто ми е интересно. То вече е анексирано.

amk933
01-20-2010, 20:03
Ти човече такова май не разбра, че аз с комунистите нищо общо нямам, аз съм монархист.

С т.н. окупация от САЩ, то Америка би си осигури още находища на злато с цел да замени изчерпващите се находища в Аляска, също така има огромни неразработени находища на боксит и мед. Освен това Хаити е на по удобно място за създаване на военна база за оказване на дълговременна репресия над Куба.

Да нали...щото Американските Вирджински Острови и Пуерто Рико не са 15 пъти по-развити и по-удобни за притискането на Куба. Освен това са американски територии и, ако с милиардите, които САЩ ще изсипе в Хаити, бяха инвестирани там във военни бази, от Куба и прашинка нямаше да остане. И Хаити освен на палми и срутени палатки ходи разправяй на баба си колко е богата на злато. Щото е много богата на залежи за това е най-бедната държава в западното полукълбо. Пак се излагаш, та знае ли се...

BERCUT
01-20-2010, 20:14
Има разлика между разработени и неразработени залежи, в случая с Хаити е второто. Това го пише и в БРЭ и съм го учил в часовете по география в българското училище в Молдова.

amk933
01-20-2010, 20:45
Има разлика между разработени и неразработени залежи, в случая с Хаити е второто. Това го пише и в БРЭ и съм го учил в часовете по география в българското училище в Молдова.

Абе ти чуваш ли се? Коя държава ще има неразработени залежи за милиарди и няма да ги разработи, а ще живее в мизерия??? :lol: То и в България "има" петрол в Плевен.

BaiboCo
01-21-2010, 10:42
http://www.rumormillnews.com/cgi-bin/forum.cgi?read=165007

doomkillerr
01-21-2010, 11:41
За мен лично действията на САЩ винаги имат "скрита" изгода... Да разбира се, че аплодирам действията им да помагат на населението на Хаити след пагубните за страната земетресения, но каква им е изгодата питам аз?!?! Да изпратиш хуманитарна помощ е едно, но след това да пращаш и военни е съвсем друго... Много по-разумно е от ООН да бяха пратили умиротворителни воиски, които да възстановят реда в държавата!

П.С. - Дано да не се получи същата работа, като с Ирак само, че по мирен път.

"amk933" - не се подлъгвай по това, че Америка пръска милиарди долари за дадена страна, като Ирак примерно! Винаги има някаква изгода от това! За САЩ, парите не са толкова важни, колкото така необходимите им ресурси за да подържат на високи нива своята икономика! Представи си следното... аз да речем съм мултимилиардер и искам от теб да ми продадеш някакво количество петрол. Ти обаче нямаш интерес от такава сделка, поради факта, че има и други страни, които се интересуват от този ресурс, а в същото време и отношенията между теб и мен не са приятелски. Същата работа се получи между режима в Ирак и правителството на САЩ. Под предтекста, че правителството на Ирак е нестабилно и евентуално разполагат с ядрено оръжие за масово унищожение (тея шеги сигурно ЦРУ ги пускат), САЩ им обявиха война, като разправяха навсякъде, че те са освободителите на бял кон...?!?! И в крайна сметка какво стана? Изпробваха си бомбите и целия арсенал върху народа на Ирак, като накрая го окупираха... След това поставиха начело на страната правителство, което е под техен пряк контрол, като по този начин си осигуриха потока на "черно злато"... 8)

BERCUT
01-21-2010, 11:59
Всъщност, не знам дали знаеш, но на дъното на Черно море има петрол, който обаче не е разработен.

Wildchildd
01-21-2010, 12:15
Тоя митичен черноморски петрол да са го оправили до сега, ако го имаше.

BERCUT
01-21-2010, 12:22
Тоя митичен черноморски петрол да са го оправили до сега, ако го имаше. Работата е там, че е на голяма дълбочина и производството му ще е твърде скъпо.

filmimilmi
01-21-2010, 13:53
Ето една конкретна статия по темата, която отразява по-безпристрастна позция от участниците в темата.
http://www.glasove.com/article-6656.php

amk933
01-21-2010, 14:27
За мен лично действията на САЩ винаги имат "скрита" изгода... Да разбира се, че аплодирам действията им да помагат на населението на Хаити след пагубните за страната земетресения, но каква им е изгодата питам аз?!?! Да изпратиш хуманитарна помощ е едно, но след това да пращаш и военни е съвсем друго... Много по-разумно е от ООН да бяха пратили умиротворителни воиски, които да възстановят реда в държавата!

П.С. - Дано да не се получи същата работа, като с Ирак само, че по мирен път.

"amk933" - не се подлъгвай по това, че Америка пръска милиарди долари за дадена страна, като Ирак примерно! Винаги има някаква изгода от това! За САЩ, парите не са толкова важни, колкото така необходимите им ресурси за да подържат на високи нива своята икономика! Представи си следното... аз да речем съм мултимилиардер и искам от теб да ми продадеш някакво количество петрол. Ти обаче нямаш интерес от такава сделка, поради факта, че има и други страни, които се интересуват от този ресурс, а в същото време и отношенията между теб и мен не са приятелски. Същата работа се получи между режима в Ирак и правителството на САЩ. Под предтекста, че правителството на Ирак е нестабилно и евентуално разполагат с ядрено оръжие за масово унищожение (тея шеги сигурно ЦРУ ги пускат), САЩ им обявиха война, като разправяха навсякъде, че те са освободителите на бял кон...?!?! И в крайна сметка какво стана? Изпробваха си бомбите и целия арсенал върху народа на Ирак, като накрая го окупираха... След това поставиха начело на страната правителство, което е под техен пряк контрол, като по този начин си осигуриха потока на "черно злато"... 8)

Това за Ирак сме го коементирали вече и не искам да се подесетвам. Единственото, което има да кажа без да се обяснявам е, че митът "Америка там е заради петрола" вече много се клишира и всеки с някакви елементарни финансови или икономически познания ще се сети защо. Има много по-дълбоки причини стигащи чак до исляма и различните му движение и тяхното разпределение на властта над петролните кладенци в Ирак. Освен това Кувейт и Саудитска Арабия също са съществен елемент и е абсолютно несериозно да се твърдят такива глупости, когато проблемът не се познава по-дълбоко от екранния му образ. Поразрови се из историята. На тия легенди за бездънните петролни кладенци и злите алчни американци с лазерни мечове вярват само хората, които гледат телевизия. Има някакъв икономически интерес в Ирак, ясно ми е, но не ми е ясно какъв е.


Но това да ми обвинявате Америка за икономически интереси в Хаити е повече от наивно и елементарно и освен някой промит руснак да го твърди, не виждам кой разумен човек би го направил...И защо обвинявате само Америка? Да не е само тя там в момента? Няма да намерите под вола теле, колкото и да се опитвате да го търсите...Това че някой е решил да помогне, като най-голямата икономическа сила в света, не значи автоматично, че има икономически интереси. Ако не помагат най-богатите държави кой тогава? И пак казвам престанете да обвинявате само Америка в търсене на интереси. По тази логика и българските войници в Афганистан са знак, че България има интереси там. Вярвате ли си? :lol:

BERCUT
01-21-2010, 14:45
Грешка, вашите войски в Афганистан защитават не вашите интереси, а американските.

amk933
01-21-2010, 14:49
Грешка, вашите войски в Афганистан защитават не вашите интереси, а американските.

Да точно. Помагаме им да крадат опиум нали така беше тук глупостта...опс конспиративната теория исках да кажа?

ZipFail
01-21-2010, 19:05
Статистиката си казва думата, все едно кво казва правителството..

amk933
01-21-2010, 19:49
Статистиката си казва думата, все едно кво казва правителството..

Поясни, моля, коя статистика точно визираш... :)

BERCUT
01-21-2010, 19:55
Статистиката си казва думата, все едно кво казва правителството..

Поясни, моля, коя статистика точно визираш... :) Според мен има предвид тази за нарастването на опиумните полета в Афганистан.

ZipFail
01-21-2010, 20:07
Същата :)

amk933
01-21-2010, 20:44
Броят на опиумните полета последната година в която е хараствал е 2004 по моя информация. След това с поскъпването на храните като цяло повече и повече опимни полета се трансформират е житни и тем подобни. Освен това 100 пъти съм казвал, че изгарвнето на всички опимни полета ще доведе до срутването на буквално 60% от афганистанската икономика. Америка трябва да е пълен идиот, за да направи такава глупост. Освен това изгарянето на полетата ще доведе до смърт от глад и недохранване подобни по мащаб на тези в Китай по времето на Мао. Има разумни и неразумни неща. А това за талибаните и намаляващите полета е жив мит.