PDA

View Full Version : Да му кажа ли ?



Linns
01-18-2010, 06:18
Ситуацията е следната ..
Първият ми братовчед, който ми е като брат, си има приятелка, която е в Италия (където съм и аз) .. Той си е в България, но е страшно влюбен.. На него не му пукаше за никое момиче, но незнайно как се влюби в нея и така вече половин година.. Ноември тя се напила и някъв нейн приятел я целунал, той и прости.. Снощи ме добави във фейсбук един от нейните приятели със съобщението: "познаваш ли приятела на цветелина? горкото момче.." Викам познавам го, ала бала.. Той ми разказа, че една вечер ноември се понапили тя и някво момче и се целували и т.н. (същата случка) .. След това започнали да излизат, той да я взема от училище.. Тук е може би мястото да уточня, че братовчед ми е с една година по-малък от нея.. И те са като гаджето с тоя, но се крият за да не се разбере.. Аз доколкото знам от братовчед си тя е представила тва момче като най-добър приятел и най-спокойно си му казва "излизам с него, до после" .. Както и да е, питах няколко пъти момчето дали не ме лъже той ми обясни, че неговат приятелка също е далеч и ако някой знае нещо подобно би искал да му се каже.. Не знаех дали да вярвам, но ми каза неща които пасват точно на техни проблемни периоди ей такива.. Каза ми, че са правили и секс, а това е наистина ужасно, защото ваканцията в Бг го прави и с братовчед ми..... Не знам дали му кажа, смисъл знам че е правилно да знае, но знаете, че когато едно момче е влюбено е най-вероятно аз да излезе, че лъжа.. Макар да знам, че братовчед ми ще ми повярва, не зная.. Като си бях в България му казах, че едно момиче като изневерява влага чувства, не е просто ей така.. : (((

sunshinepp
01-18-2010, 06:29
Първо разучи, още малко за ситуацията и ако си сигурна в това, което знаеш , му кажи.. но само, ако си сигурна! Защото, няма да ти повярва, но после когато разбере.. ще се оправи всичко.. и все пак, братовчедка си му!
А ако не е вярно.. си представи ситуацията, която ще се очертае..

LadyDi
01-18-2010, 07:00
Кажи му. Рано или късно всичко се разбира и на братовчед ти ще му е много по-болно, ако го разбере след време. А и заслужава да знае.

kalpazanka
01-18-2010, 07:10
Мисля, че е редно да знае. Няма да е зле да се "въоръжиш" и с "доказателствен материал".

Linns
01-18-2010, 07:12
Днес трябва да ми дадат няква снимка имали..

LadyDi
01-18-2010, 07:14
Пробвай да му кажеш без да му даваш снимка. Няма нужда да му навираш доказателствата под носа. Само в краен случай.

kalpazanka
01-18-2010, 07:16
Само в краен случай.
Именно това беше и моята идея. Все пак не предприемай нищо, ако няма как да докажеш твърдението.

Linns
01-18-2010, 07:25
Не знам дали преди казах, но тя вече му е изневерявала един път..

montana6
01-18-2010, 07:34
Аз бих му казал.

Linns
01-18-2010, 07:48
Лично аз мисля да му кажа, питам ви защото говорих с майка си, нали му е леля да ме посъветва нещо.. Тя каза да не му го казвам, за да не се скараме ако не повярва.. Но честно казано предпочитам да се скараме, но поне да съм опитала, защото в крайна сметка истината все ще излезе наяве.. Поне да има нещо наум, макар че според мен го усеща, тя почти не се задържа вкъщи.. Като си бях в Бг самият той ми каза, че той и звъни за да се чуват и така нататък, а не тя.. Вика ми: "все е с някаква приятелка навън" ..

montana6
01-18-2010, 07:51
И да се скарате, когато осъзнае какво става наистина, той сам ще поиска да се сдобрите после.

vesinka899
01-18-2010, 07:59
Макарче прочетох само заглавието на темата - кажи му

LadyDi
01-18-2010, 08:00
Макарче прочетох само заглавието на темата - кажи му
И от къде знаеш, че трябва да му каже, щом си прочела заглавието на темата?
Момичето може да пита дали да му каже, че е пълен простак и идиот.
Смислено...

vesinka899
01-18-2010, 08:01
ми да му каже

SoStarstruck
01-18-2010, 08:02
Твоята ситуация е често срещана.Ето какво става в повечето случаи:
-Казваш му,той се ядосва(сърди ти се),не ти вярва,казва на приятелката си какво си му казала и тя вече е нащрек..
-Замълчаваш си,рано или късно той разбира. Разбира и че ти си знаела много по-рано,но си си мълчава,и побеснява,че си крила от него..

Така е,влюбените са много слепи,много,не можеш да им помогнеш... :? :?

LadyDi
01-18-2010, 08:02
ми да му каже
Моля те, не се излагай допълнително.

Linns
01-18-2010, 08:05
Твоята ситуация е често срещана.Ето какво става в повечето случаи:
-Казваш му,той се ядосва(сърди ти се),не ти вярва,казва на приятелката си какво си му казала и тя вече е нащрек..
-Замълчаваш си,рано или късно той разбира. Разбира и че ти си знаела много по-рано,но си си мълчава,и побеснява,че си крила от него..

Така е,влюбените са много слепи,много... :? :?
Само дето в първия случай щом разбере истината ще ми прости, във втория не се знае кога..
Но определено не мога да мълча при положение, че ми е казвал ако видя нещо съмнително написано на италиански да му казам..

LadyDi
01-18-2010, 08:06
Linns, слушай инстинктите си. В повечето случаи, те са най-верния съветник.

montana6
01-18-2010, 08:09
Но определено не мога да мълча при положение, че ми е казвал ако видя нещо съмнително написано на италиански да му казам..

Щом ти е казал и това, значи няма да има за какво да ти се сърди и не виждам защо се чудиш. :)

Linns
01-18-2010, 08:12
Еми аз ще му кажа, пък той ще прецени какво да прави ..
Имайки напредвид колк ое влюбен мисля, че ще и прости ..

sh3_1s_7h3_0n3
01-18-2010, 08:40
По-добре наистина сподели с него. Гадно е да те правят на глупак.
Ама в крайна сметка всеки си носи последствията от 'връзките от разстояние'. Нормално е да се получи така. По-добре от рано да я забрави, отколкото да си блъска главата след време.

Dimana99
01-18-2010, 08:49
Мисля, че е редно да знае. Няма да е зле да се "въоръжиш" и с "доказателствен материал".

SoStarstruck
01-18-2010, 08:59
По-добре наистина сподели с него. Гадно е да те правят на глупак.
Ама в крайна сметка всеки си носи последствията от 'връзките от разстояние'. Нормално е да се получи така. По-добре от рано да я забрави, отколкото да си блъска главата след време.Еми значи съм съгласна с теб..

FromAutumToAshes
01-18-2010, 10:29
Истината>всичко останало ;)

valdesbg
01-18-2010, 10:33
В случая е добре да знае момчето. Аз ако съм - бих казал. И ако съм в неговата ситуация бих искал да знам. Все пак той влага време, чувстваи енергия за някаква кауза, която очевидно не съществува. Когато е информиран за това, сам ще преценикакво да направи.

Макар че като е казал "като и звънна и все е с някаква приятелка" е трябвало да му светне. + че не го е търсила и така нататък.

Бъди спокойна за себе си - никой не убива вестоносеца.


Истината>всичко останало ;)

Не винаги.

FromAutumToAshes
01-18-2010, 10:53
Винаги ! Не съм сбърлак никога от това !

Hilary_
01-18-2010, 11:00
Бих му казала ако съм напълно сигурна .. с риск да се обърне към мен и да ми каже "лъжеш" поне ще знам, че съм опитала .. :-o

valdesbg
01-18-2010, 11:10
Винаги ! Не съм сбърлак никога от това !

Защото живееш в свят наистина и си сигурен в определени неща(семейство, дом, приятели)

А ако целия ти живот е лъжа, която си приел за истина? Това прави ли го истинен? И когато разбереш че нещата не са така както ги мислиш и усещаш, и всичко рухне пред теб? Какво правиш? С весел глас си казваш: "Опс, прецаках се. Е нищо, голяма работа"? Не мисля че ще се случи.

Давам ти пример - случайно намираш на масата в спалнята на вашите писмо от Украйна. В което се споменава че си осиновен. А реално си бил дете на чеченски терористи, отвлечено от полицията, след което изпратено в един "по-добър свят, без насилие". А това го научаваш след като попиташ родителите ти за писмото. Споменават също че въпросните чеченски терористи искат да тевърнат обратно при тях, което ще е напълно законно, тъй като ти си осиновен след отвличане, макар и от полицаи.

Хайде сега господине - какво ще правиш с тая истина и искаш ли да я знаеш? Как ще се чувстваш от тук нататък и в каква посока ще тръгне живота ти?

Нямаш идеи нали. Казваш си трябва да седна и да помисля. Да ама няма да седнеш и да мсилиш а ще се самосъжаляваш и ще тръгнеш да търсиш виновни и невинни, жертви и злодеи. Никакво доверие на никого... И какво - щастлив ли ще си че знаеш истината за себе си?

П.П. Ако си мислиш че това е нереална ситуация.. на грешен път си :)

LadyDi
01-18-2010, 11:53
Давам ти пример - случайно намираш на масата в спалнята на вашите писмо от Украйна. В което се споменава че си осиновен. А реално си бил дете на чеченски терористи, отвлечено от полицията, след което изпратено в един "по-добър свят, без насилие". А това го научаваш след като попиташ родителите ти за писмото. Споменават също че въпросните чеченски терористи искат да тевърнат обратно при тях, което ще е напълно законно, тъй като ти си осиновен след отвличане, макар и от полицаи.

Хайде сега господине - какво ще правиш с тая истина и искаш ли да я знаеш? Как ще се чувстваш от тук нататък и в каква посока ще тръгне живота ти?

Много дълбоко влезе във филма.
Този път съм съгласна, че е по-добре винаги да се казва истината.
Ситуациите, в които е по-удачно да се скрие са малко на брой.

valdesbg
01-18-2010, 12:01
Марина давам прост пример как еднаистина може да разруши напълно един съвсем нормален и щастлив живот. Историята е базирана на истински факти, лица и събития.

И наблягам на идеята че истината не винаги е нещото което трябва да се казва. И не винаги е нещото, което искаш да чуеш. И все пак любопитно ми е, какво ще отговори FromAutumToAshes.

Изключвам случая на авторката, за който вече казах че ще е добре да каже това което вижда.

Едит: И отново казваме еднои също нещо, по два различни начина. Яко, не мислиш ли? :)

Magic_Girl
01-18-2010, 13:14
Ми той рано или късно ще разбере и ако разбере, че си знаела а не си му казала ще му стане още по-гадно.

Linns
01-19-2010, 12:21
Аз му казах вчера, но не повярва.. Не сме се карали, но просто не повярва..

valdesbg
01-19-2010, 12:51
^ Това ще свърши зле...

Бъди до него, бъди му опора. Явно е прекалено влюбен/отчаян/глупав за да не повярва. Във всеки един случай няма как да го предпазиш от опарване. Твоята роля ще е да му помогнеш да съгради тухличките отново, когато всичко се разпадне, и да му вдъхваш кураж и увереност че това не е края на света.

Linns
01-19-2010, 12:58
Малко трудно 'щото наистина и вярва..
Тя пък като никога навсякъде е наслагала "обичам те" с огромни сърца, вероятно се опитва да докаже любовта си или не знам, но няма проманя, а виждам че го боли ..

valdesbg
01-19-2010, 13:06
Тя колкото и да играе тая игра в един момент ще и писне. Или ще се издъни. А нашия след като и вярва безгранично, както спомена, и вече е налапал въдицата познай какво ще се случи.

Ситуацията е такава че всяко твърдение различно от "Тя ме обича и аз нея също" автоматично се прехвърля като невярно. И както казах - няма сила на земята която да го убеди че момето върти номера :)

Затова просто изчакай неизбежното. Прецени кога горе долу ще се случи, и след като ти е братовчед ще знаеш какво и как да му кажеш/помогнеш за да излезе от тая каша.

Успех :)

Biskfitka
01-19-2010, 14:56
А нали чакаше някаква снимка? Защо не му я пратиш... :)

Linns
01-19-2010, 15:23
Още я чакам, макар че предполагам оная щом е разбрала че се знае вече едва ли е стояла със скръстени ръце.. Дано момчето тая вечер влезе, че слощи го нямаше..

BloomF
01-19-2010, 15:41
Ти си му казала вече, а това дали вярва е само негов проблем. Най накрая ще осъзнае, че е сгрешил... А и не мога да разбера, защо не вярва на братовчедката си??? Да го лъжеш... че за какво? :D

m1nik
01-19-2010, 16:00
3 страници, няма смисъл да пиша, кажи му
кфото го мислиш...а кфо ще му е като разбере, че си знаела и не си му казала..неразбирам какво чакаш..питала майка си..защо намесваш 10-ти човек в връзката им пък ако ще Господ да е..
вземи и снимката ако от любов неповярва, че любимата би му го причинила като каже не е така му я покажи и той да си прецени как да постъпи.

Linns
01-19-2010, 17:17
^ Явно толкова си и чела, миличка.. Казах му още вчера..

DevilWish
01-19-2010, 17:32
Кажи му. Рано или късно всичко се разбира и на братовчед ти ще му е много по-болно, ако го разбере след време. А и заслужава да знае.
Съгласна съм ,но събери някакви доказателства, иначе може и той самият да не ти повярва ;)
.........
Току що видях отдолу в последните коментари, че си му казала и не е повярвал.Така и предполагах . . ами както вече казах събери някакви доказателства.

nymphadora
01-19-2010, 18:09
^ Явно толкова си и чела, миличка.. Казах му още вчера..

ми кажи му пак дее :smt031

Linns
01-19-2010, 19:21
Като развален микрофон да му повтарям едно и също?
Аз му казах, той не вярва, точка.
Истината ще излезе наяве ..

soul1199
01-19-2010, 20:01
кажи му-дори да не ти повярва,ако е истина ще я разбере :)

FromAutumToAshes
01-20-2010, 00:43
Хах това са изключения едно на милион... И лично аз също съм преживявал "разбиране на истината". Не относно семейството ми и не толкова брутална като тази която ти описа, относно други работи, който не ми стана никак приятно след като ги разбрах. Но по-добре, че ги разбрах от колкото хората да ме мотаят наляво и надясно. Беше ми адски гадно, две мнения няма. Но го преживях (като всичко друго) и не ме е накарало да спра да бъда честен и откровен с хората. Винаги казвам това което мисля и за напред ще продължавам да го правя. Защото както ти го нарече "живота ти да е лъжа" и така не бива, дори и да е хубава лъжа, не мислиш ли ?

Linns
01-21-2010, 16:47
Признала е, че има снимка.. Не знам каква история е измислила относно снимката, но е казала че е правена през декември.. явно и е простил за втори път, макар че според мен е супер тъпо да изневериш и да се снимаш докато изневеряваш, както и да е.. Тя отрича, снощи дори пред очите ми му каза "браво, браво, че и вярваш" .. Иде ми да я убия направо.. Как може да е толкова тъп и още да и ходи по гъза ..

gergan4etooooo
01-21-2010, 19:17
Любовта е сляпа. Някой ден ще разбере, че греши.. Ти си постъпила правилно, аз ако бях на твое място щях да "поговоря" с нея така, че да разбере колко е долна.

Di
01-24-2010, 22:03
Твоята ситуация е често срещана.Ето какво става в повечето случаи:
-Казваш му,той се ядосва(сърди ти се),не ти вярва,казва на приятелката си какво си му казала и тя вече е нащрек..
-Замълчаваш си,рано или късно той разбира. Разбира и че ти си знаела много по-рано,но си си мълчава,и побеснява,че си крила от него..

Така е,влюбените са много слепи,много,не можеш да им помогнеш... :? :?

Linns
01-25-2010, 22:54
Признала си е и той и е простил..

valdesbg
01-25-2010, 23:17
Няма да завърши хубаво тази история...

Linns
01-27-2010, 05:36
Да троши глава, голям е, може да се оправя.. :-o

Zaritu
01-27-2010, 21:17
правилно ли разбрах "потърпевшото" момче ти е братовчед .. и ти е като брат ?
нз какво чакаш в такъв случаи кажи му момчето има право да знае

desinc3
01-27-2010, 21:24
според мен трябва да му кажеш ..той трябва да знае :?

jimei
01-27-2010, 21:41
Мисля, че е редно да знае. Няма да е зле да се "въоръжиш" и с "доказателствен материал".


Гей е.

Linns
01-28-2010, 15:31
^ Тва беше тъпо..