PDA

View Full Version : Здравословното хранене...



YinyanG
01-18-2010, 07:55
Видях много теми за всякакви проблеми..Със семеиството,със приятелите и със тялото..Тази тема засягат нашите проблеми със тялото ... Та ние всички растем..Тъи като вече знаете или сега ще научите,че един от редовните проблеми на Д-р Тиин е да ни съветва как да спрем цигарите,въпреки че аз не пуша.Цигарите не само спират разтежа и вредят на организма а и когато дадем повече от 2 лв. почти не ни остават от джобни за да си купим нещо здравословно. Не цигарите са проблем във тази тема ... А това какво ядем .... Например вие какво ядете във всекидневието си?... Чипс ? Сулети ? Гриски ? или нещо друго ?... Ако някой знае РЕЖИМ а не диета нека да каже кои храни са здравословни ... И неискам да се притеснявате ако имате проблем със затлъстяването .. Пишете свободно, без псувни разбира се. В учакване на отговори съм! :)

kalpazanka
01-18-2010, 08:14
Нека не превръщаме подрастващите в орторексици или още по-зле- анорексици. Има една много мъдра приказка- "Дозата прави отровата". А и ключът към здравето се крие в разнообразното хранене!
Не е кой знае колко велико прегрешение 1 чаша газирано /било с подсладител или захар/, 1 дюнер, 1 снакс в седмицата. Лошото е, ако това е практика 24/7, така че нека разграничаваме различните случаи!

YinyanG
01-18-2010, 08:25
Проблемът нее много във нас.Ако бяхме комунисти щяхме да си ядем банички и кренвершки... Наблудавах дълго време моите съученици.. Когато някои от тях влезе във магазинът, който е пред училище, първият поглед е към чипс или солети или това онова дъвки и такива работи ... Но лично аз мисля да разта здравословно и пълноценно без да ям чипс 24/7 ... Нее лошо 2 3 чипса да наръфаш ама предпочитам домашно приготвена храна ... Би трябвало и вие. Въпреки че съм на 12 съм пробвал и диети и глупости.Не нямам проблем със затлъстяването.. Просто искам да си изживея живота здравословно.Надявам се и вие.
Също така искам да подчертая, че здравословното хранене няма нищо общо със отвръщенията към храната (анорексията). :)

kalpazanka
01-18-2010, 08:58
Също така искам да подчертая, че здравословното хранене няма нищо общо със отвръщенията към храната (анорексията). :)
Но, за съжаление, има връзка с орторексията.

Би трябвало и вие.
Защитавам правото на свободен избор.

Въпреки че съм на 12 съм пробвал и диети и глупости
След консултация с диетолог, нали?

YinyanG
01-18-2010, 09:13
Съжалявам ... Не познавам тази друга болест добре и немога да коментирам ... Но ако мога да те по питам ако ми разрешаваш да говоря на ти. Може ли да ми препоръчаш някои храни (маиками да ми ги готви) Които да полезни и има от тях витаними протеити и др неща за които незнам :)

kalpazanka
01-18-2010, 09:14
Консултирай се с диетолог. Все пак подходът е индивидуален.

YinyanG
01-18-2010, 09:25
Много на сериозно го взимаш.Чак да ходя по доктори :(

kalpazanka
01-18-2010, 09:55
Не го взимам насериозно. Просто възрастта ти е крехка и това е най-удачният вариант.

theteacher
01-18-2010, 10:10
Проблемът нее много във нас.Ако бяхме комунисти щяхме да си ядем банички и кренвершки... Наблудавах дълго време моите съученици.. Когато някои от тях влезе във магазинът, който е пред училище, първият поглед е към чипс или солети или това онова дъвки и такива работи ... Но лично аз мисля да разта здравословно и пълноценно без да ям чипс 24/7 ... Нее лошо 2 3 чипса да наръфаш ама предпочитам домашно приготвена храна ... Би трябвало и вие. Въпреки че съм на 12 съм пробвал и диети и глупости.Не нямам проблем със затлъстяването.. Просто искам да си изживея живота здравословно.Надявам се и вие.
Също така искам да подчертая, че здравословното хранене няма нищо общо със отвръщенията към храната (анорексията). :)

кренвершки, наблудавах, някои, във магазинът, разта, отвръщенията - какво разбираш на 12 от комунизъм, след като дори не можеш да пишеш грамотно?

kalpazanka
01-18-2010, 10:27
^Детето не е виновно. Просто тези гръмки кампании срещу наднорменото тегло сред учениците, целият медиен шум и забраните за продажба на вредни храни в училище доведе до това в Козметика и диети да броят калории, а тук петокласници да споделят, че са пазили диети и да питат за здравословни храни.

YinyanG
01-18-2010, 16:03
И какво толкова лошо има във това, че съм си седнал на задника и съм направил тема... И питам за здравословни храни ?... Апак ти си некакъв си там дето само коментират с отрицателни коментари .. Просто нямам думи... Пък остави това, че съм неграмотен на мен :grin: :D ..:-x :?..

clever
01-18-2010, 17:11
плодове
зеленчуци
мляко и млечни продукти и яйца
месо-- рибата е мн полезна
ядки ..
хляб

LuxurySk0B
01-19-2010, 16:03
и да дадеш 2 лева за цигари няма да обеднееш и аз не пуша ама така е . Който иска да е здрав по-добре си купувайте анаболчета и ще сте здравички и силнички

YinyanG
01-19-2010, 17:37
Хаха и да дадеш 2 лева няма да обеднееш,но и анабола не помага... А явно ти не си разбрал темата... Да бъдем здрави не със хапчета, а със естествени продукти :) .... Межди др-то благодаря много и на предишното мнение преди твоето ... Попринцип хубаво е да има голямо разнообразие от храна, но това всеки го знае ... Имах предвит точни храни :o :-P 8-) :P :D :-) :booooomb:

clever
01-19-2010, 17:44
[b]плодове-портокали;ябълки;банани;гр йпфрут;лимони(не знам дали се води плод или зеленчук .. хах );нар и други;))
зеленчуци-краставици;домати;репички; еле;цвекло и др.))
мляко и млечни продукти и яйца-мляко(кисело и прясно);кашкавал;сирене..
месо-- рибата е мн полезна;свинско;телешко и пилешко месо... дробчета (нз дали обичаш ама са мн полезни)
ядки .. -фъстъци;бадеми;кашу;орехи ...
хляб- черен или бял по твой избор
бобовите изделия също са полезни-боб;леща..

ето ти точни храни :D :D :D

:)