PDA

View Full Version : Има ли някой от Австрия,и по-специално ВИена?



martinkata1994
01-18-2010, 14:12
Аз живея в България,но имам роднина,който е във Виена.БИл съм там два пъти и много ми хареса.Живота е спокоен,всичко е подредено и чисто ,и като държава много по-напреднала от нашата.Имам намерения да уча там след 12 клас или следователно да работя там.Та сега към въпроса: Има ли някои ,които живеят за постоянно там и какви са ви наблюденията спрямо хората,децата,училищата,ср щата ли много българи и т.н.Обяснете по-подробно,разкажете нещо :grin: :grin: :oops: ! На 16 съм и очаквам отговори!

crazydivane
06-14-2011, 16:17
Здравей,аз съм със нашите във Виена,тук е много по-спокойно,хората са по-приятелски- настроени,абе изобщо нищо общо няма със България. Например един път сестра ми беше паднала от една люлка,докато отида до нея (бях седнала далече),имаше един човек,който й помага да се изправи.Бях впечатлена.И не само този случай..ще напиша роман за тези случаи.С много добро впечатление съм.Австрийците не те коментират например с какво ходиш облечен и т.н.Много по-различно е \\извинявай за по-горе,бях натиснала едно копче и го изпратих без да искам.

ch0c0late44
06-28-2011, 09:57
Аз преди няколко години ходих няколко пъти,много ми хареса.
Помня че беше много чисто,спокойнно..Много хубава и красива държава е.

Daisy11
06-28-2011, 15:11
Да знаеш че има и лоши страни,напр. пълно е с бивши югославяни и има сатршно мн турци. И чуждеците във Виена не са много обичани от австрийците тук.
Да и тук има закон, че ако видяш че някой има нужда от помощ,трябва да му я укажеш,затова помагат ....
И наистина тук има по-малка прстъпност, като си на почивка не се притесняваш дали ще те оберат. Виена е красив град с добра инфраструктура. Тротоарите не са криви от корените на дървета,защото почти такива няма. Храната също е ок. Има български магазини откъдето може де си купиш бг неща.

lemonademouth123
07-18-2011, 21:23
Аз не съм във Виена, но ще ходя през Август :D