PDA

View Full Version : Трябва ми помощ бьрзо !!



LovelyBoy
01-18-2010, 14:13
Трябва да правя проект по география за Национален Парк Маврово обаче единствената информация която намирам е тази в WikiPedia но тя е прекалено малко и не ми вьрщи работа Може ли някой да ми каже откьде да намеря повече Трябва ми бьрзо !! Мерси Предварително :)

SmilezZz
01-18-2010, 15:57
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE_%28%D0% BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B5 %D0%BD_%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BA%29

http://www.npmavrovo.org.mk/ - Това е сайта на парка май :-o

Infinity
01-18-2010, 17:23
[b]Национален парк Маврово е създадена през 1949 г. поради изключителните природни дадености, исторически и научно значение на горите и горските площи около Маврово полюс, със Закон на Народното събрание на Народна република Македония по това време. From the total area of the national park (73.088 hectares), forestrated are 27.187 hectares. От общата площ на националния парк (73,088 хектара), forestrated са 27,187 хектара. Amongst the many species of trees in the national park "Mavrovo" is the chestnut that grows in the area of the villages Skudrinje and Prisojnica. Сред много видове дървета в национален парк "Маврово" е кестен, която расте в района на селата Skudrinje и Prisojnica. The presence of the patogenic mushroom in Macedonia from the 70-ies endangers the survival of the chestnut. Наличието на patogenic гъби в Македония от 70-те години, застрашава оцеляването на кестен. Thus, measures should be undertaken to preserve the chestnut in these chestnut forests. По този начин, трябва да бъдат предприети мерки за запазване на кестен в тези гори, кестен.

The mountain Desat is within the national park Mavrovo that has 5 permenant glacier lakes. Планината Дешат е в рамките на националния парк Маврово, че разполага с 5 постоянни езера, ледник. These lakes are relatively small, but significant. Тези езера са сравнително малки, но съществени. Thus, the lake Lokuv is located on the absolutely lowest level above sea of 1560 metres and it is the lowest glacier errosive lake in the Republic of Macedonia. По този начин, Lokuv езеро се намира на най-ниското ниво абсолютно надморска на 1560 метра и е най-ниската ледник errosive езеро в Република Македония. Apart from this lake there are: Sveta Nedela Lake, North and South Gasovo Lakes and Turen Kamen Lake. Отделно от това езеро са: Света Nedela езеро, Северна и Южна Gasovo езера и T

LovelyBoy
01-18-2010, 18:01
mersi temata moje da se zakliu4va