PDA

View Full Version : Проблем при свързване на Nokia 5130 и BlueSoleil



taffy
01-18-2010, 17:08
Ами имам тоя проблем, че като опитам да свържа телефона със Bluetootha на компа не става. Като цъкна на името на телефона в програмата долу пише Servie Discovery Finished. След няколко опита успявам да пусна и File Transfer, но пък телефона не иска да приема. Опитах и да сложа файла във папката Share, като вляза от телефона в компа, но пак не става.
За първи път се мъча с Нокиа, а със моя Самсунг си прехвърлям по горните начини без проблеми.
Така, че.. help ?! :)

doomkillerr
01-18-2010, 20:10
Блутуута вграден в лаптоп ли е или е на USB?

Един приятел така се мъчеше да свърже телефона с компютъра и до колкото си спомням, го оправих проблема, като на телефона се създаваше някакъв профил и се задаваше парола от 4-ри цифри... След това при самото свързване трябва да въведеш същата парола на компютъра и така... :)

doomkillerr
01-19-2010, 14:33
ти сериозно ли го обясни и го каза толкова просто и банално :razz: :razz:

Аз не разбрах, защо да ми е "банално" обяснението?!?! :neutral:

За мен нещата са много прости... на който му е сложно да се оправя! 8)

skuck
01-19-2010, 15:33
Щом е за Нокия си инсталирай PC Suite (от официалния сайт на нокия).

taffy
01-19-2010, 15:50
USB е блуутута :) И устройствата са сдвоени. Даже пробвах няколко пъти да ги изтрия и пак да ги сдвоя, да проверя дали иозбщо се откриват.. Е, един път да, друг не.. И когато телефона пита за автоматично свързване, давам да, така че другаде е проблема. :)
Ще опитам пак, като обновя версията на програмата, ама нз дали е от тфа щото при свързване със Самсунга няма никакви проблеми.

skuck
01-19-2010, 16:34
Е къв е проблема да ползваш PC Suite не мога да разбера? Мъчи се като искаш...

skuck
01-19-2010, 18:38
Сигурен съм, че с ПС Сюит ще проработи!

doomkillerr
01-19-2010, 18:58
Сигурен съм, че с ПС Сюит ще проработи!

И аз така смятам! \:D/

taffy
01-22-2010, 19:01
Брат ми, като по грамотен, го е изтеглил и изглежда стана. :)
Изтеглил е и още Bluetooth File Transfer Wizard, нямам представа тва кво е, но и с него става. Благодарско, пичове. 8) 8-)

skuck
01-22-2010, 19:17
хм...

ivanstef
01-23-2010, 07:16
Брат ми, като по грамотен, го е изтеглил и изглежда стана. :)
Изтеглил е и още Bluetooth File Transfer Wizard, нямам представа тва кво е, но и с него става. Благодарско, пичове. 8) 8-)

Това си е вградената в уиндоус функция...

taffy
01-24-2010, 08:13
Брат ми, като по грамотен, го е изтеглил и изглежда стана. :)
Изтеглил е и още Bluetooth File Transfer Wizard, нямам представа тва кво е, но и с него става. Благодарско, пичове. 8) 8-)

Това си е вградената в уиндоус функция...

Поне да се разбере хубаво, че не разбирам. :) :lol: