PDA

View Full Version : Прилики м\у фашизъм и комунизъм?



MaLchYyY
01-18-2010, 17:39
Моля ви, помогнете ми :( Кажете ми приликите между фашизъм и комунизъм (защотото аз намирам само разлики) :?


II. Права и задължения на потребителите
1. Да публикуват своите теми и мнения в правилната категория и с текст на кирилица.
kalpazanka

Vesk0u
01-18-2010, 17:41
Ами следователно няма прилики, глупако Ханс!

MaLchYyY
01-18-2010, 17:55
Ами следователно няма прилики, глупако Ханс!

Аз също казах на г-на по история, че НЯМА прилики! Но той каза че имало и за това пиша дори тема ..................

BERCUT
01-18-2010, 19:16
Прилики няма, това е все едно да търсиш приликите между кафе машина и принтер. Кажи на даскала ти така :"Единствите прилики между фашизма и комунизма са, че и двете са вид държавен строй; и двете са убили достатъчно голям брой хора; и третото, но не и по важност - за да споделяш някоя от тези идеи, то трябва да си психично болен".

ZipFail
01-18-2010, 19:28
Глупости пишете всички в тая тема, естествено че има прилики, при това много...

Мисля, че Молотов(комунист) беше казал "Нацизма е въпрос на вкус" ^

Основните разлики са в расовата теория, в комунизма корпорациите са на държавата, във фашизма са частни, и в двата случая почти всичко е състредоточено към работника, само че в единия интелигенцията не я избиват ^^.. и още няколко, само че ме мързи да пиша и мисля в момента..

MaLchYyY
01-18-2010, 19:42
Глупости пишете всички в тая тема, естествено че има прилики, при това много...

Мисля, че Молотов(комунист) беше казал "Нацизма е въпрос на вкус" ^

Основните разлики са в расовата теория, в комунизма корпорациите са на държавата, във фашизма са частни, и в двата случая почти всичко е състредоточено към работника, само че в единия интелигенцията не я избиват ^^.. и още няколко, само че ме мързи да пиша и мисля в момента..

мерси много ... А когато не те мързи и ги измислиш ми помогни :( Моля те ...

kristo
01-19-2010, 20:25
Прилики много, но основната разлика, която е в плюс за фашизма и в минус за комунизма е национализма и въобще националното чувство, които тотално липсват при комунистите-интернационалисти. Оттам нататък са много общи и се припокриват, затова не мога да симпатизирам като цяло на нито една от двете. Но по отношение на този фактор- определено фашизма е с предимство.

mitternacht
01-20-2010, 07:54
Ама фашизъм или национал-социализъм?

Докато при национал-социализма реално се мисли за народа, то при комунизма са накарали хората да ядат трупове от глад.При национал-социализма (логично) силно застъпен е и националнизма.
Оф, много дълга история :)

infern00
01-20-2010, 08:04
При фашизма не е задължително да има силни националистически чувства(за разлика от национал-социализма).Фашмизмът е етатистко управление,при което държавата се поставя над всичко или друго казано - краен тоталитаризъм.Ако някой е чел Хобс,може би нещо подобно.

При диктатурата на пролетариата(не научен комунизъм) пак се поставя диктатура,само че на работниците.Пак държава и партията са над всичко.Затова няма голяма разлика.Само,че при диктатурата на пролетариата,трябва плавно да се премине в комунизъм,но това до сега не е ставало никъде.

Vesk0u
01-20-2010, 09:13
Общото е, че и двете са утопий.

bulgarian1878
01-20-2010, 09:48
При фашизма не е задължително да има силни националистически чувства(за разлика от национал-социализма).Фашмизмът е етатистко управление,при което държавата се поставя над всичко или друго казано - краен тоталитаризъм.Ако някой е чел Хобс,може би нещо подобно.

При диктатурата на пролетариата(не научен комунизъм) пак се поставя диктатура,само че на работниците.Пак държава и партията са над всичко.Затова няма голяма разлика.Само,че при диктатурата на пролетариата,трябва плавно да се премине в комунизъм,но това до сега не е ставало никъде.

Това е най-точния коментар от всички. А по-горните мнения на "разбирачите", че нямало прилики не е нужно да ги четеш. Напиши темата си въз основа на този коментар на infern00, след което поразсъждавай защо и какво е правено. Ако искаш ползвай исторически извори на информация и ще разбереш, че двете идеологии са като хляб и питка.

mitternacht
01-20-2010, 20:03
Тц. Чичо Мусолини и чичо Ади постигнаха фашизъм и национал-социализъм :)) Следователно- не е утопия.

amk933
01-20-2010, 20:12
При фашизма не е задължително да има силни националистически чувства(за разлика от национал-социализма).Фашмизмът е етатистко управление,при което държавата се поставя над всичко или друго казано - краен тоталитаризъм.Ако някой е чел Хобс,може би нещо подобно.

При диктатурата на пролетариата(не научен комунизъм) пак се поставя диктатура,само че на работниците.Пак държава и партията са над всичко.Затова няма голяма разлика.Само,че при диктатурата на пролетариата,трябва плавно да се премине в комунизъм,но това до сега не е ставало никъде.

Това е най-точния коментар от всички. А по-горните мнения на "разбирачите", че нямало прилики не е нужно да ги четеш. Напиши темата си въз основа на този коментар на infern00, след което поразсъждавай защо и какво е правено. Ако искаш ползвай исторически извори на информация и ще разбереш, че двете идеологии са като хляб и питка.

Абсолютно съм съгласен с двата коемнтара.
Фашизмът и комунизмът може да имат много разлики, но имат поне толкова прилики. Принципно, политически погледнато, двете идеологии се намират в двете крайности на политическата скала и се считат за вечните смъртни врагове и т.н. В съвремененната политика, обаче, политическата скала все по-често започва да се разглежда като един кръг, където тези две крайности се срещат, точно заради многото си прилики.

Да добавя към горните два коментаеа, че фашизмът се концентрира върху благоденствието на държавата и дори, ако не се лъжа Мусолини лично е връчвал медал на всяка майка родил 14 или повече деца. За разлика от фашизма, комунизмът пропагандира за всеобхватна световна революция на работническата класа, а не просто национална такава. Освен това имат и икономически разлика, ако не се лъжа, но комунизъм, фашизъм, капитализъм, национал-социализъм, социализъм и нацизъм учих миналата година и не помня дословно детайлите, за това, ако някой се сеща за какво говоря, да ме допълни, моля... :)

Vesk0u
01-20-2010, 22:18
Тц. Чичо Мусолини и чичо Ади постигнаха фашизъм и национал-социализъм :)) Следователно- не е утопия.

Повярвай ми, няма как да избиете вашите така добри съюзници националсоциалисти - японците :D или, който и да е друг азиатски народ. Просто няма как.

Ето ги и най-верните националсоциалисти: :D :razz:
http://www.montgomeryschoolsmd.org/schools/wjhs/depts/socialst/Cohen/japan/japan_german.jpg http://greyfalcon.us/picturesg/japan8.jpg

П.С. Лично аз, много уважавам Япония и тяхната древна култура, но тук просто прелива от ирония :razz:

mitternacht
01-21-2010, 07:29
Абе основната цел на нац-социализма е връщане на немския райх в неговите си очертания, което е постигнато, че и много повече.

Остава сега да запознеш да говориш, как е щях да избие и българите.Ха...

Колкото до Империята на слънцето- напълно заслужава мястото си в Остта. Бушидо, брат! 8)

kalpazanka
01-21-2010, 07:40
Темата се повтаря.