PDA

View Full Version : Проблем в отношенията ни



lovelyone
01-18-2010, 18:37
3драсти на всички.Ще се пробвам накратко да ви разкажа за проблема си.Благодаря предварително за вниманието.
С приятеля ми сме заедно от 2 месеца.Не е много време,но сме много влюбени.Аз много държа на него.Според думите му,той също на мен.Излизаме си,всичко е окей,но като че ли аз мисля,че комуникацията ни куца.3ащото всякаш не мога да разговарям с него на сериозни теми.Кофти ми е това чувство.Всеедно съм просто с един човек,който ме има за плюшено мече.3нам,че не го прави умишлено,но това не променя неприятното усещане в мен.Всякаш има някаква бариера...предполагам,че ме разбрахте.Аз съм на 18,той също.Свястно момче е.Много мил и грижовен :) НО това нещо за което ви споделих ме тормози :( Чак вече не се чувствам добре да му споделя нещо или пък да му разкажа нещо от миналото ми...ква е файдата.. Чакам някакви мнения,препоръки и т.н.
:)

w0sh
01-18-2010, 18:41
Има хора, дето цял живот не узряват. Може да му обясняваш каквото искаш, но когато той не иска да срещне сериозната страна на живота в очите, нищо не може да направиш.

LigLichKa1936
01-18-2010, 18:43
Ами какво да ти кажа... трябва да издебнеш удобен момент и наистина да поговорите,защото в една връзка най-важно е разбирането и комуникацията...,
Аз ако можех да общувам по добре с моя още щяхме да сме заедно ..., Обаче малките неизказани неща прерастват в големи проблеми и започват караниците,скандалите,нера збирателството..,
За това просто мога да ти препоръчам само едно .. На всяка цена говори с него за това и за начина,по който се чувстваш., [!]

sh3_1s_7h3_0n3
01-18-2010, 18:43
Първо, 2 месеца взаимоотношения са много кратко време.
Второ, ако вбъдеще продължи това чувство, поговори сериозно с него какво те тревожи. Винаги съм казвала и пак ще кажа - комуникацията между двама души е от изключителна важност. По-добре да си кажеш болката на момента, отколкото да чакаш да се насъбере, насъбере и да прелее и всичко да се развали.

lovelyone
01-18-2010, 18:43
Има хора, дето цял живот не узряват. Може да му обясняваш каквото искаш, но когато той не иска да срещне сериозната страна на живота в очите, нищо не може да направиш.
Абсолютно същата мисъл ми се шляе из главата днес цял ден.
Не бих могла така да продължавам.Тоест,не искам.И в същото време не искам да прекратя отношенията си с този човек.

ThePowerOfLove
01-18-2010, 18:49
Говори с него!! Кажи му всичко, което мислиш и заедно решете какво очаквате един от друг и какво може да се промени! Все пак му сподели какво те мъчи, и след това избери дали да го оставиш.

Lashes
01-18-2010, 19:03
И моето мнение не се различава от по-горните. Най-добре е да поговорите, просто няма друг начин. И по-добре сега, отколкото по-късно когато всичко стане много по сложно ;)

sunshinepp
01-18-2010, 19:21
2 месеца в тази ситуация, май наистина не са много, но виж, поговори с момчето кажи му, че това те тревожи.. щом те обича, мисля че ще направи всичко по силите си за да промени нещата и да се чувстваш ок :)

soul1199
01-18-2010, 19:43
кажи му,как се чувстваш :)

w0sh
01-18-2010, 19:45
Как ще си говори с него, след като той не може да говори сериозно?

FiRe_LaDy
01-18-2010, 19:51
Това са 2 месеца.Не е малко,ама не е и много.Някой хора им трябва повече време за да се отпуснат напълно и да разговарят за всичко.С бившия ми ходихме почти 2 години.Отначало първия месец,че и повече от месец даже ... като излезехме и не знаехме за какво да си говорим.ПОлучаваха се доста конфузни ситоации,но с времето се отпуснахме и се отделихме дори от компанията.Прекарвахме си цлеи дни заедно и винаги имаше какво да си кажем,но както казах .. трябваше ни време да се отпуснем.Опитай да не се притесняваш толкова и да му казваш това,което си мислиш,да му разказваш как са минали дните ти,за миналото ти разни случки да споделяш,да го разпитваш за него и така и той ще се отпусне и разговорите ще си протичат нормално и няма да усетиш кога всичко се е променило и още от момента,в който се видите как ще си разказвате разни неща.

sh3_1s_7h3_0n3
01-18-2010, 20:45
Как ще си говори с него, след като той не може да говори сериозно?

С подход.

Може и на шега да започне разговора, ей така между другото. Винаги има начин. Не си представяй: "Милоо, трябва да поговорим."

valdesbg
01-18-2010, 22:04
Абе много ми е чудно, защо хората се притесняват да изразят проблема си първо пред половинката и чак след това по разни форуми.

По проблема ти: ми намери начин да говорите за това, разбери какво го томози/притеснява та не те предразпоалаг към споделяне и задълбочаване на връзката ви,.

След като намериш бариерата - ще прецените искате ли да я вдигнете или не. Ама няма опция хем да не искаш да е така, хем да не се разделяте, ама и да не говориш с него за това.

Просто - ти и той сте въвлечени в ситуацията, ние сме странични наблюдатели.

Намери начин и приказвай с него.

Bixel
01-18-2010, 22:41
може би пък е глупаво момчето и да неиска да говори за свясни неща, а само за простотии като 90% от мойте връстници xD

ivcheto0o
01-19-2010, 05:53
2 месеца може би още не може да се отпусне и да ти споделя по сериозни неща :) Според мен из4акаи да мине още време,естествено ако общуването ви съвсем куца поговорете,но доколкото разбрах вие се разбирате,а не говорите на сериозни теми :)