PDA

View Full Version : Относно доверието!!!



Stan4o123
01-19-2010, 07:18
Здравейте,драги съфорумници!

Ще го карам накратко...Имам си приятелка от 2 седмици,обаче снощи сгафих малко нещата.Един нейн приятел се предсватяше за момиче и си лафихме (аз не знаех),и му споделих някои неща относно нашата връзка,без да знам,че я познава,мислех,че споделям с напълно непозната и казах разни глупости от тип,че някои неща ме дразнят в моето момиче,като например,че почти не излизаме или,че почти не иска да се целуваме и такива глупости...същината на проблема беше,че казах на "непознатата",че съм с нея докато не си намеря по-добра.Също така оная ме пита дали ще си скъсам гаджето да излезна с нея...аз казах,че ще излезна,щото съм отворен и винаги готов за нови запознанства,но моята го е разбрала все едно искам да я късам...оная гадина изпорти всичко...елементарна мъжка солидарност не притежава...ТА,сгафих нещата и сега ви питам мога ли да ги поправя или прецаках всичко.

п.п. И доста хубави неща за нея говорих и също се чувствам наранен,че тя не ми вярва и ме изпитва така.

valdesbg
01-19-2010, 07:24
Сам си се насадил.

И какво като споделяш с непозната? Всъщност чудя се защо споделяш лични неща с непознати по интернет, когато нямаш конкретен повод за това?

Разделете се - няма бъдеще за вас. Не вярвам че момичето ще намери сили и желание да ти прости за глупостите. А ти си извади поука. Щото не един урок ти се дава в момента.

ivcheto0o
01-19-2010, 07:28
нормално да се сърди,ти как би реагирал на неино място.Разбирам отскоро сте заедно ама с прекарил.Поговори с нея,извини се,ако тя реши да ти прости.Но аз мисля 4е нямате бъдеще,наи-добре докато е рано са разделяите :)

Stan4o123
01-19-2010, 07:29
Сам си се насадил.

И какво като споделяш с непозната? Всъщност чудя се защо споделяш лични неща с непознати по интернет, когато нямаш конкретен повод за това?

Разделете се - няма бъдеще за вас. Не вярвам че момичето ще намери сили и желание да ти прости за глупостите. А ти си извади поука. Щото не един урок ти се дава в момента.

щото обичам да си говоря неща от личен план...та значи казваш.че развалих "магията",тя момичето ми казва,че няма проблем,но спокойствието и ме изнервя и плаши...

valdesbg
01-19-2010, 07:47
Гледай сега - по принцип е нормално да се разсърди, нацупи и така нататък. Че си развалил магията - развалил си я. И би било нормално да те зареже.

Дали ще стане - не мога да ти кажа.

А защо е спокойна - и това не мога да ти кажа. Мога само да те уверя че това нейно спокойствие не бива да те успокоява :)

LadyDi
01-19-2010, 07:48
Голяма глупост си сътворил наистина. Никога не говори в интернет, пред непознати за връзката си. Дори и пред познатите не е много желателно.
Нямаш право да се чувстваш наранен, че те изпитва. Вие ходите само от 2 седмици, нормално е тя да се чуди накъде вървят нещата и жените обикновено прибягваме до такива хитрини.
Можеш да пробваш малко damage control и да поговориш с нея, да се изясните един път завинаги по всички въпроси. Ако е свястно момиче, вероятно ще те разбере, но имаш много доказване пред себе си, преди тя да започне да ти има доверие.

valdesbg
01-19-2010, 07:51
Марина, хубаво ги приказваш тия неща, ама автора е на 15-16 сигурно. Как виждаш сериозност и отговорност по тая тема? След откровено безсмислената постъпка :)

LadyDi
01-19-2010, 07:53
Влади, длъжна съм да пробвам. Негово си е решението как да постъпи.
Само едно не разбирам, защо тийнейджърите приемат доверието за даденост - щом имаме връзка, значи от самото й начало трябва да си вярваме. А не е така. Доверието се гради дълго време.
Че аз нямам пълно доверие на мъжа си, при все че от 2 години живеем заедно, а се познаваме от 7.

Stan4o123
01-19-2010, 07:59
За протокола - на 18 години съм,но държанието ми в някои случаи си е наистина детинско...осъзнавам,че я нараних,но искам да поправя нещата,а тя дори не ми казва кое я притеснява...

valdesbg
01-19-2010, 08:03
И аз съм се чудел защо става така с доверието. Че то е една от най-сладките части от съдаването на една връзка - изгарждането на доверие и привързаност. Поне според мен. Да изградиш доверие е точно толкова важно колкото и да си сигурен във вече изграденото такова.

Няма даденост в тоя живот :) Ако искаш нещо - ще се трудиш да го получиш.

Това че нямаш пълно доверие на Венци сигурно си има и своите причини. Но не това е темата в момента :)

valdesbg
01-19-2010, 08:04
Станчо - нямаш право да искаш каквото и да е от нея. Тя е на ход, ти вече си изиграл твоя.

Сега бъди отговорен и поеми послествията от действита си. Не мрънкай и не търси оправдания.

MoOnLiGhT_ShAdOw
01-19-2010, 08:09
Как така не можеш да разбереш кое я притеснява? Веднага мога да посоча едно нещо: че я държиш само докато срещнеш нещо по-добро. Та как да не се почувства просто като вещ, която би заменил, когато излезе някой "ъпгрейднат" модел?
Няма как да оправиш нещата. Аз се учудвам как тя още не те е скъсала. :? Аз бих те натирила с думите, че не смятам заедно с теб да чакам "по-доброто" и моментът, в който ще отида на боклука. ;)

Stan4o123
01-19-2010, 08:17
Как така не можеш да разбереш кое я притеснява? Веднага мога да посоча едно нещо: че я държиш само докато срещнеш нещо по-добро. Та как да не се почувства просто като вещ, която би заменил, когато излезе някой "ъпгрейднат" модел?
Няма как да оправиш нещата. Аз се учудвам как тя още не те е скъсала. :? Аз бих те натирила с думите, че не смятам заедно с теб да чакам "по-доброто" и моментът, в който ще отида на боклука. ;)

съжалявам ако си останала с такова впечатление,нека разясня - аз я обожавам,и постоянно съм готов да и го засвидетелствам,но тя се държи някак си студено и не ми казва както й е,постоянно се чудя къде бъркам,и затова си мислех,че може би тя не е била момичето,но явно аз съм боклук,а не тя лошата...

valdesbg
01-19-2010, 08:21
Станчо чудя се защо още се занимавам.

Хайде намери адекватни доводи за да защитиш себе си и дао правдаеш постъпката която си направил.

Намери и доводи според които тя не е права да ти се сърди и да се държи студено.

Някъде нещо куца, а за да решим ситуацията, трябва да знаем кое е то.

Stan4o123
01-19-2010, 08:32
Станчо чудя се защо още се занимавам.

Хайде намери адекватни доводи за да защитиш себе си и дао правдаеш постъпката която си направил.

Намери и доводи според които тя не е права да ти се сърди и да се държи студено.

Някъде нещо куца, а за да решим ситуацията, трябва да знаем кое е то.

ами проблема е може би,че аз се привързах прекалено бързо,но аз отдавна я харесвам,а тя ме остави с впечатлението,че тръгваме,защото не иска да ме губи като приятел,мн ме болеше от това,но някак си го преглътнах...а това,че чакам по-добра е може би да се докажа пред себе си,че не съм безгръбначно,а "мъж",макар и да съм ужасен и безотговорен човек,а това не е част от това да си мъж...Аз наистина мн я обичам,но след всичко това,не заслужавам дори и да ме погледне,чувствам се като лайно...май съм си такова,а си мислех,че съм свестен,но явно съм се самозалъгвал...извинявам се,че толкова глупости говоря,просто съм ужасно объркан и ми е ужасно гузно,дори не знам какво искам да ми кажете...

valdesbg
01-19-2010, 08:38
Станчо, душице златна със самосъжаление нищо няма да постигнеш. Освен да станеш аутсайдер.

явно нещото което не осъзнаваш е че си я приел за даденост. А от тук тръгват една камара магарии. Не си лайно, но имаш няколко дъски да издялаш. Като начало - конфиденциалност и отговорност на първо място. После доверие, и най-нактрая - мери си тестовете на които подлагаш половинката. Постави се на нейно място.


Успех :)

MoOnLiGhT_ShAdOw
01-19-2010, 08:42
Тъжно е как заради това да "запазят" достойнството си, много момчета/мъже правят глупави грешки, костващи отношенията им с половинката. Единственото, което мога да кажа, е, че в момента трябва търпение. Спри да се самосъжаляваш, спри и да отваряш пред момичето темата за случилото се. Дръж се нормално, пази се от изцепки, повече показвай, отколкото изказвай чувствата си. :)
Успех и от мен ;)

Stan4o123
01-19-2010, 08:55
сега да я оставя ли малко или да ....ддз да досаждам ли?

valdesbg
01-19-2010, 09:07
Бе квото и да ти кажем - ти ще си досаждаш. Така че от учтивост ли питаш?

Иначе звънкай и, приказвайте си, ако искаш там виждайте се. Те скоро ще ти каже някои неща :) В случая нищо не зависи от теб, вече.

brutalbarbiee
01-19-2010, 10:53
[/i] ами аз мога да ти кажа само да й доказваш,че я обожаваш,както сам каза

Presley
01-19-2010, 11:02
казах на "непознатата",че съм с нея докато не си намеря по-добра.

п.п. И доста хубави неща за нея говорих и също се чувствам наранен,че тя не ми вярва и ме изпитва така.
Ти си бастун.Шутът эаслужаваш и толкова.
И недей се превъэнася,че ти е кофти и че те "иэпитва така".Реэултатът от иэпита е покаэателен, baby.

GossipGirl89
01-19-2010, 11:07
Еми щом я обожаваш защо не седна да си поговориш с нея на 4 очи и да си изясните нещата, а вместо това предпочете да споделяш в интернет с напълно непознати. Хората са прави - прекалено лични неща не се споделят дари с близки приятели, камоли с непознати в интернет... След като се е държала странно с теб е било редно да поискаш обеснение от нея самата. И това, което си казал за "замяната" е просто ужасно... представям се как се е почувствала след като го е разбрала, като някакъв боклук едва ли не... Може наистина да не си го казал с лоши намерения и да си имал друго предвид, но можеш ли да го докажеш пред нея? И не само пред нея. Ами представи си, че тя беше казала същото за теб - после щеше ли да й повярваш, че не е имала предвид точно това, което е изляло? А това, че се държи нормално и се прави на спокойна изобщо, ама изобщо, не трябва да те успокоява теб - очаквай в най-скоро време удар под кръста ;) Единственото, което можеш да направиш е да се опиташ да й докажеш, че намеренията ти към нея са сериозни, а това не става за броени часове или дни - доверие се печели доста време :)

Li0nesS
01-19-2010, 11:16
Ако бях на мястото на приятелката ти щях да се чувствам много наранена...
Това не бих го простлила, немислимо е да говориш такива неща по нейн адрес, да и ги беше казал в очите! Лицемерно е! Това, което не харесваш в нея и го кажи в лицето.

Другото, което не мога да проумея е как ще си уговаряш среща с някоя друга, която даже и не познаваш, (а дори и да познаваше) без знанието на приятелката ти? Как щом я "обичаш" ще искаш изобщо да излизаш с друга?

Между другото евала на приятеля и, който явно и е доста добър приятел...
* Проверява новото гадже на приятелката си, от там следва, че мисли за нея. Казал и е истината, дори да е знаел, че нея ще я заболи. Не си е премълчал, не я е оставил да се самозалъгва....

И за какво доверие говорим? Аз бих изгубила всякакво доверие в теб. А за приятеля, който наричаш не директно "доносник" бих била безкрайно щастлива, че имам такъв приятел, на който наистина му пука за мен. (Аз в действително имам такъв, и безкрайно го ценя).

Linns
01-19-2010, 12:29
Тцтцтц .. Още ли не те е оставила ?

lipsvashh_mi
01-19-2010, 18:35
сам си си виновен-личните неща са лични ,защото не са за пред всички непознати,а касаят теб и човека с който си..освен това мацката с пълно право ще те скъса щом за теб е само временен заместител,а не нещо по-сериозно...даже ще емалко само с късането да си останеш-ако беше една мисъл по -зла мацката щеше да ти даде заслуеното та дълго я да помниш

alexxtr
01-19-2010, 18:46
ако ти го прости това ,значи мноого те обича! супер гадна постъпка от твоя страна :(

xxCutMEOpenWhileSobbingxx
01-19-2010, 18:58
Не се обвинявай,защото наистина не може да се харесва в един човек всичко...имал си нужда-споделил си с "непознатата"...сигурно и приятелката ти не харесва неща в теб...гадно е ,че не ти вярва,но имате вразка от скоро...Тепърва всичко ще се гради и надгражда ако се задържите,но първо трябва да си поговорите.Успех :)

rossitsa
01-19-2010, 19:07
сам си си виновен-личните неща са лични ,защото не са за пред всички непознати,а касаят теб и човека с който си..освен това мацката с пълно право ще те скъса щом за теб е само временен заместител,а не нещо по-сериозно...даже ще емалко само с късането да си останеш-ако беше една мисъл по -зла мацката щеше да ти даде заслуеното та дълго я да помниш
Ейййй... :oops: я сега кажете как може да му го върне злобно момичето, ако може :-P

valdesbg
01-19-2010, 19:10
Росенце, слаба игра играеш, но някой може да се върже :)

Колежката Яна добре го е казала :)

rossitsa
01-19-2010, 20:21
1 Никаква идея коя е Яна
2 Какво да направя, ча не само на Станчо приятелката има тъпо гадже :)

shashash
01-19-2010, 21:17
Според мен пък тя си е виновна ! Защо ли ? Защо ще му изиграва такъв номер ..... явно тя му е нямала доверие още отпреди да тръгнат .... колкото и да я "обичаш" пич зарязвай докато е време :) !

umri
01-19-2010, 23:01
Здравейте,драги съфорумници!

Ще го карам накратко...Имам си приятелка от 2 седмици,обаче снощи сгафих малко нещата.Един нейн приятел се предсватяше за момиче и си лафихме (аз не знаех),и му споделих някои неща относно нашата връзка,без да знам,че я познава,мислех,че споделям с напълно непозната и казах разни глупости от тип,че някои неща ме дразнят в моето момиче,като например,че почти не излизаме или,че почти не иска да се целуваме и такива глупости...същината на проблема беше,че казах на "непознатата",че съм с нея докато не си намеря по-добра.Също така оная ме пита дали ще си скъсам гаджето да излезна с нея...аз казах,че ще излезна,щото съм отворен и винаги готов за нови запознанства,но моята го е разбрала все едно искам да я късам...оная гадина изпорти всичко...елементарна мъжка солидарност не притежава...ТА,сгафих нещата и сега ви питам мога ли да ги поправя или прецаках всичко.

п.п. И доста хубави неща за нея говорих и също се чувствам наранен,че тя не ми вярва и ме изпитва така.

Недей да се извиняваш на путката. Обвини я, за да се почувства тя лошата и ще извлечеш ползата.

Имаш два варианта:
1. Да и кажеш колко много съжаляваш, че не си искал имал това в предвид и, че ще и се реваншираш и тн... Няма да оправи нещата, даже увеличаваш вероятността да те зареже.
2. Обвини я, че тя го е накара да ти пише, за да разбере някои неща и много лошо се нацупи и разсърди. Тя няма право да ти се сърди за такова нещо, защото реално в ситуацията ти си бил излъганият.

Вторият вариант определено ще ти свърши по-добра работа. Ако тя те пита дали ще я късаш й отговори: "Защо ме питаш? Ако те скъсам ще разбереш." Има хиляди варианти, но не заемай дефанзивна позиция, защото ще загубиш и нея и достойнството си.

edit: Оф копеле, като прочетох няколко от коментарите ти яко си се издънил. Едва ли ще се получи с тая, режи я докато е време.
Явно е доста хитра за да си замълчи и да е спокойна, а не да ти вдигне скандал. Много мръсна игра играе и те кара да се чудиш. Ако съм на теб ще се правя на ни лук ял ни лук мирисал. Все едно си селска мотика и не знаеш за какво става на въпрос.

LisiCa
01-20-2010, 04:43
Обвини я, че тя го е накара да ти пише, за да разбере някои неща и много лошо се нацупи и разсърди. Тя няма право да ти се сърди за такова нещо, защото реално в ситуацията ти си бил излъганият.

Umri, естествено, че момичето е накарало приятеля си да направи малката проверка. Едно момче по собствено желание никога не би го направил.

А тази версия, с обвинението никаква работа няма да свърши, защото щом момичето е измислило такъв начин за проверка и след това, което е разбрала се държи спокойно, значи че или само си прави експерименти и не й пука много, или е достатъчно хитра и не би се вързала на неговите нападки. ;-)

miss_asi
01-20-2010, 05:31
Никой не те е карал да си казваш всичко?!Пък и с "непезната". О М Г !!! :? Съвем нормално е гаджето ти да ти се сърди.И на мен,ако ми кажат ще ходя със тебе,докато не намеря по-добра,и аз ще обърна гръб и ще се нацупя.Сам си се насадил.Оправяй се. :-o

Stan4o123
01-20-2010, 07:00
Ами осъзнавам,че я нараних много,но не беше съзнателно и не ги мисля онези неща...не бяха предназначени за нейните уши,бяха от онзи тип глупости,които момчетата казваме да се правим на непукисти и да ни расте работата,а варианта да я нападам въобще не го обмислям - ще си седя в дефанзивна позиция с сведена глава,а относно самоуважението ми - не мисля,че подобен тип държание помага на подобен тип проблеми.И все пак,благодаря за съветите!

ifilinnchica
01-20-2010, 07:43
еми мой човек и аз бих ти се разсърдила. :) не е трябвало да споделяш на "непозната" в интернет любовните си проблеми. аз мисля че си можел да кажеш на някой твой приятел. поне да знаеш че тя няма да научи.

LisiCa
01-20-2010, 07:55
Станчоооо аз съм врачка и ти казвам, ако престанеш да и говориш на тази тема съвсем скоро ще ти прости, но ще ти го натяква дълго време :) Успех :)

Korrnyy
01-20-2010, 08:23
Когато аз се ядосам и се разсърдя не вдигам сканзалии и т.н а се държа точно като нея. Пълно спокойствие, никакно показване на каквито и да е било емоции и гледане в една точка :D През това време казвам, че не се сърдя /но то си личи от далече, че лъжа ест./ и обмислям как да си го върна тъпкано. И когато най-малко очакват... БУМ!!! :D

Гадна съм ама какво да направя... Като ме наранят не се съобразявам.

BloodyGoddess
01-23-2010, 11:35
Единствения съвет, който аз мога да дам е да седнете двамата и да обсъдите нещата. Обясни й как точно са се получили така нещата и че не си го мислел наистина и че съжаляваш. Кажи й, че наистина я обичаш и й го доказвай, но след разговора определено не повдигай пак въпроса, защото ще е кофти. А ако си мислиш, че ако се появи някоя нова по готина и ше фукнеш след нея по добре се откажи. Успех :)

madgirlll
01-23-2010, 14:20
Чувстваш се наранен?! От кое по-точно?! Че не ти вярва? хаха ...И аз да бях.. и аз нямаше да бъда много очарована!!! Не разбирам, казал си също много хубави неща?! А това, че винаги си готов за нови запознанства, спри се, че ти си обвързан! Това е неуважение.. доста тъпо от твоя страна. Аз специално, дори нямаше да го обсъждам! Да поправиш нещата? - Не мисля! :? Откровена съм... :)

ScionOfStorm
01-23-2010, 23:51
Оф

и двамата сте зле човече. Ебати маскарада.

Наема някой да се представя за момиче, върти и суче сюжети, ти постъпваш като пълна клюкарка и празноглаво пуберче. Аз не знам какво всички му се нахвърлихте на автора - вярно, тъпа постъпка, ама тоя 'тест' от момичето спрямо него не е по-малко жалък в същината си.

Просто седнете да говорите очи в очи, без сюжетите за страничен човек, непознати, 'споделяния' и подобни стени между вас.