PDA

View Full Version : Рутер->> Преинсталация на ХР



A3_CbM_MoMu4e
01-19-2010, 12:43
Имам рутер tp-link tl-r460.
Въпроса ми е ако изключа рутера и си преинсталирам компа дали после като свържа рутера пак ще ми се загубят настройките и дали ще имам интернет на другия компютър????

doomkillerr
01-19-2010, 13:08
Не няма!

П.С. - Само не разбрах защо ще изключаваш рутера, че да си преинсталираш компа?!?! То няма никаква логика в това! :?

Salieri
01-19-2010, 14:43
Губят се ако са инсталирани в Локален Диск С и в Д да са инсталирани ако,правиш цялостна преинсталация ще се загубят драиверите

doomkillerr
01-19-2010, 14:49
Губят се ако са инсталирани в Локален Диск С и в Д да са инсталирани ако,правиш цялостна преинсталация ще се загубят драиверите

Е аз до колкото схванах авторката (която май познавам и лично :oops: ) питаше дали ще има интернет на някакъв друг компютър, а не на този който ще преинсталира?!?! Също така никъде не видях да става въпрос за драйвери... :-o

skuck
01-19-2010, 15:27
Аз не разбрах какво иска да направи това момиче. Има значение типа на мрежата!

skuck
01-19-2010, 21:19
Настроиките на рутера за мрежата няма да се загубят ако го изключиш.Ще имаш интернет дори и на всички компютри да преинсталираш ОС-а.Рутера дава автоматично IP адрес на компютъра в диапазон да речем 192.168.1.2 - 192.168.1.101 примерно.Ако ще ги свързваш безжично ще трябва да си знаеш паролата на WI-FI мрежата.Ако ще е чрез кабел трябва да оставаиш настроиките на лан картата на "Obtain an IP address automatically".Принципно така си по default не пипай и ще имаш нет.Само да не забравиш да включиш рутера!

:shock: Деси, искам да се запозная с теб!

FrostHammer
01-20-2010, 04:00
И аз :D

anow
01-20-2010, 08:24
Ако не пипаш малкото копченце " RESET " няма да имаш проблеми .Не е нужно и да го изключваш като преинсталираш.

SolusChristus
01-20-2010, 12:35
Имам рутер tp-link tl-r460.
Въпроса ми е ако изключа рутера и си преинсталирам компа дали после като свържа рутера пак ще ми се загубят настройките и дали ще имам интернет на другия компютър????

Настроиките на рутера за мрежата няма да се загубят ако го изключиш.Ще имаш интернет дори и на всички компютри да преинсталираш ОС-а.Рутера дава автоматично IP адрес на компютъра в диапазон да речем 192.168.1.2 - 192.168.1.101 примерно.Ако ще ги свързваш безжично ще трябва да си знаеш паролата на WI-FI мрежата.Ако ще е чрез кабел трябва да оставаиш настроиките на лан картата на "Obtain an IP address automatically".Принципно така си по default не пипай и ще имаш нет.Само да не забравиш да включиш рутера!

Ако рутера е направен да не дава автентикация по DHCP автоматично, а само чрез request с key code и валиден Mac адрес? :oops:

A3_CbM_MoMu4e
01-20-2010, 14:59
тва е че незнам какво е правено с тоя рутер как е настройван и т.н. хората искат да го преинсталирам което всеки го може, но за рутер съм боса и за тва питам някой ако има такъв рутер дали е правил този експеримент. гледах и на двете РС-та няма мак адреси сигурно заради рутера(предполагам само защото неразбирам) интернета е кабелен, а за копчето reset въобще няма да го пипам понеже знам какво ще стане :D




@doomkillerr за кой доктор става дума :P

doomkillerr
01-20-2010, 15:07
@doomkillerr за кой доктор става дума :P

Разбра ме погрешно... :oops:

П.С. - Извикай "даскала" на помощ! :-P

doomkillerr
01-20-2010, 18:29
Ам аз мисля,че ти го обесних на разбираем език,че между преинсталация на Компютър и изключване на Рутер няма нищо общо.Освен ако не искаш да флашнеш рутера,тоест да му upgrade Firmware, с една дума да преинстлаираш и него!

Да така е - ти много добре даже го обясни, но явно никой не ни слуша... Аз още в първия си пост в темата обясних с 2 думи, че по никакъв начин няма да се отрази преинсталацията на компютъра върху настройките на рутера! 100% рутера си е настроен както трябва, като на компютрите свързващи се към него трябва настройките на мрежата да са на "Obtain an IP address automatically", тоест компютъра да изисква автоматични настройки за мрежата от рутера.

П.С. - Авторката да преинсталира, без да се притеснява изобщо! Рутера няма нищо общо с компютъра и връзката към интернет! Разделянето на нета става от рутера, а не от компютъра все пак... 8)

A3_CbM_MoMu4e
01-21-2010, 20:55
ей мерси хора .. doomkillerr знаеш че съм руса и не зацепвам добре :oops:

ако има нещо ще пиша че си ме страшнее да не барна къде не ми е работа .. пък вие после ще обяснявате и без това си нямате др работа ;)