PDA

View Full Version : Сертификати на Кеймбридж



p33pshow
01-19-2010, 16:09
Някой по запознат може ли да ми каже дали ми трябва първия сертификат за да взема втория?Или може направо на Advanced да се явя..защото според мен английският ми е на доста по високо ниво от това за първия..и няма смисъл да го вземам..

Chacho
01-19-2010, 16:11
Може да се явиш направо на втория.

Luscious_Heart
01-19-2010, 16:27
Може да се явиш направо на втория.
+1 Така е.

Кой клас си? :D

Chacho
01-19-2010, 17:34
Може да се явиш направо на втория.
+1 Така е.

Кой клас си? :D

Кого от двамата питаш?

Luscious_Heart
01-19-2010, 18:27
Може да се явиш направо на втория.
+1 Така е.

Кой клас си? :D

Кого от двамата питаш?
Авторката

p33pshow
01-19-2010, 18:56
Незнам защо ме помисли за момиче...ама както и да е :D 9ти клас съм... =]

Luscious_Heart
01-19-2010, 19:10
Ааами съжалявам, по навик. :D
И аз съм 9 клас и именно затова няма да взимам сигурно Първи сертификат, ами направо Advanced (ма още не се чувствам готова заради лексиката :D ).

Chacho
01-19-2010, 19:13
Ако питате мен направо се напънете за Proficiency. А и ако имате планове да си ползвате скоро сертификатите, може да се пробвате на TOEFL или SAT, защото тези кеймбриджските нещо им не намирам приложението :X

p33pshow
01-19-2010, 19:49
Аз TOEFL или SAT задължително ще взема...но според мен е добре да имам и някой от тези сертификати...в някои университети искат и такъв сертификат...пък и където и да отида винаги ще ми е в плюс :)

Tukanemanikoi
01-19-2010, 20:13
Очевидно не сте запознати с нещата :-o Ако тези сертификати ще ви трябват да кандидаствате в университети(то аз не знам за какво друго може да ви трябват де)трябва да ги вземеш с оценка A или B (приравнено с бг оценките 5 или 6), което прави 80% успеваемост за оценка A. Имайте предвид че Advance изпита е изключително трудeн да се вземе с A, с B е доста по-възможно, но пак си е супер усилена работа има твърде много native фрази глаголи и изрази, което прави изпита доста труден за нас чужденците. Що се отнася до TOEFL-той като ниво е малко под advance и малко над First. Повечето университети не споменават advance изпита като критерий, понеже той е едно ниво над TOEFL и по подразбиране е ясно че този който е взел advance е покрил критерия за знание на езика. Имайте впредвид обаче че само за да се явиш на изпита са 300лв. без никаква гаранция дали ще го вземеш. Ако вземете advance той си остава до живот, докато TOEFL-a например трябва да се подновява на няколко години и отново струва от порядъка на таксата на изпита на advance. Повтарям advance е изключително труден изпит. Един приятел беше 11 клас се яви на него и едвам го мина със C (оценка 4) което е на borderline.

Chacho
01-19-2010, 22:43
Очевидно не сте запознати с нещата :-o Ако тези сертификати ще ви трябват да кандидаствате в университети(то аз не знам за какво друго може да ви трябват де)трябва да ги вземеш с оценка A или B (приравнено с бг оценките 5 или 6), което прави 80% успеваемост за оценка A. Имайте предвид че Advance изпита е изключително трудeн да се вземе с A, с B е доста по-възможно, но пак си е супер усилена работа има твърде много native фрази глаголи и изрази, което прави изпита доста труден за нас чужденците. Що се отнася до TOEFL-той като ниво е малко под advance и малко над First. Повечето университети не споменават advance изпита като критерий, понеже той е едно ниво над TOEFL и по подразбиране е ясно че този който е взел advance е покрил критерия за знание на езика. Имайте впредвид обаче че само за да се явиш на изпита са 300лв. без никаква гаранция дали ще го вземеш. Ако вземете advance той си остава до живот, докато TOEFL-a например трябва да се подновява на няколко години и отново струва от порядъка на таксата на изпита на advance. Повтарям advance е изключително труден изпит. Един приятел беше 11 клас се яви на него и едвам го мина със C (оценка 4) което е на borderline.

Имам Advanced със B и още не съм му намерил приложение. TOEFL ми притрябва 3-4 пъти откакто взех кеймбриджския, но аз нямах такъв. Не че ще кандидатствам със моя, но ми трябваше за разни проекти.

Tukanemanikoi
01-20-2010, 07:52
Имам Advanced със B и още не съм му намерил приложение. TOEFL ми притрябва 3-4 пъти откакто взех кеймбриджския, но аз нямах такъв. Не че ще кандидатствам със моя, но ми трябваше за разни проекти.

Мисля че не ме разбра. Искам да кажа че навсякъде където изискват TOEFl приемат и advance, поради простата причина че advance e по-труден.Може да не го обявяват официално, но е така. Питал съм учители и т.н. и съм доста сигурен че е така.

fluffka1
01-20-2010, 10:36
И аз съм 9ти клас и от сега се притеснявам за тея сертификати...апък трябва да го взема.... Може ли малко инфо, или поне ми кажете мога ли от някъде да намеря изпит от минали години? Също който го е държал, може ли да ми каже толкова ли е трудно? :o

Chacho
01-20-2010, 10:58
И аз съм 9ти клас и от сега се притеснявам за тея сертификати...апък трябва да го взема.... Може ли малко инфо, или поне ми кажете мога ли от някъде да намеря изпит от минали години? Също който го е държал, може ли да ми каже толкова ли е трудно? :o

Не е труден, но трябва да се свикне с формата. Те го промениха точно годината след като аз го държах, като го улесниха още повече, но намалиха малко времето.

Заповядай примерни упражнения

http://www.flo-joe.co.uk/cae/students/tests/pt1index.htm

Цял тест е доста като количество да се пусне, не съм срещал в нета, но си купи някоя книжка. Аз учих по едни Ready for CAE учебници, с една тухла за учебник и едно тухлище за граматика. Там обаче има най-разнообразни упражнения, по формата на изпита и добре подредено. Учебника има много добри примерни writing-и и описания на форматите. Всичко стегнато, точно, ясно.

Натискайте на лексика, защото ако я имате нея гаранция сте издържали изпита. Аз отидох без да знам нито един формат на writing-ите и никога не съм писал домашни или пък да съм учил по нормалния начин. Очаквах да е много по труден.

Та това беше информацията за Advanced, а първия сертификат няма какво да го коментирам, той е боза.



А! И защо ТOEFL е предпочитан: Той е за време (2 години), с което гарантира, че нивото, което си показал на изпита е било достатъчно скоро, че да не си забравил що беше това Инглиш. Кеймбриджските са доживотни, но език толкова лесно се забравя, че в един момент може да се окажат неофициално невалидни. Поради тази причина на повече места изискват различни от кеймбриджските и TOEFL и SAT избиват рибата. На мен също ми казваха, че и тези са широко приложими, но уви. Една приятелка ходи 3 месеца след като си взе Advanced-а на IELTS, защото не я приемаха със CAE там където искаше. Сам се убедих, че е така и странично от темата давам съвет да не забравяте да си поддържате нивото.

fluffka1
01-20-2010, 15:22
И аз съм 9ти клас и от сега се притеснявам за тея сертификати...апък трябва да го взема.... Може ли малко инфо, или поне ми кажете мога ли от някъде да намеря изпит от минали години? Също който го е държал, може ли да ми каже толкова ли е трудно? :o

Не е труден, но трябва да се свикне с формата. Те го промениха точно годината след като аз го държах, като го улесниха още повече, но намалиха малко времето.

Заповядай примерни упражнения

http://www.flo-joe.co.uk/cae/students/tests/pt1index.htm

Цял тест е доста като количество да се пусне, не съм срещал в нета, но си купи някоя книжка. Аз учих по едни Ready for CAE учебници, с една тухла за учебник и едно тухлище за граматика. Там обаче има най-разнообразни упражнения, по формата на изпита и добре подредено. Учебника има много добри примерни writing-и и описания на форматите. Всичко стегнато, точно, ясно.

Натискайте на лексика, защото ако я имате нея гаранция сте издържали изпита. Аз отидох без да знам нито един формат на writing-ите и никога не съм писал домашни или пък да съм учил по нормалния начин. Очаквах да е много по труден.

Та това беше информацията за Advanced, а първия сертификат няма какво да го коментирам, той е боза.



А! И защо ТOEFL е предпочитан: Той е за време (2 години), с което гарантира, че нивото, което си показал на изпита е било достатъчно скоро, че да не си забравил що беше това Инглиш. Кеймбриджските са доживотни, но език толкова лесно се забравя, че в един момент може да се окажат неофициално невалидни. Поради тази причина на повече места изискват различни от кеймбриджските и TOEFL и SAT избиват рибата. На мен също ми казваха, че и тези са широко приложими, но уви. Една приятелка ходи 3 месеца след като си взе Advanced-а на IELTS, защото не я приемаха със CAE там където искаше. Сам се убедих, че е така и странично от темата давам съвет да не забравяте да си поддържате нивото.
Много ти благодаря! Наистина ми даде доста полезна информация! :-)

prettytweety
01-23-2010, 07:28
Аз съм 8 клас и миналата година се явих на FCE. Този сертификат не е толкова търсен и аз отидох само за да видя каква е обстановката най-вече за да не се стресирам като отида на Advanced. :-o

p33pshow
01-23-2010, 13:03
И как беше? :)

prettytweety
01-23-2010, 13:25
Като цяло не беше много трудно. Имаше само няколко по-гадни въпроса. Reading-а който най-много ме притеснява се оказа лесен. Още не съм си получила резултатите, но се надявам да не съм се изложила! :roll:

amk933
01-23-2010, 19:05
За нищо не ви трябват тези сертификати, освен, ако не сте решили да бачкате в Англия. За да имате някакъв шанс с тях ви трябва А на Advanced или B на Proficiency. Ако бях на ваше място и исках да кандидатствам за Англия, още от сега, вместо да си губя времето с разни сертификати, щях да уча за IELTS или TOEFL. :) Много по-важни и ценни са при кандидатстване. Колкото по-подготвени сте, толкова по-добре...Това е истинското сито. :)

Chacho
01-23-2010, 19:59
За нищо не ви трябват тези сертификати, освен, ако не сте решили да бачкате в Англия. За да имате някакъв шанс с тях ви трябва А на Advanced или B на Proficiency. Ако бях на ваше място и исках да кандидатствам за Англия, още от сега, вместо да си губя времето с разни сертификати, щях да уча за IELTS или TOEFL. :) Много по-важни и ценни са при кандидатстване. Колкото по-подготвени сте, толкова по-добре...Това е истинското сито. :)

За това говоря. А и сертификати да вземете, ако са ви нужни за работа, така или иначе ще ви пробват на място уменията.

p33pshow
01-24-2010, 13:15
Ами аз на там се ориентирам...да кандидатствам в Англия.Значи по добре да се готвя за ТОЕFL.Мерси на всички за мненията :)

NiKSaN4eToO
05-02-2010, 09:32
в 10 клас сами през юни ще се явявам за fce и след това през лятото не знам кои курс да карам за toefl или cae koe e po-dobre парво да изкарам от двата. даите ми савет :( iskam da kandidatstwam w anglia

amk933
05-02-2010, 10:24
TOEFL много ясно.

Chacho
05-02-2010, 10:48
По принцип TOEFL, но ако си си харесал точно определено учебно заведение, провери какви сертификати приемат. 99% шанс е, че TOEFL важи.

StrangerIsTyping
05-02-2010, 17:11
Мисля, че това е правилната тема за въпрос - Chacho, amk933, изглежда сте се интересували от тези сертификати, та въпросът ми е адресиран към вас. Кой е по-полезен/лесен TOEFL или IELTS? За Европа става въпрос (Англия примерно).

fluffka1
05-12-2010, 20:21
абе на мене даскалката ми е казвала, че адванс ти важи за 50 години и важи навсякъде, докато тоефел е само за 2 години и ти трябва само при определени професии които искаш да работиш. Тва са ми казвали, ама незнам колко е вярно :lol:

amk933
05-12-2010, 21:01
Мисля, че това е правилната тема за въпрос - Chacho, amk933, изглежда сте се интересували от тези сертификати, та въпросът ми е адресиран към вас. Кой е по-полезен/лесен TOEFL или IELTS? За Европа става въпрос (Англия примерно).

За Европа като цяло ТОЙФЕЛ, но в Англия специално IELTS. В Англия принципно и 2та вървят. В Америка обаче в 90% само ТОЕФЛ върви...

AfterDarkGirl
05-14-2010, 15:38
Кеймбридж доколкото разбрах са се изхитрили и са махнали доживотната валидност на сертификатите си, така че новите ще важат само за 2 години, като TOEFL. Иначе в Англия искат IELTS или TOEFL, CAE май го приемат само в няколко университета.