PDA

View Full Version : Въпросче ^^



lollypop333
01-19-2010, 17:54
Най-добрата ми приятелка си има проблем и искам да я посъветвам,но всъщност и аз не знам какво да й кажа. Има стрии по дупето и малко по бедрата. Виждала съм я и определено не са много. Не е дебела... 162см 47кг. 14 години. Тренира малко,смисъл занимава се с нещо,но не чак толкова сериозно. Та въпроса ми е такъв-тя си мисли,че момчетата се отвръщават от това ужасно много.Има си приятел и си мисли,че ако той разбере за това ще я зареже.Смятам,че е безумно глупаво-първо,защото познавам момчето,второ,защото надали това би било големия проблем.Но тя се пак си мисли,че така само я успокоявам. ... Въпроса ми е по точно към момчетата –Тези „неща” върху кожата много ли ви дразнят? Голям проблем ли би било,ако едно момиче има такива според вас?


ПП: Извинявам се,ако има такава тема,но четох доста и мисля,че не открих

ПП2: Историята може да звучи детска,но мисля,че много момичета се безпокоят от това ^^

HRaBr0TyYKeBaPcHe
01-19-2010, 18:02
А какво точно значи стрии? :-o

cherrygloss
01-19-2010, 18:08
Ами аз знам , че стриите не се махат , но с времето избледняват и почти не се забелязват.Абе защо имам чувството, че темата не е за твоя приятелка , а за теб? Не се сдържах..

lollypop333
01-19-2010, 18:16
Тези белези са най-силно изразени по бедрата, дупето, корема и гърдите което не означава, че появяването им на различни места е невъзможно. Причините за образуване на тези кожни белези са основно две. Първата е атрофия на кожата, тоест недостатъчното й кръвообращение в следствие, на което се притискат кръвоносните съдове. Така кожата не се снабдява с гореописаните протеини и става податлива на разтягания. Атрофията се получава при бързо сваляне или вдигане на килограми. Втората причина за появяване на стрии е прекомерното разтягане на кожата. Все пак тя не може да се разтяга неограничено.

:) :) :)
_____

Не,не е за мен нямам навика да си прехвърлям проблемите върху други ^^ :) Иначе това,че не се премахват е вярно,но доколкото съм чувала май избледняват или нещо такова

clever
01-19-2010, 18:43
Това че приятелката ти има стрии не е причина момчетата да я отхвърлят... ако е печена и момчетата са печени нищо друго не би било проблем... Иначе имало ли е рязко отслабване или рязко надебеляване скоро? При подрастващите има вероятност за стрии заради растежа-- разширението на бедрата и т.н. ... :) А тя е на 14 - подрастваща е.

lollypop333
01-19-2010, 18:49
Ами странното е,че не е отслабвала и надебелявала бързо,не знам мисля,че горе долу винаги си е била такава...майка й разправя,че ги имала от малка :-| хем че аз не вярвам...

an0nimenn
01-20-2010, 06:56
оф защо сте толко повърхностни почти всички момичета имат стрии ако има любов няма да е проблем...

xXTOXiCXx
01-20-2010, 07:23
Съмнявам се да е проблем .. защо да я отхвърлят?!

А и не до колкото знам ,а НАИСТИНА се махат.., аз преди имах на дупето и бюста ,обаче ми дадоха там някакъв крем и се махнаха..., : ))

Ама не е чак такъв проблем.., почти при всеки тийн се полувават на определени места..., независимо заради бързото израстване или рязкото надебеляване и отслабване : )) ..,

_butterfly_
01-20-2010, 09:45
Сигурна съм, че 90 % от момичетата имат стрии, това е нещо като целулита при жената- проблем, който много ни притеснява от естетическа гледна точка, но е често срещан. Има кремове, които по скоро предпазват от появата на нови стрии, понеже старите много трудно могат да се махнат. Но дори не мога да го приема като проблем или причина за комплекс, това е нещо нормално, често срещано зависимост от типа кожа (не е нужно рязко да си качвала и сваляла кг за да ти се появят стрии) и не мисля, че е нужно приятелката ти да се притеснява за това просто е много маловажно, но нормално като всички момичета и тя не харесва много неща от тялото си. А доколкото това, че приятелят й може да я зареже заради стриите това е абсурдно.

lollypop333
01-20-2010, 10:07
:-) :-) :-) з съм на същото мнение,но уви тя не е... ще я накарам да прочете темата-дано й дойде акъла. Благодаря на всички :) :)