PDA

View Full Version : облъчване от компютъра



kzteam
01-19-2010, 21:12
Един мой приятел го болят очите от 2 месеца вече та въпроса ми е да ли е въжможно да има облъчване от компютъра и какво трябва да направи слагал си е капки не помога ако може малко повече информация и да ли може да е от цигарите защото той пуши но според мене от цигарите неможе да е проблема

Извинявам се ако не изобщо тази тема за някой от категориите но искам да му помогна и затова искам да се консултирам тук във форума моля дадете малко повече информация

От 2 месеца ми се оплаква беше си купувал капки но без ефект вечерта като седне за 2 часа на компютъра го заболяват очите но раното и следобед по рядко или вечерта около 7-8 да ли защото са напрегнати очите незнам отива при очен лекар лекара му каза че му са 100 % здрави очите немога да разбера ако може да дадете съвет ...

Поздрави

filmimilmi
01-19-2010, 22:31
Едва ли е от компютъра. Все пак днешно време всеки е едва ли не израснал с тази машина та не може изведнъж за 2 месеца да му се бъгне здравето на очите. Нещо се случва и трябва да се прегледа от очен лекар. :-o Може да е за очила. Да не се самолекува с капки, с погрешно дозиране без лекарско предписание, те могат да накарат окото да привикне с действиео им и постепенно да не може да се осълзява без тях... До какви ли не гадости може да доведе самолекуването...

kzteam
01-20-2010, 12:31
той беше на очен лекар и му каза че са 100% здрави но ще му кажа да иде при друг да се прегледа мс за съвета ти

1n5ub0rd1na73
01-21-2010, 11:16
Здравей,

Препоръчай на приятеля си да прави упражнения за очи. Също така да наблегне на морковено-цвеклените салати/сокове. Само сурови. Също така вода, много.

Разстояние от монитора - минимум 80 сантиметра. Изобщо, да намали ползването на компютъра, доколкото е възможно де.

Naasko
01-23-2010, 19:19
Много е важно какъв монитор ползва ако е от старите с електроннолъчева тръба (големите ) имат защитно фолио на дисплея и със врермето прегаря или се унищожава от неправилно избърсване с неподходящи препарати. Също така да обърне внимание на честотата на опресняване на монитора поне 80-120 XZ е добре. ако е TFT незнам каква може да е причината освен умора и твърде висока раделителна или има проблем с освежаването на дисплея казано по просто. Нека пробва друк монитор как ще е.

harry777
01-23-2010, 20:57
Според мен това не е от монитора. И брат ми, който е седми клас, има такйв проблем и мина през двама очни лекаря, които казаха, че очите му са напълно здрави и няма нужда от капки или очила. Попитахме ги за монитора и те обясниха, че това не е причината, но за приятелят ти нищо не се знае. Може да е от монитора единственно ако е много стар и гледа в него от много близко. Понякога очите се преуморяват и когато осветлението е спряно, а монитора работи, но най-вероятно просто е заради някой външен фактор. Добре е приятелят ти да отиде на друг очен лекар з всеки случаи. :) :-o

Chacho
01-23-2010, 21:21
Здравей,

Препоръчай на приятеля си да прави упражнения за очи. Също така да наблегне на морковено-цвеклените салати/сокове. Само сурови. Също така вода, много.

Разстояние от монитора - минимум 80 сантиметра. Изобщо, да намали ползването на компютъра, доколкото е възможно де.

Съгласен!

ПП: Морковено-цвеклени салати/сокове е много колоритно изразче :D

teenems
01-24-2010, 20:16
И все пак компютъра доколкото знам също вреди или по-точно монитора.
Може да си вземе LCD :)
или очила за компютър + съветите на другите потребители :smt016

Kopu
01-24-2010, 20:21
Ако е от старите монитори 100 % проблема е оттам! Ако е с плазма или LCD вероятността да е от монитора е почти нулева! Може да има пренатоварване на очите и да се нужда е от очила. Трябва да посети очен лекър :-o

teenems
01-25-2010, 19:18
^ точно и аз затова говорех ..

annihilator
02-09-2010, 18:46
И аз съм имал такъв проблем.Причините:

1. Алергии ( От слънце , цветя или цветния прашец )
2.Прекаленото висене пред Компа.
3.Монитора(Може да е стар, вече да няма предпазване )
4.Ако си търка очите мн често (Това беше един от основните ми проблеми)

onqtam
02-11-2010, 19:22
сичко казано дотук вярно.

Bratwa
02-17-2010, 11:15
И аз бях така в 6/7 клас ама се оказа че съм дългоглед зех си ени цаки за пц и ся съм 8) ама ги слагам само пред пц-то

donstavrev
02-19-2010, 20:48
точно от копютърът няма как да стане по-възможно е да си е навредил на очите от монитора от прекалено близко гледане и не-качествен монитор ;)