PDA

View Full Version : Хранене



zoreto
01-20-2010, 11:07
Имам проблем.Приятелката ми не иска да яде.Яде по един банан за закуска,мендаринки 2 за обяд (както тя казва за сила...) и още един банан за вечеря.Много добре знае последиците от гладуването (анорексия и какво ли още не),но тя си мисле че е дебела.Когато вървим гледа хората и се възхищава на слабите хора и само натяква ,че е дебела,а не е.Висока е 165-167 и няма и 50кг.В началото си мислех ,че търси внимание и много често сме говорили и то за анорексия и всеки път ми казва,че няма да стигне до там,и всеки ден ме е страх да не и се случи нещо сериозно.Понеже е от друг град и е тук на квартира и няма кой да я контролира и си прави каквото тя иска(не яде).Играем всеки ден в залата(балет) от 2 до 6 часа на ден и изразходваме всичко,което сме изяли,но тъй като не се храни и става лошо и си мълчи и не казва на госпожата.Два пъти съм казвала на госпожата ,че не се храни и тъя и се кара и казва,че ще се обади на майка и,но съученичката му обещава,че ще яде.Вчера припадна на входната вратя пред квартирата си понеже не яде ,а и принципно има ниско кръвно,но отказа да хапне каквото и да било сладко.Не знам как да я вразумя,как да се държа с нея (вече започнах и да не я питам какво яде,защото си мисля ,че не чува нищо от това ,което и говоря)И всеки ден се надявам да не и стане нещо,защото аз се чувствам виновна(че съм слаба и че иска да прилича на мен).Даже съм я питала какво иска...един ден да е на легло болна и да знае ,че ще умре ,но ще е слаба и няма да може да танцува(което много обича да прави) ? Или да е нормална и да е здрава.Искам тя да живее,не да умре и цял живот да си мисля ,че аз съм виновна :-# :-# :-#
Благодаря на всичко,които ще ми дадат поня някакъв съвет

clever
01-20-2010, 15:00
Кажи на госпожата сериозно да се обади на родителите на това момиче защото се притесняваш за приятелката си.Тя е слабичка.. пък се мисли за дебела.Това е НЕнормално.Може би е поредната с анорексия за съжаление...... ТРЯБВА веднага да се обърне внимание на проблема -> сериозен разговор на госпожата с родител.Момичето може и да обещава че ще яде ама ще си остане само с обещанията ... :? :?
Дано приятелката ти се оправи макар че ще й е трудно и на нея и на техните.. :)

djuki
01-20-2010, 21:08
това не е шега работа , ако всичко е така както казваш ... не можеш да я оставиш така . Всеки иска да изглежда добре и да е слабичък и харесван , но това не се постига с гладуване! Трябва да говориш с госпожата и да настояваш тя да говори с родителите и задължително и да я наложат някакъв контрол, възможно е да ти се сърди , но това е най - доброто за нея щом не те е чула !