PDA

View Full Version : Ревността съсипва връзката ни



BuBuy
01-20-2010, 19:08
Здравейте...Имам сериозен приятел от 1 година и 3 месеца.Връзката ни е много трудна и един от най-големите проблеми е,че и двамата страшно много ревнуваме и секи ден се караме заради това.Аз например като видя,че е писал коментар на някоя и полудявам и веднага му се сърдя и той е същия,незнам как да спра тази ревност и мисля,че ако продължаваме така няма да изкараме дълго,а аз страшно много го обичам и не искам да късаме заради такива глупости :( Дайте ми съвет как да постъпя и как да спра да ревнувам толкова :(

soul1199
01-20-2010, 19:11
поговорете,трябва взаймно да си дадете малко повече свобода :)

x3eme
01-20-2010, 19:15
Ревноста е начин да покажеш,че обичаш.Твоето явно се е превърнало в параноя.
Как да се научиш да не ревнуваш?
Такива уроци не знам да има,всичко е психика.Да ревнуваш,например от коментар по адрес на друга - меко казано глупаво.Ако държиш да продължите връзката си опитай да си по-мека с ревностите.Не е задължително да му казваш,че ревнуваш,просто си отваряй очите и ушите.Гепосаш ли го в крачка сичко ше е ясно,не го ли направиш - време е да преустроиш ревността.

MoOnLiGhT_ShAdOw
01-20-2010, 19:17
Всичко си опира до самочувствието ти до приятеля ти. Имаш ли го, едва ли ще имаш и проблем с ревността.

SuNsHiNe6
01-20-2010, 19:21
Ревноста е начин да покажеш,че обичаш.Твоето явно се е превърнало в параноя.
Как да се научиш да не ревнуваш?
Такива уроци не знам да има,всичко е психика.Да ревнуваш,например от коментар по адрес на друга - меко казано глупаво.Ако държиш да продължите връзката си опитай да си по-мека с ревностите.Не е задължително да му казваш,че ревнуваш,просто си отваряй очите и ушите.Гепосаш ли го в крачка сичко ше е ясно,не го ли направиш - време е да преустроиш ревността. много точно казано ;-)

BlueFace
01-20-2010, 19:23
За мен ревността е страх и липса на доверие.А доверието е градивна единица на връзката....
Ревността ,по мое мнение, я проявяват хора които не само не вярват на партньора си ,а и не са уверени в самите себе си и в способностите си да задържат човека до себе си ... :( Отчаян метод да задържиш човека до теб в паниката си ,че ще го изгубиш ....

Доверието му е майката , няма ли го просто връзката няма да е пълноценна и няма да носи насладата ,която попринцип би трябвало да има,а ще е като при вас - постоянни кавги за глупости.Да това са глупости ,особено това ,че е писал коментар на някоя...

Трябва да приемете ,че не се притежавате един друг и не си принадлежите!Когато чувствата угаснат няма как да задържите човека до себе си ....За това моят съвет е спрете с глупостите и оползотворете времето си знаедно , вместо да го пропилявате в кавги ;)
Успех ;)

BuBuy
01-20-2010, 19:51
Мерси

x3eme
01-20-2010, 19:53
ти обаче си решила за всеки проблем да търсш съвет :D
Трябва да се научиш да зимаш важни решения сама,не да те напътстват други.Да изградиш принципи,успех.

ScionOfStorm
01-20-2010, 20:31
Човек, не може да 'спреш' да ревнуваш толкова. Трябва да си изградите стабилно доверие, че доста хора и при това налице не го спазват това...

Иначе имам едни приятели като вас ревниви и се карат, но пък са си заедно. То като е и от двете страни не е толкова лошо, колкото ако е само едностранчиво. :Р

Bixel
01-20-2010, 20:34
няма го простичкия живот на село вече без интернет и простотии :roll:

sunshinepp
01-20-2010, 20:34
и аз ревнувам много.. ама не защото му нямам доверие.. за мене тва са клишета ..
ревнуваш = нямаш доверие

просто като си помисля само за него и друго момиче или момче (още по-зле) изтрещявам.. особено като вида коментар и за това са споровете , а не защото му нямам доверие..

а иначе, просто трябва да се разберете за някаква граница на ревност или ддз .. просто да имате мярка, когато видиш, че има възможност да се скарате.. спри замълчи, преглътни и напрви компромис.. :)

Nich
01-20-2010, 20:36
едно цитатче по темата:" Давам ти целия свят за лично пространство, но ти ми дай сърцето си. "

ако имаш основание - ревнувай! ако не, просто не си тровете взаимно живота. ревнувайки го, ти не тормозиш него, тормозиш повече себе си. Ако имаш доверие на някой мисля че няма повод за ревност. А ако те кара да се чувстваш наистина обичана ще забравиш напълно какво чувството наречено ревност.Според мен такива връзки нямат бъдеще :?

gia_sena_mono
01-20-2010, 20:54
Доверие и само доверие! Ревността съсипва връзката!
Вашето е двустранно така,че би следвало да се разбирате един друг защо го правите.

shashash
01-20-2010, 23:59
имаш два вариянта или му вярваш повече или го караш да си изтрие регистрацийте така всички ще са доволни (освен него де ама любовта изисква жертви : ;) ) :D

girlche
01-21-2010, 00:35
ми и двамата се замислете де .. :o ако не харесваше теб,ако не те обичаше... щеше ли да е с теб?! :? не , нали така ??! ..
Както и т0й да се замисли..ако ти не го обичаше и харесваше,щеше ли да си с него :) .. не ..
Няма смисъл да ревнувате.. :) дано да се управите,но не знам вече.Аз ся см с едно момче,дето не моа го трая..ревн0ст.. неее, нямам думи пр0сто да 0пиша к0лк0 мн0 ме ревнува т0зи ч0век,но кв0 да го направя.Постоянно се караме,защото той ми няма доверие и за тва смятам да прекратя мъчението ми :? :x И обичтта ми замина след кат0 разбрах,че ме ревнува от приятелКИТЕ ми :x :x

ceballos1990
01-21-2010, 06:01
АЗ ИМАХ СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ ПРОСТО СЕ СТАРАЙ ДА НЕ ГО ПОКАЗВАШ.ПОПРИНЦИП И АЗ СЪМ РЕВНИВ НО СЕ УСЕТИХ НАВРЕМЕ ОТПУСНИ СЕ И СЕ СТАРАЙ ДА СПОДЕЛИШ С НЯКОЙ ДРУГ НО НЕ ГО ПОКАЗВАЙ НА ЛЮБИМИЯ ЧЕ ЛОШО ИНАЧЕ