PDA

View Full Version : Според вас?



angelgirl1
01-21-2010, 12:05
Искам да ви питам според вас проблем ли е в една връзка да речем момичето да е с амбиции, много интелигентно, докато момчето точно обратното, да е по-простовато? И дали биха могли такива хора да живеят заедно? Все си мисля, че не е е проблем, но с приятеля ми сме имали няколко недоразумение точно защото виждаме живота по различен начин... Са ще кажете като го обиждаш за кво ходиш с него-да, ама го обичам наистина... От доста време сме заедно и мисля за живея с него, но не знам дали тва няма да ни отчужди по някъв начин. :)

П.П Ако ще се заяждате, моля не пишете!

nymphadora
01-21-2010, 12:16
хммм,накара ме да се замисля :-o
знам ли,по филмите не е проблем 8-)

но аз мисля,че може и да имате проблеми заради това,ако се обичате достатъчно ще ги преодолеете :)

Hilary_
01-21-2010, 12:22
След като искаш да си с него бъди, но това, че се различавате в това отношение не бива да те кара да му натякваш постоянно за твоите идеи и едва ли не да се опитваш да го промениш .. :-o

Lincheto
01-21-2010, 12:23
и ти и той трябва да правите компромиси.

ivcheto0o
01-21-2010, 12:28
според мен може да е проблем,наистина е добре да сте разли4нино да имате еднакви интереси :)

Kukumqvka
01-21-2010, 12:29
Ако можеш да преглъщаш,някой дребни детайли.Едвали ще е проблем :-o

justwondering
01-21-2010, 12:32
аз познавам такива двойки. Еми, поне в началото не изглежда да е проблем. За после не знам, но ако го обичаш истински и той теб, не виждам проблем. "Любовта няма граници"

DevilWish
01-21-2010, 12:33
След като искаш да си с него бъди, но това, че се различавате в това отношение не бива да те кара да му натякваш постоянно за твоите идеи и едва ли не да се опитваш да го промениш .. :-o
Съгласна съм.В една връзка трябва да се правят компромиси ;)

MaLkaTa_LaDy
01-21-2010, 14:10
Само за компромиси говорите. Прябва да направиш компромиси с изискванията си ли? Ако на теб не ти пречи да си с тъпак, на когото постоянно трябва да му наливаш акъл в главата, добре. Ако на него не му пречи да се чувства малоценен като човек пред теб, добре. Няма пречки да сте заедно. Но аз никога не бих харесала такъв човек [глупав, без амбиции]!

tedytyy
01-21-2010, 14:19
Ами в момента според мен не би трябвало да бъде такъв голям проблем,но да мислиш за съвмествен живот с човек,който няма желание да се развива си е доста голям риск. Рано или късно различията в това отгношение ще си кажат думата и ще се появят проблемите. Ти ще искаш да се качваш все по-нагоре,а той ще те дърпа на зад. Може би ако стигнете до някакво компромисно решение,с което да го накараш да направи дори и някакви минимани усилия да прогресира до известна степен,би било най-добре. Ако смяташ,че имаш толкова железни нерви и можеш да си затвориш очите дори и за някои съществени неща,не виждам тогава какъв е проблема. Важното е истински да се обичате и заедно да преодолявате всяко едно начинание.

filmimilmi
01-21-2010, 14:21
Щом си го харесала "по-простоват", то едва ли и ти си на различен акъл, а в такъв случай единственото, за което може да се надяваме е поне да си хубава, за да си хванеш някой, който да те издържа. Не знам просто как ще разчиташ на един бъдещ автомонтьор, бакшиш, хигиенист или контрольор в градския транспорт да те издържа.

angelgirl1
01-21-2010, 14:37
Щом си го харесала "по-простоват", то едва ли и ти си на различен акъл, а в такъв случай единственото, за което може да се надяваме е поне да си хубава, за да си хванеш някой, който да те издържа. Не знам просто как ще разчиташ на един бъдещ автомонтьор, бакшиш, хигиенист или контрольор в градския транспорт да те издържа.

Извинявай много, но как да не харесам човек, който има такъв чудесен характер? Като изключим тва де... Супер мил и добър е и ми е прощавал много грешки... но просто не може да се промени... А и аз не мога... Не уча вече толкова като преди, но и като него не мога да стана... А и той не може, мисли такъв живот за "скучен"...

И да, обичам го адски много и е взаимно...

peshost
01-21-2010, 14:49
Ми значи зависи какво значи прост. Прост в смисъл в ученето да ну му върви или си е тъпак. Защото ако не му върви много в ученето,а си разбира живота и не се държи тъпо, то сиг ще се реализира някъде другаде. А ако е само уж забавена, всъщност е някакъв по-глупав, с когото да не можеш да приказваш нормално да има проблем. Малко е сложно, ама уточни.

Blo0dSuGaR
01-21-2010, 14:50
Ти ще виждаш бъдещето си по един начин,той по друг.Нищо не ти пречи да опиташ.Поне няма да съжаляваш ,че не си опитала :)

angelgirl1
01-21-2010, 14:53
Ми значи зависи какво значи прост. Прост в смисъл в ученето да ну му върви или си е тъпак. Защото ако не му върви много в ученето,а си разбира живота и не се държи тъпо, то сиг ще се реализира някъде другаде. А ако е само уж забавена, всъщност е някакъв по-глупав, с когото да не можеш да приказваш нормално да има проблем. Малко е сложно, ама уточни.

E не е някъв, дето не можеш да завържеш 2 приказки с него, може да се каже, че с училището е зле, но оттам идва и натякване от него страна... че съм предпочитала училището пред него, бил винаги на второ място и така... Той се кефи на прости хора иначе ;/

peshost
01-21-2010, 14:58
Ми значи зависи какво значи прост. Прост в смисъл в ученето да ну му върви или си е тъпак. Защото ако не му върви много в ученето,а си разбира живота и не се държи тъпо, то сиг ще се реализира някъде другаде. А ако е само уж забавена, всъщност е някакъв по-глупав, с когото да не можеш да приказваш нормално да има проблем. Малко е сложно, ама уточни.

E не е някъв, дето не можеш да завържеш 2 приказки с него, може да се каже, че с училището е зле, но оттам идва и натякване от него страна... че съм предпочитала училището пред него, бил винаги на второ място и така... Той се кефи на прости хора иначе ;/
Ами как да ти го кажа щом си си го харесала бъди с него, ама явно и ти осъзнаваш, че не е най-удачната връзка. Личи се, че щом повдига въпросът за училището има две причини. Чувства, че не го бива и се притеснява, че ще го зарежеш. (Не вярвам да е тва) Или мисли, че училището е тъпня и трябва да го позарежеш и да прекарваш с него повече време. Това си е мое мнение, не искам да съм категоричен, но така мисля.

angelgirl1
01-21-2010, 15:01
Мисли, че е тъпня и че съм с "промит" мозък щом уча ... Аз не уча чак толкова, признавам си, до известна степен се промених заради него в лоша насока, но иди му обяснявай тва на него... Но все пак не съм като него, просто аз от живота не виждам само цигарите, алкохола и всяка втора дума да ми е псувня. :)

sh3_1s_7h3_0n3
01-21-2010, 15:50
Ще ви отчужди.
Виждате ли света по различен начин, това неминуемо ще ви повлияе. Не вярвай на приказките, че противоположностите се привличат, защото не е вярно. Допълват се до едно време, но след това започват да се разминават.

peshost
01-21-2010, 17:10
Не знам какво намираш в него щом ти говори така...

Linns
01-21-2010, 17:13
Рано или късно става проблем..
Въобще не виждам какво може да привлече едно интелигентно момиче/момче към идиот/ка..

xxCutMEOpenWhileSobbingxx
01-21-2010, 17:24
хммм,накара ме да се замисля :-o
знам ли,по филмите не е проблем 8-)

но аз мисля,че може и да имате проблеми заради това,ако се обичате достатъчно ще ги преодолеете :)
охх,филмитее,да..мале как ги мразя щот се са с хепи енд...ама в живота не става винаги така...е все пак нали уж противоположностите се привличат...
I dunno ;d

angelgirl1
01-21-2010, 17:32
Не знам какво намираш в него щом ти говори така...

Еми свестен е... доста е различен от останалите... въпреки тва че е такъв какъвто го охисах в темата... Бях се запознала с 1 момче, което е като мен, смисъл учи, с амбиции, харесваше ме... И кво да кажа... никва тръпка... Точно по тва време бяхме разделени с приятели ми и аз се мъчех да го забравя и той мене и каза "Исках да те забравя колкото и гадно да звучи, но не мога" и в крайна сметка се събрахме. Но може да се каже, че голяма част от караниците ни бяха точно на такава основа, той не мисли кво прави понякога, слуша приятелите му, а акълът май си го използва само да ме лъже... И всичко съм му простила... Съвсем сериозно говоря :)

Me4onyX
01-21-2010, 18:20
Ще ви отчужди.
Виждате ли света по различен начин, това неминуемо ще ви повлияе. Не вярвай на приказките, че противоположностите се привличат, защото не е вярно. Допълват се до едно време, но след това започват да се разминават.

+1
то повечето на тая възраст го виждат по тоя начин както angelgirl1 каза "само цигарите, алкохола и всяка втора дума да ми е псувня."

FancyGirl
01-21-2010, 18:46
Щом го обичаш... бъди с него. Но не му натяквай постоянно, че сте различни защото така ще го отблъснеш от него, това че сте различно дори е още по хубаво ... просто бъди с него само ако си се примирила с това какъв е той всъщност, не се мъчи да го променяш никога. Ти или си с него заради самия него или не. Ние не можем да ти кажем дали е проблем, кажи ни ти за теб проблем ли е да си с него ?