PDA

View Full Version : Гинеколог след първия път?



tobii
01-21-2010, 13:07
Здравейте :) потърсих в сайта друга такава тема, но не намерих. Извинете ме ако се повтаря. Та въпросът ми е към момичетата.. след като правихте секс за първи път ходихте ли на гинеколог? Аз не съм ходила никога.. нямам проблеми, поне не такива които сама да усетя, но смятам да отида понеже не съм девствена от няколко месеца и ако има проблем поне да го открият на време. :) Мерси предварително :-)

clever
01-21-2010, 14:31
Девствена съм и не мога да ти отговоря на въпроса но мисля че можеш да отидеш на профилактичен преглед ако искаш. :) Всъщност според мен жените трябва да ходят ежегодишно на профилактичен преглед за всеки случай)) :) :)

dirtyyy
01-21-2010, 15:24
отиди,няма проблем според мен.
не е страшно.

tobii
01-21-2010, 16:07
мерси clever :-)

alex4o
01-22-2010, 07:59
Не е нужно да имаш проблем,за да отидеш на генеколог.Аз попринцип(ако нямам проблеми) ходя профилактично през 1 година.След първия път отидох.

djuki
01-22-2010, 08:07
ако не е имало някакви издънки първия път и нямаш никакви оплаквания няма за какво да ходиш само и само защото си правила секс , но нищо не пречи да отидеш да профилактичен

kalpazanka
01-22-2010, 09:35
ако не е имало някакви издънки първия път и нямаш никакви оплаквания няма за какво да ходиш само и само защото си правила секс , но нищо не пречи да отидеш да профилактичен
Доколкото разбирам, целта й е да започне именно профилактика.

Neopitom3na
01-22-2010, 13:03
може да отидеш просто на профилактичен преглед :)

tobii
01-26-2010, 20:50
Каква ирония... след като пуснах тази тема сериозно се замислих дали да не отида на гинеколог. Обаче от 3 дни ме боли корема и като отидох при личната ми лекарка тя ми каза, че яйчниците ми са възпалени (предполагам от студа) и ме прати при гинеколог. Вярвайте ми беше ужасно! Вкараха ми едно голямо метално нещо след като чаках 10 минути в студения кабинет без дрехи... Чувствах се като във филм на ужасите. А гинеколожката беше такъв "специалист" че дори не ме изслуша от какво се оплаквам като влязох в кабинета й и направо ме накара да се съблека... Само да кажа, че направлението ми от личната беше за ехограф. Чак когато си тръгвах ТАЗИ се сети да ме попита от какво се оплаквам и ми направи ехограф... каза че имала съмнения за бременност, но на монитора не се виждало. След като се прибрах направих тест въпреки, че бях сигурна че не съм бременна! Разбира се беше отрицателен. Взеха ми проби от някакъв секрет и в петък ще е готово изследването, но с резултата ще отида при друг лекар... Това е. Исках само да споделя. :(

whatever5
01-26-2010, 20:56
:shock: :shock: :shock: Я най-добре отиди някъде другаде- на частна клиника- взимат пари ама поне са внимателни и ти обръщат достатъчно внимание- аз в нормална болница не съм ходила на гинеколог откакто се разминах с един съсирек на стълбичките пред магарето :D

tobii
01-26-2010, 21:06
:D Еми тя майка ми каза "след като са ти готови изследванията ще отидем в частен кабинет не при тая овца" ... Просто нямам думи.. даже в направлението от личната ми лекарка пишеше, че е остро заболяване извън нормите, ама в момента в който влязох в кабинета на тази тя ме погледна все едно съм някаква к**ва и веднага реши, че съм бременна... :?

kalpazanka
01-27-2010, 05:04
1. Не ходи при жена гинеколог.
2. Поразпитвай за отзиви за дадения лекар, преди да отидеш в кабинета му.
3. По-добре задели парички и иди в частна клиника/кабинет.