PDA

View Full Version : Бъларските и Македонските



Bebeto666
01-21-2010, 20:08
Какво мислите за Бъларските и Македонските отношения?Според вас ще се обединим ли пак?

В отговор на въпроса дали България и Република Македония пак ще бъдат заедно, Ванга казва: „Там, дека е текло, пак ке тече“ и „Един народ — една държава“.

Bimmer
01-21-2010, 20:16
Mисля, че темата е за раздел политика.
Българо-македонските отношения са провокирани от сърбите. Сръбските шовинисти карат нашите братя да ни мразят, да си мислят, че имат собствена история и че държавата им е създадена по времето на Александър Македонски. Като цяло македонския народ са едни промити мозъци, които ни мразят повече от които и да е било наши съседи. И все пак, и сега има изключения, които, ако правителствата ни не бяха такива нерешителни, щяха да бъдат повече. Мирослав Ризински (мисля) е един пример за цензурата от страна на македонските и сръбските власти.
А има още хиляди, за които не се вдига толкова шум.
Аз лично не виждам отношенията между двете държави да се оправят скоро време.

Dundy
01-21-2010, 20:16
може би след много години...по темата не знам много,но ми се струва яко да се обединим.Само дето не става толкова лесно

lDoLLl
01-22-2010, 13:28
Темата верно не е за тоя раздел, ама тука има много повече хора..

Иначе аз не мисля :-o
Че ни мразят - мразят ни, ама това е най-вече защото има яко брейнуош от сръбска страна, гърците също не стоят с кръстени ръце..