PDA

View Full Version : Късогледство и Астигматизъм-Контактни лещи



shlioki
01-21-2010, 20:02
Здравейте!
Имам следния проблем:скоро бях на очен лекар.Откри ми астигматизъм и късогледство на дясното око(лявото е здраво).Предписа ми контактни лещи.Лещите са торични(свера и цилиндър)и коригират и 2те.Проблема е че когато ги сложих не виждах добре.С двете очи поотделно виждам,но с двете заедно образа е много странен като раздвоен...Обясних си го от това че 17 години не сам слагал нито лещи нито очила и просто явно на очите им трябва време за адаптация,за да заработят в синхрон,но вече ги нося 2 дни и няма промяна.Според вас дали с течение на времето нещата ще се нормализират?Ще се радвам ако някои ми помогне.Благодаря предварително!

_butterfly_
01-21-2010, 20:35
Аз като сложих лещи в началото ми беше много странно и ми трябваха 2-3 дни да свикна,но не си спомням дали ми е било раздвоено, май не. Но при теб положението може да е по различно- например ако очите ти са с различен диоптър и си разменил лещите (на едното око си сложил лещата, която по принцип трябва да ти е на другото). Другият вариант е самият лекар или като са ти давали лещите да са ти обаркали диоптъра и това ми изглежда най-вероятно. Изчакай да мине седмица и ако не свикнеш или наистина не можеш да виждаш нормално с тях отиди пак при очния.

shlioki
01-21-2010, 20:46
Ами благодаря за бързия отговор,но не е от това понеже аз не нося 2 лещи а 1 само на дясното око и няма как да ги объркам.

OneGirl
01-22-2010, 11:59
Щом виждаш раздвоено според мен по добре ще е да НЕ ги слагаш, а в понеделник да идеш отново на очен и да му обясниш. Все пак очите на важни и трябва да се пазят :-D .

btw какъв диоптър ти е късогледството и астигматизма, защото и аз имам и се чудя дали да си взема лещи :) .

clever
01-22-2010, 12:12
Не слагай лещите и отиди на очен лекар. :) :)

shlioki
01-22-2010, 16:21
Ами късогледството ми е 1.50,а астигматизма-1.75 на 100 градуса.И те нали и 2те като са на 1 око става много.Само да ти кажа ако си си зимаш лещи вземи като моите Purevision-36% voda меки са и са много удобни.

PROVOCATIVE
01-23-2010, 11:25
Според мен гледаш раздвоено, защото носиш само една леща! А не трябва така! Носи си ги двете, защото като носиш само една, така окото, което е без леща, се напряга още повече! Знам го от личен опит, и аз имам подобен на твоя проблем с очите.

batkodoki
01-23-2010, 22:29
Здравейте!
Имам следния проблем:скоро бях на очен лекар.Откри ми астигматизъм и късогледство на дясното око(лявото е здраво).Предписа ми контактни лещи.Лещите са торични(свера и цилиндър)и коригират и 2те.Проблема е че когато ги сложих не виждах добре.С двете очи поотделно виждам,но с двете заедно образа е много странен като раздвоен...Обясних си го от това че 17 години не сам слагал нито лещи нито очила и просто явно на очите им трябва време за адаптация,за да заработят в синхрон,но вече ги нося 2 дни и няма промяна.Според вас дали с течение на времето нещата ще се нормализират?Ще се радвам ако някои ми помогне.Благодаря предварително!

мгхммм....очите само гледат. мозъкът е който "вижда"!

и ако след достатъчно дълъг период за адаптация той не сихгронизира възприятието - значи това не е твоят метод за корекция, но прощавай - "2 дни" ми се струват страшно малко като такъв период за адаптиране. приеми го като нова обувка: като я пробваш е ок, после е страшно неудобна докато стане като част от теб.....
зрението е най-сложният анализатор, бъди упорит и дай време на мозъка си да пренастрои билионите невронни връзки на към новата корекция - това е мноооого сложно нещо, а не проста оптична корекция. според мен е въпрос на време+навивка(желание) да стане!
успех :)

vesito13
01-24-2010, 07:40
И аз имам късогледство и попринцип ми казаха, че не мога да оправя този проблем. Трябвало да нося очила, за да не се увеличи диоптерът.
Някой по-запознат с нещата би ли могъл да ми каже, дали наистина мога да сваля очилата ?

firestorm17
02-16-2010, 18:42
Здравейте!
Имам следния проблем:скоро бях на очен лекар.Откри ми астигматизъм и късогледство на дясното око(лявото е здраво).Предписа ми контактни лещи.Лещите са торични(свера и цилиндър)и коригират и 2те.Проблема е че когато ги сложих не виждах добре.С двете очи поотделно виждам,но с двете заедно образа е много странен като раздвоен...Обясних си го от това че 17 години не сам слагал нито лещи нито очила и просто явно на очите им трябва време за адаптация,за да заработят в синхрон,но вече ги нося 2 дни и няма промяна.Според вас дали с течение на времето нещата ще се нормализират?Ще се радвам ако някои ми помогне.Благодаря предварително! пич слушай сега виж по-добре не ги носи то само едното око ти е увредено другото ти е здраво пък тогава прави едни прости упражнения за да си оправиш зрението мани ги тия очните лекари вярно е че са завършили офталмология повече разбират от нас и т.н. ама да си видел очен лекар,който да е без очила не нали?! :D :D така че слушай аз бех ходил на един курс,на който ни показаха упражнения чрез които може да се коригира късогледство астигматизъм далекогледство и те са комбинация от методите на вси4ки досега познати у4ени като Норбеков,Бейтс и др, и те се оказаха некви мн прости само гледане в краи6тата на погледа са основните максимално наляво и надясно,нагоре и надолу,също и едно друго въртене на очите като циферблата на часовник и ето още едно което са ми казали има огромен ефект ама трябва да се внимава с него понеже яко натоварва представлява:
1.вкосяване на очните ябълки в междувеждието май че така се казваше това място и после сменяте фокуса към наи-отдалечената точка
2.вкосяване на очните ябълки този път в основата на носа и после смяна на фокуса пак към най-отдалечената точка
3.вкосяване на очните ябълки на върха на носа и после пак смяна фокуса към най-отдалечената точка
и това е последното упражнение прави голямо напрежение в очите то те очите са просто мускули като всички други и идеята е тези мускули да заякнат защото оттова,което съм разбрал късогледство и далекогледство са получени от простата причина че очните ни мускули са просто отслабнали и да знаете очилата са изключително вредни вярно казват че чрез слагането на очила ще спрем влошаването на зрението ни но става точно обратното диоптрте сами растат понейе самите очила представлчват заместители на очите те са като патерици за очите както хората,които са си счупили нчкои крак и са с патерици те няма да могат да ходят нормално ако не махнат патериците,същото е сус очите и очилата,разбрах,че очилата тъй като не сточт плутно в една поза на лицето те по този начин зкривяват ъгъла под който ретината фокусира и зрението се влошава още повече повярвайте ми аз от 1,2 седмици не нося очила само ги слагам само вув ситуации,при които се налага а съм с диоптер -3.75 също и със астигматизъм и повярваите ми аз ги правя тези упражнения от 2 седмици и вече като сложа очилата за некъде към половин един час чувствам раздразнение в очите счкаш очите ми казват че не ги искат тези проклети очила ,а както знаете щом се чувства болка като се носят очилата за известно време значи че диоптрите на очите са паднали а ти можеш дори да носиш превръзка върху здравото око докато увреденото ти си махне диоптера хем предполагам по-яко ще изглеждаш хем можеш да кажеш, че лекаря ти го е предписал :) :)