PDA

View Full Version : Как да сваля 5 кила?



godsmack321
01-21-2010, 20:46
Четох страшно много в google и тук и навсякъде пише нещо различно.. И не знам какво да правя. Висока съм 170 и тежа 63 кила.. имам малко коремче и не мога да го махна :-x :-x Преди 1 година тежах 80 кила, но ги свалих с протеинова диета, сега зациклих и от 5 месеца си седя на едно място.. Идеи..?

melinor
01-21-2010, 21:08
За коремчето-коремни преси
А иначе-спорт харесваш си някой...И почваш ;}

Sissy90
01-21-2010, 21:15
Още ли си на протеинова диета? Броиш ли калории? Не е логично толкова време да си зациклила. Изчисли си енергийния разход, извади към 400-500 ккал и това да ти е приема. Спортувай нещо, в това време май аеробика, фитнес или нещо такова ще е добре. Как си разпределяш храненията? 4-5 пъти да ден е добре, като не е желателно на вчеря да поемаш голямо количество храна.

godsmack321
01-21-2010, 22:48
От няколко дни ям по 1-2 пъти на ден.. И то 1 път сутринта в 6 преди да отида на училище и един път на обяд.. Н евечерям, защото знам че не е хич хубаво! Сега като стана 2-ра смяна само ще обядвам за целия ден и за вечеря плодове (: и правя коремни преси за сега съм на 50, всеки ден ги увеличавам с по 10.

Sissy90
01-22-2010, 07:15
Ще вечеряш плодове? Значи се отказваш от протеиновата диета?

melinor
01-22-2010, 07:44
Ядеш само сутрин и на обяд :shock: :x Яж много пъти на ден, но в малки количества

Dollystar
01-22-2010, 08:41
Няма логика да ядеш толкова малко и да задържаш.... ако наистина се храниш така ... ненене

SuNsHiNe6
01-22-2010, 09:16
Няма логика да ядеш толкова малко и да задържаш.... ако наистина се храниш така ... ненене И аз така мисля, но както казват яж на малки количества,но често. Иначе накрая няма да издържиш и ще се натъпчеш с какво ли не. И от това полза няма, пък ,за да стегнеш тялото си , друг вариант освен спорт няма. Успех :)

godsmack321
01-22-2010, 10:21
Да това ми е ясно... Отказвам се от протеинова диета, защото в момента не разполагаме с много пари за такива неща.. Иначе аз пак си ям добре, просто само 2 пъти на ден иии няма да се натъпча след това, защото знам колко е вредно.

CpecaH
01-22-2010, 10:45
Здравейте! godsmack321 - СресаН ще се опита да ти разясни нещо ултра-мега-хипер-трипеР важно! Задавала ли си си въпроса, дали е удачно да подлагаш организма на подобни "изпитания" ? Зимата е момента, в който се трупа маса и е генетично заложено телата ни да "наедряват". Ако наистина държиш да от отслабнеш в правилната зона, започни да подпомагаш метаболизмът! Ти ще попиташ СресаН, как ще стане това? Ето как - коремните преси не са удачни, защото те тренират мускулите под кожата, ефекта няма да бъде голям! Започни да тичаш в закрита зала (времето навън е подходящо за military running гол до кръста), тичай със средно темпо, няма нужда по повече от 10 минути. Старай се да имаш възможност поне два пъти в седмицата. Комбинирай сладкото подскачане с упражнения във фитнес залата, стречинг или йога. Хранителният режим трябва да се състои и постепенно ограничаване на мазнините и вредната рафинирана захар. Избягвай готови храни. Разпредели калорийният прием в поне 4 хранения. СресаН е сигурен, че ще успееш да се справиш!

iiirish
01-22-2010, 11:01
Четох страшно много в google и тук и навсякъде пише нещо различно.. И не знам какво да правя. Висока съм 170 и тежа 63 кила.. имам малко коремче и не мога да го махна :-x :-x Преди 1 година тежах 80 кила, но ги свалих с протеинова диета, сега зациклих и от 5 месеца си седя на едно място.. Идеи..?

Аз също съм 1,70 но тежа 55 кг. благодарение на редовното ми ядена на мюсли. Преди да ги почна бях 59 кг. Ям ги по веднъж на ден като закуска или обяд, а през останалото време си ям нормално.
http://popsop.ru/wp-content/uploads/nestle_musli.jpg
това представляват тези, които ям, само че са във картонени кутии вече и има трети вид Тропикал, които са най-вкусните според мен.
Можеш да пробваш и Фитнес на Нестле, но са по-скъпи, а и поне тези които ти показвам са изпитани ;)
Иначе те струват около 3 лв., плюс минус - зависи от къде ги купувам. На Кауфланд например са към 2,50

pinki
01-22-2010, 11:13
http://prikachi.com/files/1304049g.jpg аз свалих 6кг за 8 дни и още не съм ги върнала :)

gabi_94
01-22-2010, 12:05
http://prikachi.com/files/1304049g.jpg аз свалих 6кг за 8 дни и още не съм ги върнала :)

ебаси човече не умря ли от глад? тва киселото мляко, само 2 кофички за цял ден :shock: То не засища... Както и да е...към авторката - почни 90 дневната диета, ест няма 90 дни да я правиш, 10 дена са ти достатъчни - говоря от личен опит...Аз съм 1.70, бях 57 кг. и почнах тази диета, за 1 седмица свалих 5 кг. Това беше преди месец, сега още не съм ги качила

HRaBr0TyYKeBaPcHe
01-22-2010, 12:31
Здравейте! godsmack321 - СресаН ще се опита да ти разясни нещо ултра-мега-хипер-трипеР важно! Задавала ли си си въпроса, дали е удачно да подлагаш организма на подобни "изпитания" ? Зимата е момента, в който се трупа маса и е генетично заложено телата ни да "наедряват". Ако наистина държиш да от отслабнеш в правилната зона, започни да подпомагаш метаболизмът! Ти ще попиташ СресаН, как ще стане това? Ето как - коремните преси не са удачни, защото те тренират мускулите под кожата, ефекта няма да бъде голям! Започни да тичаш в закрита зала (времето навън е подходящо за military running гол до кръста), тичай със средно темпо, няма нужда по повече от 10 минути. Старай се да имаш възможност поне два пъти в седмицата. Комбинирай сладкото подскачане с упражнения във фитнес залата, стречинг или йога. Хранителният режим трябва да се състои и постепенно ограничаване на мазнините и вредната рафинирана захар. Избягвай готови храни. Разпредели калорийният прием в поне 4 хранения. СресаН е сигурен, че ще успееш да се справиш!

СресаН е напъно прав.НЕ трябва да се подлагаш на каквито и да било диети по време на растеж.Яж мн често по малко и спорт.Коремните преси няма да помогнат, трябва кардио. :)

godsmack321
01-22-2010, 12:55
Хммм... Не очаквах да има толкова много хора които да ми помогнат.. Мерсии :) :)
Ми, аз попринцип ям малко странно. Примерно днеска преди да отида на даскало изядох един омлет, на обяд (преди 1 час) ядох омлет и супа. Тъпото е, че след всяко мое хранене аз просто полудявам психически. Да, звучи доста тъпо, но като се наям и след това като се сетя за това, което съм изяла изтръпвам от нерви и съжалявам цял ден... Това нормално ли е!?! :-o

~egoistiC~sister
01-22-2010, 12:57
има една диета ама е малко гадна ...
гаранция за сваляне
хапваш си
предимно месо
и изключваш хляб картофи сладки газирани
а бе с една дума
ЯКО МЕСЦЕ

britzy
01-22-2010, 13:00
Хммм... Не очаквах да има толкова много хора които да ми помогнат.. Мерсии :) :)
Ми, аз попринцип ям малко странно. Примерно днеска преди да отида на даскало изядох един омлет, на обяд (преди 1 час) ядох омлет и супа. Тъпото е, че след всяко мое хранене аз просто полудявам психически. Да, звучи доста тъпо, но като се наям и след това като се сетя за това, което съм изяла изтръпвам от нерви и съжалявам цял ден... Това нормално ли е!?! :-o
С една дума ли-Анорексия
Не е нормално,тва да си гузен слд като ядеш-мани яденето е по-хубаво и от оргазъм даже :razz:
но не прекалявай :razz:

Sissy90
01-22-2010, 13:28
има една диета ама е малко гадна ...
гаранция за сваляне
хапваш си
предимно месо
и изключваш хляб картофи сладки газирани
а бе с една дума
ЯКО МЕСЦЕ
Т. е. протеинова или НВД, от която мацката каза, че се е отказала.

silviq8888
01-22-2010, 13:31
http://prikachi.com/files/1304049g.jpg аз свалих 6кг за 8 дни и още не съм ги върнала :)

ебаси човече не умря ли от глад? тва киселото мляко, само 2 кофички за цял ден :shock: То не засища... Както и да е...към авторката - почни 90 дневната диета, ест няма 90 дни да я правиш, 10 дена са ти достатъчни - говоря от личен опит...Аз съм 1.70, бях 57 кг. и почнах тази диета, за 1 седмица свалих 5 кг. Това беше преди месец, сега още не съм ги качила


5 кг за 1 седмица :shock: какво си яла и правеше ли някакви упражнения! :P :P :P :P

stelkastel
01-22-2010, 14:07
Спри се с тая диета, моля те!И аз бях я правила, зациклих...и до там. Всъщност не до там - опада ми половината коса :D и се наложи да пръснем около 200-300 лв. за хапчета и ампули за косата. Слава богу, че почти се оправи. Освен това не ми идва няколко месеца и там още куп пари! Радвам, се че вече всичко се оправи! :-D

gabi_94
01-22-2010, 15:16
http://prikachi.com/files/1304049g.jpg аз свалих 6кг за 8 дни и още не съм ги върнала :)

ебаси човече не умря ли от глад? тва киселото мляко, само 2 кофички за цял ден :shock: То не засища... Както и да е...към авторката - почни 90 дневната диета, ест няма 90 дни да я правиш, 10 дена са ти достатъчни - говоря от личен опит...Аз съм 1.70, бях 57 кг. и почнах тази диета, за 1 седмица свалих 5 кг. Това беше преди месец, сега още не съм ги качила


5 кг за 1 седмица :shock: какво си яла и правеше ли някакви упражнения! :P :P :P :P

еми не съм правела никакви упражнения, а относно какво съм яла, ядях според диетата - тоест разделно - един ден ям варива, друг ден - въглехидрати, после - плодове, имаше и още едно ама не си спомням....те са 4 дни, които редуваш, ама аз не ги спазвах мн мн, в смисъл че си похапвах нещо сладко през ден когато трябва да ям само плодове например....Но по принцип аз много бързо свалям килограми, просто лятото понапълнях и затова реших да я почна тази диета...До колкото ми е известно помогнала е на много хора и никой не е стоял гладен...

godsmack321
01-25-2010, 19:13
Не, не бих казала Анорексия. Ако бях анорексичка нямаше да обичам да ям, ами щях да повръщам храната. За малко да стана, но реших, че това ще ми е най-голямата грешка в живота xD

psychosis93
01-25-2010, 22:00
Не, не бих казала Анорексия. Ако бях анорексичка нямаше да обичам да ям, ами щях да повръщам храната. За малко да стана, но реших, че това ще ми е най-голямата грешка в живота xD

Мога да ти кажа,че анорексията има няколко фази.Твоето "съжаление" за приетата храна се счита за леки наченки на признаците на болеста.След съжалението обикновенно идват само-съжалението (написах го с тире,за да подчертая смисъла),само-обвиняването и предизвиканото повръщане.Не казвам че си анорексичка,но начина на мислене който проявяваш (да не дава Господ),може да те доведе и до там някой ден,ако си с по слаба психика :) И според мен трябва да започнеш да мислиш преди да се хвърлиш към някое ядене,което режима ти не съдържа (все пак се предполага,че сме хора,а не диви животни,за да не можем да контролираме глада си :P ) И мен ако питаш,следващия път когато посегнеш не когато трябва към нещо забранено,спомни си тези ми думи и вземи един морков (например) 8-)
Успех!

godsmack321
01-26-2010, 11:52
Мога да ти кажа,че анорексията има няколко фази.Твоето "съжаление" за приетата храна се счита за леки наченки на признаците на болеста.След съжалението обикновенно идват само-съжалението (написах го с тире,за да подчертая смисъла),само-обвиняването и предизвиканото повръщане.Не казвам че си анорексичка,но начина на мислене който проявяваш (да не дава Господ),може да те доведе и до там някой ден,ако си с по слаба психика Smile И според мен трябва да започнеш да мислиш преди да се хвърлиш към някое ядене,което режима ти не съдържа (все пак се предполага,че сме хора,а не диви животни,за да не можем да контролираме глада си Razz ) И мен ако питаш,следващия път когато посегнеш не когато трябва към нещо забранено,спомни си тези ми думи и вземи един морков (например) Cool
Успех!


Супер отговор.. (:
Щ есе опитам! :) :smt115 [/i]

Neftochimic
01-26-2010, 12:28
нвд + кардио тренировки /или каране на велосипед/ + л-карнитин