PDA

View Full Version : Философски идеи



Dyany10000
01-22-2010, 06:00
Които са ваши или са ви харесали.

Една моя :
Днес е вчеращното утрел

И още една:
Без живот няма смърт ,
а без смърт няма живот :smt031

filmimilmi
01-22-2010, 12:55
Нещата, които си написал са донякъде силогизми. Силогизъм е логически аргумент, в който фактите се определят на базата на съществуващи твърдения. Трябва още много да се поупражняваш преди да сглобиш смислена философска мисъл. :-o

YourSupergirl
02-05-2010, 16:46
оо,аз предимно чета философска литература..
четох например 5те травми..там пишеше,че това,как ще се почувстваме от нещо е заради виждането ни за живота,виждането ни за самите нас..

CaSsIe
02-14-2010, 20:45
Според мен най - добрите философски грази са тези, които са написани с прости думи, но съдържат много смисъл и варианти за тълкуване.

kalokairi
02-15-2010, 17:00
Моите не са точно философски, но все пак:
Нашият живот това са нашите решения, нашата съдба това са решенията взети от някой друг.

Не можем да променим съдбата си, но можем да решим какво да направим с отреденото ни време.

Единственото нещо, което различава човекът от останалите животни е възможността му да твърди този факт.

Всеки от нас е унуикален и си приличаме точно по това, че всички ние сме уникални.

Най-силно цени свободата не този който е почувствал красотата и а онзи който я е загубил

Болката е чувството, което ни показва че сме живи.

Всеки се стреми да бъде на върха на стълбата без да осъзнава, че все някой трябва да я държи.

Dyany10000
02-16-2010, 16:52
И аз да се вклю4а-

Без мъка няма радост.

И една ФИЛОСОФСКА мисъл на един древногръцки филосов (евалата на тоя които каже името му) -
Аз знам 4е нищо не знам(а вие и това не знаете)!

kalokairi
02-16-2010, 17:53
И аз да се вклю4а-

Без мъка няма радост.

И една ФИЛОСОФСКА мисъл на един древногръцки филосов (евалата на тоя които каже името му) -
Аз знам 4е нищо не знам(а вие и това не знаете)!

Мисля, че това е мисъл на Сократ

Hopegiver
02-18-2010, 06:39
тва което ми е хрумвало е на подписа ми .. не знам колко е филосовско

други ;
мечтите са начин по които реализираме желанията си

една точка слага край а повече от една точка слагат началото /говора за догадките след многоточие главно :D /

Dyany10000
07-23-2010, 08:48
И аз да се вклю4а-

Без мъка няма радост.

И една ФИЛОСОФСКА мисъл на един древногръцки филосов (евалата на тоя които каже името му) -
Аз знам 4е нищо не знам(а вие и това не знаете)!

Мисля, че това е мисъл на Сократ

ЕВАЛА (държа си на думата! :razz: )

MochaOnMyLips
07-24-2010, 18:58
Ето ви нещо, което винаги съм харесвала.
Ако аз виждам и усещам нещо, то съществува. Ако то се скрие от мен, то умира и се преражда отново, когато мога да го усетя пак.

liquidsalt
08-13-2010, 15:27
Моите не са точно философски, но все пак:
Нашият живот това са нашите решения, нашата съдба това са решенията взети от някой друг.

Не можем да променим съдбата си, но можем да решим какво да направим с отреденото ни време.

Единственото нещо, което различава човекът от останалите животни е възможността му да твърди този факт.

Всеки от нас е унуикален и си приличаме точно по това, че всички ние сме уникални.

Най-силно цени свободата не този който е почувствал красотата и а онзи който я е загубил

Болката е чувството, което ни показва че сме живи.

Всеки се стреми да бъде на върха на стълбата без да осъзнава, че все някой трябва да я държи.


Абсолютно съм съгласен с теб,особено за последното! :smt023

UNITED2
08-13-2010, 15:45
нищо философско не видях до тук, а само вече изпразнени от смисъл, клиширани фрази...
+1
Eдин безплатен съвет към автора-Научи се да пишеш ;)
То вярно,че човек допуска грешки при писанто ама пък т'ва твоето го няма никъде !!! :D
Грижата за излишното често се съчетава със загуба на необходимото!-Солон ;)

Nam3less3
08-13-2010, 19:03
http://bg.wikiquote.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82
Ей тва е човека :)

ReaDy
08-14-2010, 20:36
Никой няма парите, които аз нямам.

Надявам се да го запомните.Щото мойте приятели се удивяват колко съм тъп 8-) Ма тва си е истината.Ако не можете да схванете логиката пишете ми на лс :P