PDA

View Full Version : За секретите и бактерийте...



natity91
01-22-2010, 11:39
Здравейте. Искам да попитам нещо. По принцип от бебе боледувам от ангини най- често гнойни. Напоследък ми се случва доста често, но от няколко дена сутрин много ме боли гърлото (само сутрин) и кашлям като усещам болка в шията и надолу към гърдите. Забелязах, че храчките са жълтеникави. Знам , че звучи гнусно, но на всеки се случва. Имам и хрема от днес и също секрета е жълт. Преди месец някъде имах пак кашлица, но нямаше храчки и ми казаха, че е от гърлото. Но сега е различна. Моя въпрос е следния.. знаете ли този жълт цвят за какво говори? Защото съм чувала за сополите примерно, че ако са жълти е инфекция... Ако знаете нещо по въпроса кажете моля ви. Ако стане по - сериозно отивам на лекар, но ако знаете нещо да се информирам ,ще се радвам :) Благодаря :-)

Sirius
01-22-2010, 11:42
Ти личен лекар нямаш ли?

natity91
01-22-2010, 11:44
по твоята логика не трябва изобщо да съществуват теми в "Здравни проблеми и болести" , защото има лекари за всичко нали така ???? Питах само за инфо. Не виждам нещо по-различно от останалите теми.

clever
01-22-2010, 12:18
Ти личен лекар нямаш ли?
А ти работа нямаш ли си за да пишеш излишни постове?! :-o

По темата-може да е вирусна инфекция;)) Отиди при ОПЛ-то. :)
Температура имаш ли?

bonbogoko
01-23-2010, 03:58
Със сигурност не е вирусна инфекция, изказа се неподготвен, бактериална е, най-вероятно суперинфекция на първоначалната вирусна. Затова се търси личен лекар, а не се драска по форуми, защото заболяването се усложнява. Няма такова нещо като е вирусна инфекция да се оставя без лечение. Голяма грешка е да се смята че вирусите са по-безвредни от бактериите. Така че погкрепям първото мнение - ВЪРВИ НА ЛЕКАР. 8)

producenta
01-23-2010, 09:04
често боледуване трета сливица?

natity91
01-24-2010, 02:02
нямам трета сливица. по-скоро слаб имунитет според мен. казаха ми , че ще отмине след пубертета , но скоро ставам на 19 и си мислех "мама му стара колко трае пубертета" с извинение за израза. Почнах бисептол да пия. Нямам температура, хремата я дължа по-скоро на времето като че ли ,защото ту я има ту я няма.. по-скоро от студеното време. А колкото до кашлицата продължава. Затова почнах хапчетата. И се извинявам на тези, които го написаха това за лекаря, но половината неща в този форум не са за тук по вашата логика. Съжелявам , но съм чела 100 пъти по-сериозни неща тук и такива коментари не съм виждала. Смятам, че ако нямате какво да кажете по темата просто замълчете. Не задължавам никой да пише. Имам си лекар да.. много добре знаете какво е времето според мен и прецених, че ако не е нещо сериозно няма смисъл да излизам на този кучешки студ и да вися пред кабинети по цял час.Много съм боледувала и знам как да се оправям и без лекар, но това важи за ангината. Тази кашлица ми е непонятна и помислих , че някой би могъл да каже нещо по темата.. Но както и да е. Очевидно въпроса ми е по-излишен от другите теми тук. Благодаря на отговорилите :)

whatever5
01-24-2010, 07:38
Виж сега-аз също много често карам ангини- и това по принцип е много опасно- вреди на сърцето, бъбреците , а за черния дроб какво му се случва от антибиотиците няма да говоря... Затова като започне да ме боли гърлото (дори малко) скачам веднага на хомеопатичните лекарства- не съм ходила на хомеопат за да ми изпише точно определени купувам си такива за масова употреба- хомеожен9 се казват и за сега успявам да удържам положението... Мисля да ходя да си изкарам сливиците щото аман вече- по 2 ангини в годината правя... :? Преди месец примерно пак бях болна и в момента още си кашлям- зависи от къде усещаш кашлицата- ако ти дразни на гърлото и така кашляш- значи е от него, ако го усещаш от дробовете- по-добре отиди на лекар, въпреки, че аз не съм ходила, а още съм жива.... :)

natity91
01-24-2010, 14:12
Виж сега-аз също много често карам ангини- и това по принцип е много опасно- вреди на сърцето, бъбреците , а за черния дроб какво му се случва от антибиотиците няма да говоря... Затова като започне да ме боли гърлото (дори малко) скачам веднага на хомеопатичните лекарства- не съм ходила на хомеопат за да ми изпише точно определени купувам си такива за масова употреба- хомеожен9 се казват и за сега успявам да удържам положението... Мисля да ходя да си изкарам сливиците щото аман вече- по 2 ангини в годината правя... :? Преди месец примерно пак бях болна и в момента още си кашлям- зависи от къде усещаш кашлицата- ако ти дразни на гърлото и така кашляш- значи е от него, ако го усещаш от дробовете- по-добре отиди на лекар, въпреки, че аз не съм ходила, а още съм жива.... :)

Правиш по 2 годишно ???? :shock: аз само лятото има 4-5 разболявания и все ангини. Декември също се разболях 2 пъти. Пила съм всякакви лекарства, ходила съм на много лекари... Няма оправия. Една година се разболявам 1-2 пъти , което за мене не е страшно. Но друга година като миналата изобщо не ми върви и прая по много ангини. И то става за 1 ден - днес съм добре,утре съм болна с температура. :cry: Който не го е изпитвал ,незнае за какво говоря... Но сега за тая кашлица пия лекарства. Като че ли я предпочитам пред гнойната ангина :-o Мерси :-)

whatever5
01-24-2010, 15:03
Виж сега- махай ги тия сливици! Повечето хора ще ти кажат , че те предпазват от това инфекцията да слезе по-надолу ама какъв е смисъла като имаш непрекъснато инфекциозно огнище в организма си... Братовчедка ми беше същата като нас ( по-скоро като теб защото нямаше ден в който да не й е възпалено гърлото , дори да не е ангина), махнаха й сливиците и сега е ок. Лошо е когато имаш такова оязвимо място в тялото си- от най-малката настинка може да те обърне на ангина!Другото, което е, че много често от антибиотиците се получават гъбички по сливиците, които много често се бъркат с полипи от ангина НО НЕ СА (дори си те боли гърлото от тях и в тая връзка ако не ти вземат натривка да я пратят в лаборатория зяпваш, поглеждат виждат полипи, казваш че те боли гърло и са сигурни че е ангина)- дано да ходиш при кадърни доктори :oops: А колкото до хомеопатичните лекарства- веднага като ти задраска на гърлото ги мяташ , поне аз така правя. Другото , което може да опиташ е да пиеш имуностимулатори- най-добре билкови- е... не правят чудеса, но все пак има подобрение - Успех!!!

producenta
01-24-2010, 18:41
Виж сега- махай ги тия сливици! Повечето хора ще ти кажат , че те предпазват от това инфекцията да слезе по-надолу ама какъв е смисъла като имаш непрекъснато инфекциозно огнище в организма си... Братовчедка ми беше същата като нас ( по-скоро като теб защото нямаше ден в който да не й е възпалено гърлото , дори да не е ангина), махнаха й сливиците и сега е ок. Лошо е когато имаш такова оязвимо място в тялото си- от най-малката настинка може да те обърне на ангина!Другото, което е, че много често от антибиотиците се получават гъбички по сливиците, които много често се бъркат с полипи от ангина НО НЕ СА (дори си те боли гърлото от тях и в тая връзка ако не ти вземат натривка да я пратят в лаборатория зяпваш, поглеждат виждат полипи, казваш че те боли гърло и са сигурни че е ангина)- дано да ходиш при кадърни доктори :oops: А колкото до хомеопатичните лекарства- веднага като ти задраска на гърлото ги мяташ , поне аз така правя. Другото , което може да опиташ е да пиеш имуностимулатори- най-добре билкови- е... не правят чудеса, но все пак има подобрение - Успех!!!

като си махне сливиците как ще се разболее от ангина?

whatever5
01-24-2010, 19:17
Виж сега- махай ги тия сливици! Повечето хора ще ти кажат , че те предпазват от това инфекцията да слезе по-надолу ама какъв е смисъла като имаш непрекъснато инфекциозно огнище в организма си... Братовчедка ми беше същата като нас ( по-скоро като теб защото нямаше ден в който да не й е възпалено гърлото , дори да не е ангина), махнаха й сливиците и сега е ок. Лошо е когато имаш такова оязвимо място в тялото си- от най-малката настинка може да те обърне на ангина!Другото, което е, че много често от антибиотиците се получават гъбички по сливиците, които много често се бъркат с полипи от ангина НО НЕ СА (дори си те боли гърлото от тях и в тая връзка ако не ти вземат натривка да я пратят в лаборатория зяпваш, поглеждат виждат полипи, казваш че те боли гърло и са сигурни че е ангина)- дано да ходиш при кадърни доктори :oops: А колкото до хомеопатичните лекарства- веднага като ти задраска на гърлото ги мяташ , поне аз така правя. Другото , което може да опиташ е да пиеш имуностимулатори- най-добре билкови- е... не правят чудеса, но все пак има подобрение - Успех!!!

като си махне сливиците как ще се разболее от ангина? :lol: :lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: Е нали целта е да не се разболява от ангина ахахахахахахаха ще ме уморите ейййй!!!

natity91
01-24-2010, 22:29
Не искам да ги махам, а и са ме съветвали лекари, че не е хубаво да се махат , особено на моята възраст. Благодаря за съветите. Ще си взема тези лекарства да ги имам.
А това за антибиотика - няма как да се лъжа кога е ангина,защото вдигам температура и то висока.