PDA

View Full Version : За доверието.



igikaraesa
01-22-2010, 16:20
Здравейте. Обръщам се към д-р Тийн.
Накратко, с приятелката ми сме заедно от около година. Имам й доверие, но често се случва от дребни неща да се ядосвам и излиза, че й нямам доверие. Пример- излиза с компанията си на кафе, бившият й приятел е там (от една компания са) и аз се ядосвам, странни чувства приливат в мен. Говорили сме стотици пъти за него, че е отдавна забравена работа, че са чисто и просто приятели и т.н... С времето, моите лоши чувства изчезват, но все още, понякога, се случва когато чуя че и той е там... да се ядосвам, да ми става нервно и притеснено. Не се притеснявам за нищо конкретно. Аз знам, че тя ме обича, че той не значи нищо за нея... и въпреки това продължавам. Така вредя на нея, на себе си и на връзката ни. Осъзнавам го. До преди известно време, бях много много мнителен и подозрителен. Сега правя всичко възможно, контролирам се, опитвам да мисля адекватно, така че да си давам сметка, че за дадената ситуация няма смисъл да се притеснявам. Но е много мъчително. Искам да знам, защо се получавам такова силно безпокойство (мисля че това е точното определение) при най-обикновени ситуации (разбирайте просто едно излизане с компанията)

filmimilmi
01-22-2010, 16:43
"Докторът" от одавна не пише вече тук. Иначе колкото до проблема ти. Довери се на интуицията си. Често опасенията може и да са чиста параноя, но параноята е най-добрия приятел на човека. :) Щом изпитваш несигурност в чувствата й, значи със сигурност има нещо, което да е основателна причина. А в случая тази подробност, че все още се вижда с бившия си не е никаква дреболия. :shock: Приятелство може да прерастне в любов, но любовта в приятелство определено НЕ! Следователно това, че тя още се вижда с бившия си, макар и защото движи в една компания с него, е достатъчно показателно за това до колко го е забравила. Все пак когато скъсаш с някого, вече не се движиш в компанията му. Поведението й е меко казано смущаващо точно както и ти го усещаш. Може и да те обича, но това не пречи малка част от нея все още да е привързана към бившия й и да го обича така както и теб. Сигурно изпитва някакъв комфорт от това да знае, че не го е загубила напълно и в момента, в който се разделите със сигурност ще преосмисли "просто приятелството" им и ще се върне при него. Не допускай това да стане, не се дръж като путка, бъди мъж и с цялата си строгост поговори насериозно с нея какво тя очаква от приятелството й с нейния бивш и какво прави с компанията му. Не прави сценки, но не бъди и толерантен, покажи, че не ти е приятно. Ако тя държи повече от всичко на теб ще престане да се вижда с него, ако ли не, то трябва да направиш основна преоценка на взаимоотношенията по между ви.

SmilezZz
01-22-2010, 16:56
Щом тя е с тебе и те обича - няма защо да се притесняваш + това - говорили сте си с нея по тази тема..Казала ти е,че вече го е забравила..
Най-добре е да започнеш да й се доверяваш..

filmimilmi - това,че са от една компания - не означава,че все още си имат чувства 8) ..

filmimilmi
01-22-2010, 16:59
filmimilmi - това,че са от една компания - не означава,че все още си имат чувства 8) ..
А какво означава? Нима едно момиче ще движи в компанията на момче (като в 90/100 от случаите компанията на едно момче обикновено е момчешка), то какви интереси ще има тя сред нея? Нима с приятелите му ходят на шопинг заедно? Какви от женските си интереси тя запълва сред тях? И нима ако имаше нужда да кажем от мъжка компания, не може да се движи с приятелите на сегашния си приятел без да търси средства за тези нужди в чужди компании... Просто така разсъждавам.

igikaraesa
01-22-2010, 17:10
Водили сме много сериозни разговори заради това момче. В компанията (която е от момичета и момчета) всички се познават от деца, израстнали са заедно и това са здрави приятелства . Не искам да я карам да зарязва тези хора заради мен. Напълно убеден съм, че тя няма чувства към него. Напълно убеден съм и колко ме обича, защото имаше период в който го избягваше, игнорираше го, гледаше да прави така че той да не присъства когато излизат...Знам че грешката е у мен, а не у нея.

filmimilmi
01-22-2010, 17:18
След като осъзнаваш грешката си, какво точно очакваш да получиш като съвет? :-o Щом си наясно и с това колко те обича от какво се притесняваш?

igikaraesa
01-22-2010, 17:22
Незнам какъв съвет искам, но не разбирам и себе си...Защо се чувствам обезпокоен, при положение, че всичко е наред :smt102

filmimilmi
01-22-2010, 17:31
Ами казах ти вече, не подценявай силата на интуицията си. Това е уникално човешко качество с много потенциал за разпознаване на истината. Ако ти подсказва, че нещо не е наред... Но ако в случая всичко сочи към това, че нещата са са си в ред, то внимавай действията ти да не навредят на връзката ви. Не бъди обсебващ и не и поставяй граници във взаимоотношенията с приятелите й. Ако нещо се случи, то ще се случи и без твоите опити да го предотвратиш, всичко зависи от оценката на нейната съвест. По този начин ще оцениш и реалните и чувства към теб, остави я да преценя сама по отношение на контактите с близките си приятели.