PDA

View Full Version : Забраниха митингите и протестите!



shadow4
01-22-2010, 17:19
Митинги и манифестации няма да могат да се организират в обозначената зона около сградите на Народното събрание, на президентството и на Министерския съвет, както и в непосредствена близост до военни обекти. Това решиха депутатите при окончателното гласуване на промените в закона за събранията, митингите и манифестациите.
Митинги и манифестации няма да могат да се правят по всяко време на денонощието, решиха още депутатите, като отхвърлиха приетото на първо четене предложение на Яне Янев да отпадне забраната за протести между 22.00 и 6.00 часа.
Увеличава се от 48 на 72 часа срокът преди събитието на открито, в който организаторите уведомяват кмета на общината
Темата е пределно ясна и предразполага към доста сериозни разсъждения ,така че всеки който иска може да изрази своята позиция по въпроса .

amk933
01-22-2010, 17:29
Много силно се съмнявам, че това изобщо ще се спазва.
Още по-силно се надявам да няма поводи за протести и, ако правителството продължава да се справя толкова добре не виждам пречки за един спокоен мандат.

А иначе не смятам забраната за лоша, защото тези протести в този регион създаваха страхотни пречки за движението в центъра и не е нормално заради 40 000 човек да страдат още милион и половина. ;)

mitternacht
01-22-2010, 20:09
Само пе'ераски закони започнаха да измислят.Очакваше се, че и тия ще ни е*ат, но не се очакваше толкова скоро и толкова силно.

Интересно ми е сега как някои ще започнат да защитават тая идиотщина!


И нали т'ва е целта! Като чрез определена група от хора се направи нещо невъзможно или трудно-постижимо, че да може свинете да обърнат внимание!

И малко не съм запознат със София и тая нейна част, но пред Народното Събрание точно там автомобили ли вървят?!?!?!

amk933
01-22-2010, 20:15
^Да. ;) И като запротестират се затапва и Васил Левски и става мазало. :)

mitternacht
01-22-2010, 20:28
Така е по-добре :) тогава управляващите все нещо трябва да направят.
Ако забранят протестирането изобщо, или го направят да е нейде из тъмните улички, то тогава протестиращите ИЗОБЩО няма да ги чуят.

amk933
01-22-2010, 20:36
Така е по-добре :) тогава управляващите все нещо трябва да направят.
Ако забранят протестирането изобщо, или го направят да е нейде из тъмните улички, то тогава протестиращите ИЗОБЩО няма да ги чуят.

Абе има толкова места на които може да протестират. Може да протестират по Витошка, може пред НДК, може пред резиденция Бояна, може пред съдебната палата. Но точния тези места, които забеаниха, добре направиха. София е двумилионен град, които не е нормално да се парализира заради 5000 кравари. ;)

BERCUT
01-22-2010, 21:02
Според мен това е пълна идиотщина - законът не е приет от съображения за пътната обстановка, а поради опасения да не се повтори 1997 година, когато до колкото ми е известно, едвам са спасили депутатите ви. Това според мен е нарушение на правата на хората, ако от нищо не ги е страх, нямаше да приемат този закон. Някой беше казал, че сега остава Бойко да върне първи член от старата ви конституция, т.е. ГЕРБ да е единствена ръководна сила в България.

mitternacht
01-22-2010, 21:28
Целта е да се парализира, за да може да се обърне внимание.Иначе няма полза да врещят 5-10-20 хил. души някъде, където просто ще ги оставят да стоят и да мръзнат, а полза-никаква.

Vesk0u
01-22-2010, 22:38
Тук трябва да се съглася с BERCUT. Дано няма нуджа от протести за вбъдеще. А това за връщането на чл.1 звучи глупаво и нелепо и няма как да стане - избийте си го от главите.

Wildchildd
01-23-2010, 08:39
На мутрата му е ясно, че скоро ще бъде разкрит и ще му се наложи да се пази от протести.Превантивни мерки му се вика на това :)

infern00
01-23-2010, 14:34
Абе има толкова места на които може да протестират. Може да протестират по Витошка, може пред НДК, може пред резиденция Бояна, може пред съдебната палата. Но точния тези места, които забеаниха, добре направиха. София е двумилионен град, които не е нормално да се парализира заради 5000 кравари.

То и в Южния парк може,но смисъл има ли?Дреме им на управляващите,че 2000 викат в гората.

amk933
01-23-2010, 16:02
Абе има толкова места на които може да протестират. Може да протестират по Витошка, може пред НДК, може пред резиденция Бояна, може пред съдебната палата. Но точния тези места, които забеаниха, добре направиха. София е двумилионен град, които не е нормално да се парализира заради 5000 кравари.

То и в Южния парк може,но смисъл има ли?Дреме им на управляващите,че 2000 викат в гората.

Ако запушат бул. България или Цариградско ще им запука. ;)

bulgarian1878
01-24-2010, 20:56
Мисля, че ясно ви написах, че Бойко Борисов се подготвя да си остане единствената партия. И да, правилно написахте - мако по малко се подготвят да ни доокрадът.

За съжаление, мога да ви кажа само едно: сбогом братя Българи. Остана да си живеем мизерния живот... Вече убиват и надеждата ни.

Къде е Владо Черноземски, къде е Димитър Списаревски... Къде са хората, които са готови да се жертват в името на Отечеството, за да спасят България и бъдещето й от продажници... Е, те са убили други, но времето се обърна така, че вече българин... Хайде да не довършвам, че сърцето ми се свива от болка за милата ни Майка България.

mitternacht
01-24-2010, 21:46
Специално поклон за Списаревски!

Само каква гавра е, в момента управляващите и някакви заблудени да се кланят на ония, които са ни били врагове и са избивали цивилни българи!Срам!