PDA

View Full Version : херния,апандисит или бъбреци ???



BuBa33333
01-22-2010, 19:40
Имам нещо като бабунка от дясната страна на корема,доло в дясно (там където се намира апандисита).Ходих при личната,зашото ме боли и исках да си взема направление.Тя ми каза да отида февруари,защото в момента направленията й били само за спешни случаи.Каза,че имала съмнения за херния,а миналата година ми откриха песъчинки в бъбреците,при положение,че ме болеше апандиситът.Според вас какво може да е това.? :-o

YouDontKnowMe
01-22-2010, 19:47
Херния,ако е бабунка. Апендесита боли ниско в дясно, а бъбреците са по-горе.

BuBa33333
01-22-2010, 20:04
Точно там,ниско в дясно е и въпросната бабунка.А при положение че се е появила предполагам трябва да има операция ?

ImmortalSportFreak
01-22-2010, 20:14
Освен че те боли имаш ли температура?Като скачаш на десния крак боли ли те или.. всъщност изобщо можеш ли да скочиш на десния крак?Сигурно е апендицит.Консултирай се с друг лекар... опл-то ти ми се струва че се отнася несериозно към нещата.Трябват изследвания. :) Не се притеснявай ако се наложи операция.Не е страшна.. по-опасно е ако ти се спука апендикса.
Успех!;)

producenta
01-22-2010, 20:54
ако е херния е сериозно

хернията е изпадане на червата без да се разкъсва булото

ако е приклещена херния изхода няма да ти хареса

BuBa33333
01-22-2010, 21:02
ако е херния е сериозно

хернията е изпадане на червата без да се разкъсва булото

ако е приклещена херния изхода няма да ти хареса


В какъв смисъл няма да ми хареса ?

BuBa33333
01-22-2010, 21:03
Освен че те боли имаш ли температура?Като скачаш на десния крак боли ли те или.. всъщност изобщо можеш ли да скочиш на десния крак?Сигурно е апендицит.Консултирай се с друг лекар... опл-то ти ми се струва че се отнася несериозно към нещата.Трябват изследвания. :) Не се притеснявай ако се наложи операция.Не е страшна.. по-опасно е ако ти се спука апендикса.
Успех!;)


Температура нямам.Наболява ме като вървя или като се смея (от време на време) и като клякам също.

ImmortalSportFreak
01-22-2010, 21:07
Освен че те боли имаш ли температура?Като скачаш на десния крак боли ли те или.. всъщност изобщо можеш ли да скочиш на десния крак?Сигурно е апендицит.Консултирай се с друг лекар... опл-то ти ми се струва че се отнася несериозно към нещата.Трябват изследвания. :) Не се притеснявай ако се наложи операция.Не е страшна.. по-опасно е ако ти се спука апендикса.
Успех!;)


Температура нямам.Наболява ме като вървя или като се смея (от време на време) и като клякам също.
Днес трябваше да отидеш в някоя болница да те изследват...От колко време си така? Утре отиди да те прегледат.. :-o

iv4oiv
01-22-2010, 21:14
За съжаление симптомите на тези болести понякога се припокриват.
Бъбреците болят в кръста. Усещането е все едно ти се сере но няма никой. Апендецита и хернията имат сходства но при хернията болката се мени от промяна положението на тялото. Има положения при които е много силна и такива при които е по слаба. Докато при апендицита трудно може да се повлияе.
Говори с личната си лекарка но бъбреците се изключват лесно като пиееш 1-2 дни спазмолитици и напвавиш няколко приема на спазмалгон. Но това е хубаво да се извърши под контрола на личният ти лекар. Ако има болка - отиди в спешен кабинет. Там ще ти направят ехограф и ще отхвърлят веднага съмненията за херния и възпален апендецит. Също така ще се види ако имаш хидрофореза или някаква литиаза в бъбреците.
Не чакай за да не стане по зле

natity91
01-24-2010, 02:16
Незнам дали този, който каза ,че бъбреци не болели там, е достатъчно запознат. Аз имам пясък в бъбреците от една година някъде (тогава го откриха) и мога да ти кажа , че може да те боли в цялата област под стомаха ти, както и кръста. Но тази бабунка, както я наричаш няма нищо общо , така че според мен отпадат бъбреците. Като ми откриха пясъка много много ме болеше в дясно ниско. Толкова силно ме болеше , че плачех от болка. Бях в час и госпожата ми каза веднага да си ходя и да отида в бърза помощ. Всички мислеха , че е апендицит (апендисит) , но накрая се оказа, че съм изхвърляла от бъбреците пясък. Не погледнах от кога беше темата, но се надявам всичко да е минало добре :) :-)