PDA

View Full Version : Лазерен принтер.



Discard
01-22-2010, 21:41
Въпроса ми е ще е проблем ли,ако държа такъв под климатика,понеже мастилно-струен ще засъхне.Общо взето има ли засъхване при лазерните въобще?
Освен това какво се прави,като свърши мастилото.Гледах,че се продават тонери,но са скъпи и ми е интересно те ли се сменят,или само мастилото в тях.Ако някой е запознат да помага.

ivanstef
01-23-2010, 07:20
Прочети първо малко тук (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD_%D0%BF% D1%80%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80)

П.С Не знам каква връзка търсиш между климатика и принтера :?

Discard
01-23-2010, 08:15
Чел съм го....не ми трябва принципна информация,при това стара,а отзиви на хора,които ползват такива неща.На първо място как се сменя мастилото,освен това може ли да се печата от 2 страни на листа?

ivanstef
01-23-2010, 09:02
Ако не смяташ да печаташ тонове информация по-добре си вземи мастилено струен. Иначе ти дадох да прочетеш защото всъщност лазерните принтери не използват мастило а печмент който като се нагрее залепва по листа...

Discard
01-23-2010, 09:19
Аз се бях насочил към 3в1,но прочетох че ако не го ползваш известно време засъхва(мастилноструиния), и както казах,ми е точно под климатика,което предполагам,че ще има някакво влияния(лошо).

ivanstef
01-23-2010, 09:24
Няма такъв филм.... а лазерният ще ти излезе доста солено... 8)

DarkAngelOfHope
01-23-2010, 16:08
Няма значение къде е мастилено струиния принтер ... не се ли използва засъхва освен ако когато не се използва си остава включен в ел. мрежата тогава принтера си подгравя главите и дюзите не засъхват (примрно ако го оставиш 2 седмици без да се ползва ще засъхне ... ако не е много засъхнал може да се оправи лесно). Другото което е ... ако оставиш някоя от главите на мастилено струния принтер без мастило и продължиш да печаташ може да я "изпечеш" и тогава вече отиваш да си купиш нова глава. При лазерните няма този проблем ... няма какво да му засъхне тъи като тонера (това с което се пълни главата) е много ситен прах. Не е много скъпо да си занесеш касетата да ти я напълнят ... 25-30 лв, може и повече или по малко ... зависи колко е голяма касетата ... (говоря за черния цвят) но като се има впредвид че с лазерния ще напечаташ доста повече копия от колкото с мастиления мисля си че е добра инвестиция :)

ivanstef
01-23-2010, 16:30
Вие нормални ли сте. Как ще засъхне като мастилото е специално. Ако не беше нямаше 10 мл да са 50 лв

DarkAngelOfHope
01-23-2010, 19:54
!? какво е това мастило 50 лв ? зареждането в сервиз е около 1 лв за 1 мл. Става въпрос за мастило на HP то друго до колкото знам няма. Не изключвам и възможността да има някакво специално не засъхващо ... но каква ти е ползата тогава ? 10мл = 50лв и колко копия ? 200 ?? а едно зареждане на лазерен принтер е 30 лв да речем и ще изкара повече копия с по добро качество. В крайна сметка всеки си решава сам.

doomkillerr
01-23-2010, 21:09
Аз не съм голям експерт в областа на принтерите, но ще си позволя да кажа личното си мнение...

До колкото знам, ако дълго не се използва мастилено струиния принтер, мастилото вярно засъхва или по скоро запушва главата (засъхване на мастилото в дюзите), точно както каза "DarkAngelOfHope".

Относно устройствата 3 в 1 (особенно тея евтините) след време се скапват... Първо няма да смогнете с консумативите, ако печатите много листове, а след това (доколкото съм чел и чувал) се прецаква скенера и т.н.

П.С. - Автора, не знам как ще повлияе климатика монтиран в близост до мастилено струиния принтер, но със сигурност ще повлияе много негативно върху теб, ако се седнал точно срещу струята на въздуха! 8)

amk933
01-23-2010, 21:55
Вие нормални ли сте. Как ще засъхне като мастилото е специално. Ако не беше нямаше 10 мл да са 50 лв

Браво, че е 50 лв.

Аз съм с 3в1 на Канон и като не го ползвам 15 дена, черното си засъхва доволно и трябва да извадя мастлницата и хубаво да го прочистя или намокря с нещо. И не седи, нито до/под/над/whatsoever печка/радиатор/етс. И си е с оригиналните глави на Канон, но това пак не пречи. С лазерен принтер няма такива...да не говорим, че свършва много по-бавно тонера. ;)

Не няма да ти засъхне лазерният принтер под климатика, поне според мен, и да, по-добрата инвестиция е. Купувай. :)

Discard
01-23-2010, 23:23
В крайн сметка се спрях на лазерния :) .Мерси на отзовалите се,ако някой има да каже нещо по темата-да заповяда.

doomkillerr
01-24-2010, 01:07
В крайн сметка се спрях на лазерния :) .Мерси на отзовалите се,ако някой има да каже нещо по темата-да заповяда.

Ами освен да добавя, че правилно си се ориентирал... :)

ivanstef
01-24-2010, 07:37
Добре де имам Pixma Ip1800 и странно как се случва да не съм печатал много време (не го изключвам от контакта) и след това си печета перфектно. Иначе мастилото не е 50, а 32 лв 8)

П.С. Ако искаш цветен лазерен тогава ще ти счупят главата...

DarkAngelOfHope
01-24-2010, 09:44
Ами пробвай да го изключиш от контакта когато не печаташ ... примерно 2-3 седмици :) когато принтера е включен в контакта периодично си подгрява дюзите на главите за да не засъхнат :)

а 32 лв кое мастило ти е ? черната + цветната глава или само едната ?

ако си беше взел HP принтер щеше да можш да си пълниш главите сам :)