PDA

View Full Version : Фотоапарат



Ax3
01-23-2010, 11:32
Не съм начинаещ, но все пак искам да се допитам и до вашите мнения за:

OLYMPUS X-42 BLACK

-ДИГИТАЛЕН ФОТОАПАРАТ
-12 МЕГАПИКСЕЛА (1/2.5" CCD)
-5X ОПТИЧНО ПРИБЛИЖЕНИЕ
-ВИДЕОКЛИП СЪС ЗВУК (320X240/ 30 PPS)
-2.7" TFT LCD ДИСПЛЕЙ
-СЛОТ ЗА XD КАРТА I MICRO SD
-2AA БАТЕРИИ

+ меню на бг и 13 режима и т.н

Това цялото за 169 лева с ДДС... Мен ме устройва перфектно... но и вие кажете вашето мнение... защото си търся апарат до 200 лв... може да ми препоръчате нещо :D

YouDontKnowMe
01-23-2010, 13:23
Добра оферта, според мен. Но гледам, без зарядно устройство ... По-добре си вземи със зарядно.

Ax3
01-23-2010, 16:06
Добра оферта, според мен. Но гледам, без зарядно устройство ... По-добре си вземи със зарядно.

Без ток оставаш блокиран... според мен батериите са по-добър вариянт

doomkillerr
01-23-2010, 18:27
Не знам къде си намерил този фотоапарат, но на мен ми се струва доста изгоден! "OLYMPUS" са хубава марка фотоапарати, а относно батериите си взимаш 2 комплекта по 2 бр. акумолаторни батерии около 2000 mAh 1,4 волта + зарядно! В "техномаркет" или "технололис" би трябвало да има такива комплекти батерии със зариадно устройство!

Аз така съм си взел за моя фотоапарат 4 батерии (два комплекта по 2 бр.) с капацитет 2700 mAh всяка, така че като свърши единя комплект слагам другия и продължавам да снимам! Заедно с батериите си взех и зарядно за тях, като може да зарежда и батерии размер ААА, тоест малко по-малките. Картата с памет ми е 4 GB, като единя комплект батерии, ако са заредени до края могат да направят доста голям брой снимки или без проблеми да снимат видео до запълване на цялата памет... приблизително 55 минути, като батериите не се изтощават до край.

Ax3
01-23-2010, 19:59
Не знам къде си намерил този фотоапарат, но на мен ми се струва доста изгоден! "OLYMPUS" са хубава марка фотоапарати, а относно батериите си взимаш 2 комплекта по 2 бр. акумолаторни батерии около 2000 mAh 1,4 волта + зарядно! В "техномаркет" или "технололис" би трябвало да има такива комплекти батерии със зариадно устройство!

Аз така съм си взел за моя фотоапарат 4 батерии (два комплекта по 2 бр.) с капацитет 2700 mAh всяка, така че като свърши единя комплект слагам другия и продължавам да снимам! Заедно с батериите си взех и зарядно за тях, като може да зарежда и батерии размер ААА, тоест малко по-малките. Картата с памет ми е 4 GB, като единя комплект батерии, ако са заредени до края могат да направят доста голям брой снимки или без проблеми да снимат видео до запълване на цялата памет... приблизително 55 минути, като батериите не се изтощават до край.

Именно... аз имам зарядно за акумулаторни и общо казано съм много доволен.. а за апарата не се учудих че вече е закупен... гледах го във еден магазин DOMO ако не се бъркам, но и цената му като се поразровя в нета е същата и май ще се спра на него щото олимпус са наистина качествени и знам че взимам нещо хубаво :) хубавото е че зареждат и скоро ще има отново :)

Biskfitka
01-23-2010, 20:36
Вземи си го.До 200 лв. по-добро едва ли ще намериш.. :)

anow
01-23-2010, 22:42
Бе и мен като си взимах "сапунерката" ми казаха че Олимус са качествени , ма почти без снимане ми изгоря един пиксел (и то не на дисплея а на матрицата).

doomkillerr
01-23-2010, 22:45
Бе и мен като си взимах "сапунерката" ми казаха че Олимус са качествени , ма почти без снимане ми изгоря един пиксел (и то не на дисплея а на матрицата).

Никой не е застрахован от такива дефекти...

anow
01-23-2010, 22:48
Абсолютно \:D/

ivanstef
01-24-2010, 08:33
Добре де, аз нещо не видях да кажете за оптиката, матрицата каква е. То че може да снима видео със звук и да увеличава 5 пъти и телефона ми го може. :?

doomkillerr
01-24-2010, 11:49
Добре де, аз нещо не видях да кажете за оптиката, матрицата каква е. То че може да снима видео със звук и да увеличава 5 пъти и телефона ми го може. :?

Ами то няма какво по-конкретно да се каже... :oops: За 200 лв. - толкова! Ето една статиика: http://blog.emall.bg/photo/%D0%B4%D0%B8%D0%B3%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D 0%BD-%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D 0%B0%D1%82-olympus-x-42/

golf_5_r32
01-24-2010, 14:35
нямам какво да се чудиш грабвай го :)

taffy
01-24-2010, 19:22
Понеже и аз в момента си търся фотоапарат до 200лв и в сайта на техномаркет намерих един с функия Face detection и BEAUTY SHOT, може ли някой да ми обясни какво представляват. Благодря. :)

едит; отворена съм за рредложения, но ми се иска батерията да е LI-ION :)

anow
01-24-2010, 19:27
Face detection разпознава лицата на снимката , тоест всички лица са на фокус и оправя малко цветовете им.BEAUTY SHOT използва Face detection и прави кожата по-гладка и мека.
ПС: имаше един никон с функция Face detection , дето не разпознаваше азиатци ..

golf_5_r32
01-24-2010, 22:23
Face detection разпознава лицата на снимката , тоест всички лица са на фокус и оправя малко цветовете им.BEAUTY SHOT използва Face detection и прави кожата по-гладка и мека.
ПС: имаше един никон с функция Face detection , дето не разпознаваше азиатци ..
хах това ще е било грубо
таа да ползвам темата до 200лв може и Canon незнам как са понеже аз съм с Практика и не пожелавам на ноки да се самонакзва с такова нещо :D:D

taffy
01-25-2010, 11:38
Аз имах Практика и апарата нямаше грешка. :) Аз си бях виновна, че го счупих.. :-x

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09052172 Ето този харесах, но само батериите ме бъркат..
Тея АА имат ли други кусури, освен, че трябва да се сменят?

doomkillerr
01-25-2010, 12:05
Аз имах Практика и апарата нямаше грешка. :) Аз си бях виновна, че го счупих.. :-x

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09052172 Ето този харесах, но само батериите ме бъркат..
Тея АА имат ли други кусури, освен, че трябва да се сменят?

Задължително трябва да си вземеш акумолаторни батерии размер АА + зарядно устройство за тях, тъй като ако мислиш да ползваш обикновенни батерии (алкални) - ще фалираш много бързо! Акумолаторните батерии издържат по около 1000 зареждания, като има много голям избор в моща на батерията измерена в mAh (милиампер часа) - тоест колко могат да издържат бетериите при работа. Гледай да си намериш поне 1800-2000 mAh батерии. Другото което е, че спокойно можеш да си вземеш 4 бр. и след като първите две се изтощят напълно да ги замениш с другите две... 8) - Така ще можеш да снимаш много неща, при полужение, че картата памет на фотоапарата е с голяма капацитет!

След това си зареждаш 4-те батерии със зарядното устройство и си ги ползваш многократно...

golf_5_r32
01-25-2010, 12:16
Аз имах Практика и апарата нямаше грешка. :) Аз си бях виновна, че го счупих.. :-x

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09052172 Ето този харесах, но само батериите ме бъркат..
Тея АА имат ли други кусури, освен, че трябва да се сменят?
не аз съм с на филипс 2600 и с практиката издържа повече от седмица а ако не го ползвам повече от месец

Girl08
01-25-2010, 18:12
Аз имам същия (OLYMPUS X-42 BLACK ) за сега съм доволна от него. Взимай го :)

Ax3
01-25-2010, 18:39
Аз имам същия (OLYMPUS X-42 BLACK ) за сега съм доволна от него. Взимай го :)

Е ся да земете и да ми чиститите рождения ден на 6 февруари :D решено :D

taffy
01-25-2010, 18:58
Аз имам същия (OLYMPUS X-42 BLACK ) за сега съм доволна от него. Взимай го :)

Е ся да земете и да ми чиститите рождения ден на 6 февруари :D решено :D

Хаха, и моя ще е за рд февруари .. :D Честито да ти е отсега. 8) :)

bebzgirl
01-26-2010, 20:15
Аз имам същия (OLYMPUS X-42 BLACK ) за сега съм доволна от него. Взимай го :)

Е ся да земете и да ми чиститите рождения ден на 6 февруари :D решено :D

Хаха, и моя ще е за рд февруари .. :D Честито да ти е отсега. 8) :) ХеХе И моЯяЯ :grin: :D :D :D