PDA

View Full Version : Ревнивец насреща ...?!



BloodyGoddess
01-23-2010, 10:53
Както знаем мъжете често са много ревниви. Споделете Вашия опит и хайде заедно да поработим над мъжката психология 8-) . Дали някога можем да намалим мъжката ревност до минимум или не ? :-o :(

BlueFace
01-23-2010, 10:57
То си е до човека.Аз примерно не ревнувам ,защото за мен ревността е страх и опит на всяка цена да се задържи човека до теб.А когато чувствата изчезнат каквото и да правим не можем да се задържим с другия човек , така че аз се наслаждавам на всеки момент с половинкаа си ,вместо да го пропилявам в кавги ,заради ревността ;)

П.П. Мисля ,че ако един човек наистина иска да се промени ще преодолее ревността си ;)

3oPuTy
01-23-2010, 10:59
Разбира се,че може ;)
Моя в началото не ревнуваше ... След 2 седмици направо беше луднал :? И що?Защото едно момче се прибра заради мен в България и излязохме с него и компанията да се видим ... После оня ми написа някои неща в скайп,казах на моя и се почна :? ... Сега,месец след случката,моето момче все още ме ревнува от тоя и оня,но е с пъти по-малко,защото поговорихме доста сериозно на тема ревност,изневяра,бивши и т.н. :) Обясних му,с какво е повече от всеки друг,от когото дори и малко ме е ревнувал и така :-)
Общо взето с приказки всичко се оправя ;)

blondeVIP
01-23-2010, 11:08
Можем, но трябва да заслужим доверието им. . Моят приятел е невероятен ревнивец, просто такъв е като характер, и зодиата му е такава Дева . . когато не съм с него, значи съм с друго момче, без значение дали съм с майка ми или с някоя приятелка, просто е ;xx в началото много ми тежеше, понеже бях свикнала пълна свобода, дори имахме 2-3 невероятни скандала на тази тема понеже съм ходила на басейн с други момчета :shock: . . но точно след 2-3 месеца вече свикнах, все едно знам какви са правилата на играта и винаги ги спазвам, и вече забелязвам, че започна да не ме ревнува толкова. . щом бях на рожден ден с 5 момчета, кое от кое по хубаво в апартамент с няколко псални и вой не каза нищо ;xx леле това беше сън, за който не съм сънувала, но аз честно вече не виждам други момчета освен него . . :)

kombarka
01-23-2010, 11:15
За момчетата не знам, но аз съм страшно ревнива. Добре, че се научих да се контролирам. 8-)

kypo
01-23-2010, 11:16
аз не ревнувам, мен ме ревнуват щото съм твърде хубав да се похабявам само за една! има за всички по една супена лъжица любов 8-)

nyxu
01-23-2010, 11:19
За момчетата не знам, но аз съм страшно ревнива. Добре, че се научих да се контролирам. 8-)

LadyDi
01-23-2010, 11:19
С ревността не можеш да се справиш чрез разговори, нито чрез скандали и обещания за вярност. Човекът сам трябва да си даде сметка, че е безсмислено.

Assshley
01-23-2010, 11:24
Приятеля ми също е страшно ревнив.Имали сме луди скандали и сърденки за някакви пълни глупости като например защо съм била на кафе с момчета и с една моя приятелка при условие,че аз изобщо не ги познавах тея момчета те бяха приятели на моята приятелка.Или пък защо ми е звъннал най-добрия ми приятел по телефона докато сме били на кафе .. след тая случка беше най-големия скандал след,който скъсахме и не си говорихме доста дълго време,но после пак се събрахме.Сами можете да си представите за какво става въпрос.Постоянни проверки с кой съм,къде съм,защо .. Редовната проверка на телефона като сме заедно-смс-и,обаждания,снимки,телефон н оказател,която вече не я прави,защото ми вярва.Но в началото на връзката ни още беше някакъв ужас ..Ама то зависи и от човека.Той си е такъв.Обича да е центъра на всичко,да е единствен .. не може да приеме,че някой може да го замени и от там идва всичко.Съмнявам се,че може да ограничим ревността на момчетата.Винаги ще я има.Може единствено да спечелим доверието им и от там до една степен може би нещата се олеснят.Аз също много ревнувам,но само с повод.Докато някои се хващат за най-малката простутия. :?

buuu
01-23-2010, 11:36
чакай малко ..то си е до човека ..ко искаш да промениш??

BloodyGoddess
01-23-2010, 11:50
Първо благодаря не очаквах някой да отговори :) 8-)
2-ро аз по принцип съм Дева, но смятам че ревнувам в нормални граници :) 3-то имам гадже от 7 месеца и малко и страшно много сме обсъждали, че е ревнив и т.н. Не чак в такава степен да ми звъни постоянно или нещо подобно, но все пак създава напрежение между нас и имам чувството, че не мога да дишам свободно :( Просто от време на време имам нужда да изляза и с приятели - момчета, но той е много против и се мръщи и муси Съвет някой??? :( :?

3oPuTy
01-23-2010, 12:03
С ревността не можеш да се справиш чрез разговори, нито чрез скандали и обещания за вярност. Човекът сам трябва да си даде сметка, че е безсмислено.
И как ще си даде сметка,че е безсмислено ако някой не поговори с него и не му обясни някои неща?! :-o

soul1199
01-23-2010, 12:12
За момчетата не знам, но аз съм страшно ревнива. Добре, че се научих да се контролирам. 8-)и аз съм така 8-)

BloodyGoddess
01-23-2010, 12:16
То това хубаво ама как да накараме някой мъж да се контролира ? Защото с разговор става само през следващите 2 дена и после пак същото :? :? :?

mitkoOomelchO
01-23-2010, 12:18
Аз съм ревнив доста ама него показвам 8)

DaemonBoy
01-23-2010, 12:27
Че сме ревниви, такива сме, но има някои ваши представителки, които хм.... са доста ревниви.

stupid0boy
01-23-2010, 12:37
Да си ревнив значи да не вярваш на човека до теб.... а аз вярвам....

BloomF
01-23-2010, 12:43
Последният, с който се занимавах беше меко казано ревнив :D Имаше смси от рода на: "Еди кой си като дойде ставаш мн весела", "Махай се от там, че има много момчета".......... :? :? :?

BloodyGoddess
01-23-2010, 13:16
Дайте съвет как да накарам моя да не ме ревнува казва че ми има вяра на 90% и че ме обича а в същото време се мръщи че съм излязла с приятел :( :?

GossipGirl89
01-23-2010, 13:20
Първо благодаря не очаквах някой да отговори :) 8-)
2-ро аз по принцип съм Дева, но смятам че ревнувам в нормални граници :)

Ха аз също съм Дева и не - не ревнувам в нормални граници :D Опитвам се да се контролирам, но то просто ме яде отвътре и не мога да си премълча и да скрия емоцията...
За опит - нямам кой знае какъв, но с предишното ми гадже имахме период, в който ревността му просто ме подлудяваше - даже смея да твърдя, че по едно време чувствах, че се задушавам и нямам лична свобода. Поговорихме и очудващо дори и за мен той сам спря - е не напълно, пак си ревнуваше, но доста по-малко - явно осъзна, че няма смисъл :)
Иначе сега нямам приятел, но има едно момче, с което отношенията са ни сложни... Той така понякога имам чувството, че параноя го гони - от най-малкото се прави бесен скандал и се почва с едни обиди, едни чудесии... 300 пъти съм му обеснявала, че първо - не съм му длъжна за нищо тъй като не ми е никакъв и второ - аз дори не правя нещо нередно, за което да се чувствам виновна и за което с право да ме обвинява... Но ефекта от разговорите е нулев - само някой да ми каже нещо, някакъв намек да направи дори и на базик и вече е полудял и почва да се кара с мен и да ме обвинява сякаш аз съм виновна, че има простаци :D Чувала съм, че човек ревнува не когато обича, а когато има нужда да бъде обичан... Не знам колко е вярно. Според мен лек няма докато сам не осъзнаеш, че е безсмислено да си тровиш нервите за нищо и без никакъв повод...

FancyGirl
01-23-2010, 13:22
Приятеля ми е меко казано ревнив,но може би той ме ревнува с право, защото съм обградена само от момчета и излизам само с такива. Просто винаги съм се разбирала повече с момчета отколкото с момичета. И когато са в града постоянно ми се обаждат да излизаме на кафе, идват до нас да ме виждат и така нататък. Така че ревността му е напълно нормална, старая се да не му давам поводи защото и аз не си поплювам и аз доста го ревнувам, така като и бившите му и други индивиди не го оставят намира, което е нормално да ме дразни. Знам че той няма да направи нищо, защото ме обича и не би ме наранил, както и аз него. Но просто е нормална цялата ситуация, понякога ме ревнува много и се цупи за глупости, ама е нормално тъй като знае че някои момчета с които излизах ме харесват и е нормално да се ядосва. Но ревността му винаги страшно много ме е забавлявала, защото го виждам как се ядосва едно сладко и почвам да се смея. За първи път някои като ме ревнува ми е забавно, иначе страшно много се ядосвам и в един момент ми писва, както стана преди време. :-|

BloodyGoddess
01-23-2010, 13:42
и аз съм така повече се разбирам с момчета отколкото с момичета ... Странното е, че ме ревнува от една проста прегръдка с приятел, а аз съм много свободолюбив човек и обичам да прегръщам приятелите си а да не ги прегръщам ми е странно. Не е да кажете че се натискам с тях :o

madgirlll
01-23-2010, 14:14
Мъжката психология... хм! Моят опит, да помисля.. :-o Една година бях с изключително ревнив човек, смятайки, че ме обича, обърках го с чувството за собственост. хаха :) Все тая! Аз лично смятам, че ревността винаги трябва да присъства в една връзка, но не задушаваща ревност, състояща се в това- "Ти няма да ходиш ..там и там." ; "Няма да излизаш с еди кой си.." ; "На кого е този, непознат номер?" ; "А този смс?!"
Факт е че всеки човек, понякога прелива от чувства.. въпроса е да се самоконтролира, кой е длъжен да ни търпи?! Подобно на нас жените, мъжете също. Не трябва да ни натоварват с моментните си изблици на отвратителна ревност! "Говоря" така, защото аз съм изключително сдържана, що се отнася до ревността.. Също така трябва да има ревност, но такава, която да ни подсеща, че този човек, все още се интересува от нас и нещата, които правим. . .

gia_sena_mono
01-23-2010, 14:17
Не ми говори за ревност! Имала съм такива "изживявания", заради нея!Моят е толкова ревнив,че ако му кажа,че отивам до магазина 100% ще каже,че излизам,за да се забия с някого.

TheNewReligion
01-23-2010, 14:17
Не може да се намали, камо ли до минимум, ако тази ревност граничи с прекалено развито чувство за собственост. Ако се установи, че е точно така, няма особена перспектива и раздялата е най-удачното решение. Но ако момчето ревнува момичето в нормалните граници, не виждам никакъв проблем. Така нещата може да станат дори по-интересни.

LadyDi
01-23-2010, 14:33
С ревността не можеш да се справиш чрез разговори, нито чрез скандали и обещания за вярност. Човекът сам трябва да си даде сметка, че е безсмислено.
И как ще си даде сметка,че е безсмислено ако някой не поговори с него и не му обясни някои неща?! :-o
Нали знаеш, че това е нож с две остриета? Може да си помисли, че се оправдаваш излишно, че имаш какво да криеш и му замазваш очите.
Както и се получава в повечето случаи, когато насреща ти стои истински ревнивец, а не просто някой, на когото без да искаш си дала единчен повод да изревнува.

onestar
01-23-2010, 15:15
Хм... бившия ми приятел въобще не ме ревнуваше, или поне не го показваше... или пък ми вярваше прекалено много, не знам. Но, когато се разрови в телефона ми и видя около 5-7 смс-а от двата ми най - добри приятели и побесня. Странно защо момчета не одобряват да имаме приятелски отношения с противополжния пол... или дори и да казват, че нямат нищо против, то си им личи. Всяко едно тяхно позвъняване, всеки един смс, или поглед ги вбесява... а не могат да приемат факта, че сме само приятели.
И все пак при всеки е индивидуално.
А може и да са такива ревнивци, защото повечето подкрепят тезата, че приятелство м/у момиче и момче НЕ може да съществува.

И винаги съм се питала нещо, когато става въпрос за ревност. Кога ревнува човек? Когато обича? Когато иска да бъде обичан? Или когато няма доверие на партньора си? Или пък, когато чувства половинката си като собственост?
Сложна работа :-o

ScarletBite
01-23-2010, 15:45
За момчетата не знам, но аз съм страшно ревнива. Добре, че се научих да се контролирам. 8-)и аз съм така 8-)
И аз, и аз. 8-)

Hilary_
01-23-2010, 15:52
хах при сегашната ми връзка аз съм по - ревнивата отколкото той .. даже се чудя в някои моменти как се сдържа да не ми подметне някоя хаплива забележка .. :lol: :lol:

moneycomeme
01-23-2010, 16:21
Хубаво е мъжът да е ревнив обаче зависи в каква степен!Това значи само хубави неща-държи на теб,пази те...най-малкото има привързаност,чувства....Но пак зависи в каква степен ;]

DevilWish
01-23-2010, 16:24
Аз съм болна.Ужасно съм ревнива.Даже досадна.От въздуха го ревнвуам ;) И то само сегашният ми приятел . . ,защото е любов ;)
А иначе имах един приятел, който много ме задушаваше и ревнуваше и го оставих. . Ноооо сега го разбирам =)) :D

T91
01-24-2010, 10:05
.
А може и да са такива ревнивци, защото повечето подкрепят тезата, че приятелство м/у момиче и момче НЕ може да съществува.


Няма и никога няма да има . Момчетата рано или късно ще се влюбат в момичето , а пък момичто в него . На колко най-добри приятелски глупости съм станал свидетел . Познават се от 14 години , най-добри приятели са , а в един момент се чукат в храсталака на градинката ?! После онова момче трудно го преживя . Нали са уж най-добри приятели .


Лично аз ревнувах от момчетата приятели на бившата ми поради една причина . Те и бяха много по-скъпи . Предпочиташе да ме зареже ,вместо да и се наложи да загуби някой приятел - без аз да съм виновен , че приятеля и не ме харесва ХА.

gergan4etooooo
01-24-2010, 10:13
Чувствам много добре като ме ревнува, даже понякога нарочно го предизвиквам. А що се отнася до мен - аз ревнувам ужасно много, но не го показвам. :-D

sh3_1s_7h3_0n3
01-24-2010, 10:28
Мен май не са ме ревнували много илиии аз не съм го забелязвала, даже не съм се и замисляла. Но определено не съм имала някакви болни ревностни гаджета. (:

awerw
01-24-2010, 13:10
Еей хора аз съм мн ревнив признавам си го .С бив6ата ми скъсахме май заради това аз само като я видя някое мом4е да и говори а и са ми казвали мом4ета 4е 6те ми я крадат :D знаех 4е е на майтап но пак мн я ревнувах и тя е пък мн избухлива една такава и аз немога да я определя то4но и ме нерве6е мн аз нея оба4е хи4 тя се едно си играе6е с мене и ебах и мамата :x

BMWm3
01-24-2010, 13:25
Малеле....Аз съм изключително много ревнив...много,но не го показвам...не забранявам почти нищо...нито се карам,нито се чумеря нещо ако стане...но отвътре просто адреналина ми е на 100%... гадно ми е...но колкото повече забраняваш,толкова повече половинката ще иска да го направи......

vesinka899
01-24-2010, 13:54
За момчетата не знам, но аз съм страшно ревнива. Добре, че се научих да се контролирам. 8-)

krem4et0
01-24-2010, 15:33
Да си ревнив значи да не вярваш на човека до теб.... а аз вярвам....
А, аз му вярвам без резерви, но не вярвам на жените. Ужасно ревнива съм. Рядко го показвам,но ревнувам много ужасно, защото знам на какво са способни някои жени. Не давам никоя да припари и да го гледа. Той също се ядосва, ако гледам някой на улицата. 100 пъти му обяснявам, че съм късогледа и просто си гледам напред в опит да фокусирам нещо...не, мъже съм гледала.
2-3 години не ревнувах. Сега напоследък какво ме тресна - ужас. А ня практика няма от какво и от кого. А той много мрази. Мен пък ревността му ме ласкае и не ми пречи изобщо. Даже бих казала, че е малко.

brutaLxxbunny
01-24-2010, 18:06
Е,но знаете какво казват-ревността е страх да загубиш нещо,което не притежаваш :P .. Но пък малко ревност винаги е полезна!

ceballos1990
01-25-2010, 06:33
Аз ревнувам но вече по-малко моето момиче ми доказа ,че е само моя и няма от какво да се притеснявам и се чувствам доста по-добре

Wrathchild
01-25-2010, 06:49
Ревнива съм и не бих се съгласила да съм с мъж, който пък мен не ме ревнува.

whatever5
01-25-2010, 07:06
Ревността е голееееми лайна хора- от една страна показва, че не вярваш на половинката си- от друга страна показва, че не вярваш в себе си , че можеш да задържиш човека до себе си (ниска самооценка), пък за собственическото чувство да не говорим... И ставааааа- голямо мазало... Неписано правило е, че колкото повече дърпаш човека към себе си и го преследваш и го ревнуваш и притискаш, толкова по-голяма е вероятността да си замине скоропостижно. Когато дадеш на човек свобода- ако наистина те обича, то тогава ще го тегли към теб, и ще иска да е с теб. Аз също контактувам само с момчета от 10 години съм в мъжка компания- тези момчета са ми като братя (е разбира се всички се опитаха да имат нещо с мен, но след като разбраха, че няма да стане много ме уважават, както и аз тях и си ме пазят като по-малка сестричка) Същевременно 4 години ходих с ужасен ревнивец от типа хора "Що си с тия гащи?" и "Виждам снощи свещи си си палила в стаята, кой те е ебал?" Очаквах с годините да свикне най-накрая и да ме остави на мира , защото през ден имаше скандали ама не се получи... И накрая не издържах и му намаааазах хубао ските и хаааайййдееее надолу по баира с шут в задника. Затова прекомерната ревност не води до нищо добро... Е разбира се човека до теб не трябва да си помисли, че хич не ти пука за него- просто трябва да се търси баланс :-o