PDA

View Full Version : За начупването с пяна/дифузер



BlackKeys
01-23-2010, 12:22
Значи първо да ви попитам, тъй като не съм много наясно, когато си начупвате косата, само с пяна ли го правите или и дифузер? Защото веднъж пробвах на малка част от косата си, навлажних мястото, намачках с пяна и изсуших с дифузер и стана много хубаво.

А иначи въпросът ми е колко време се задържа косата, като се прави с пяна и дифузер? Защото на мен ми се иска по-скоро да издържа само един ден, докато съм навън, или ако издържа повече поне да седи хубаво, а не като стана да не прилича на нищо.

И другият ми въпрос е слагате ли лак, след като сте начупили косата си?

Kpuculove
01-23-2010, 12:36
Аз го правя така:първо на влажна коса намачквам с пяна и след това докато суша с дифузера отново я мачкам и става много яка поне моята.Издържа 2 дни,за да е хубава де иначе 3-4 ама е мн зле....Не слагам лак.
Незнам как ще се получи с твоята коса,но на мен ми се получава. :-P

sunshine955
01-23-2010, 13:07
и мойта седи 1 ден .. на другия пак трябва да я сложа малко пяна и да я суша с дифузера.. и ми трябва поне още 1 час игра :-D не слагам лак,защото слагам мн пяна за да стане с мокър ефект :) вчера се направих така и сега седи г/д ама след малко пак ще я суша с пяна и дифузера,но този път ще сложа малко пяна и повече вода то има от вчера мн пяна по косата ми :-D и е доста трърда :) мн ми харесва как става косата с дифузер :)

sunshine955
01-23-2010, 13:51
BlackKeys,каква марка ти е дифузера и доволна ли си :)

silver_moon
01-23-2010, 14:08
за да неотварям нова тема ще питам в тази, надявам се авторката да не се сърди :)
Как точно се работи с дифузера, чувала съм, че косата се прави на топка и се набутва в дифузера, ма нещо не си представям тази работа :D

sunshine955
01-23-2010, 14:32
за да неотварям нова тема ще питам в тази, надявам се авторката да не се сърди :)
Как точно се работи с дифузера, чувала съм, че косата се прави на топка и се набутва в дифузера, ма нещо не си представям тази работа :D
аз слагам по г/д 1 шепа пяна на един малък кичур (може и по малко но аз искам да стане с мокър ефект :) ) намачквам хубаво кичура и както съм го намачкала в ръката ми го слагам в дифузера и го суша доста време 2 - 2.30 - 3 мин .. докато го пресуша :) и така цалата коса :)
п.с. не мога мн добре да обяснявам :D но ако има нещо питай :)

Infinity
01-23-2010, 14:43
Аз искам да попитам дифузера плътно ли се доближава до косата или е по-добре да има някакво разстояние ? И още нещо
мислите ли , че на къдрава коса / ама наистина къдрава , не чуплива/
ще стане така със пяна и дифузер намачкано , а не на къдрици.
Надявам се да ме разбрахте какво точно питам. 8-)
Просто искам с пяната идифузера да ми се получи намачкано с мокър ефект, а не на къдрици/букли и т.н. тях си ги имам и без дифузер. 8-)

sunshine955
01-23-2010, 14:49
Аз искам да попитам дифузера плътно ли се доближава до косата или е по-добре да има някакво разстояние ? И още нещо
мислите ли , че на къдрава коса / ама наистина къдрава , не чуплива/
ще стане така със пяна и дифузер намачкано , а не на къдрици.
Надявам се да ме разбрахте какво точно питам. 8-)
Просто искам с пяната идифузера да ми се получи намачкано с мокър ефект, а не на къдрици/букли и т.н. тях си ги имам и без дифузер. 8-)
ами косата се смачква на топка и се мушка в дифузера и се суши :)
...... не съм сигурна дали ще стане .. но мисля че с много пяна както аз бях писала 1 шепа г/д на един малък кучур :) мисля че ще стане само така но пак не съм сигурна .. пробвай няколко кучура и предцени :)

GabisiTa
01-23-2010, 15:22
Аз се къдря различно. Понякога само слагам пяна, мачкам и суша със сешоара, а друг път - слагам пяна и със дифузера, после само леко я дооправям. Опредлено със дифузера се получава по-добре :)

sunshine955
01-23-2010, 16:11
Опредлено със дифузера се получава по-добре :)