PDA

View Full Version : Черни точки х:



TheOnee
01-24-2010, 12:01
Такам.
Мисля, че имаше някакви лепенки за премахване не черни точки. (имам само на носа) .
Въпроса ми е следния:
Предложете някакви лепенки/тоник или не знам каквото и да е. Може да не е на специална фирма, но да има ефект.
Благодаря предварително.

Neopitom3na
01-24-2010, 12:10
Казват, че от лепенките за Нивеа се махат.. в Бгмама имаше много доволни..
иначе може да си правиш парна баня с лайка :)

vagarious
01-24-2010, 12:11
Ще следя темата, защото и аз за това търся лек.. :-o 8-)

Shadowsogirl
01-24-2010, 12:14
Аз имам адски много на носа, просто целия ми нос е в кошмарно състояние... Пробвах парна баня, ама нищо не стана, само дето носа ми беше червен един ден. Така че мисля да пробвам тия лепенки, щом има доволни.

KumchoValcho
01-24-2010, 12:42
^Нали знаеш, че след парна баня трябва да се изстискват..

А иначе на мен ми действа най-добре следното:
Слагам си малко гел за измиване на лице (аз ползвам на Bilka) на ръката, след това слагам и сода бикарбонат, смесвам и ексфолирам.. Ефекта е перфектен при мен. :) Ама трябва да внимаваш да не си претъркаш кожата хах

Toва в ляво ползвам
http://www.kozmetika.bg/showimg.php?filename=dx300_10611.jpg Нищо особено не е, струва 2.50, колкото да почиства кожата. :)

После е добре да се намажеш с някакъв крем.

chocolatee
01-24-2010, 12:54
и аз съм чувала добри мнения за лентичките на Нивеа : ) мисля да си взема..

ValLoveYa
01-24-2010, 13:34
и аз съм чувала добри мнения за лентичките на Нивеа : ) мисля да си взема..

аз също :)

black_baby
01-24-2010, 13:35
Аз не търся лекове като вас,а приятеля ми ги маха. 8) И ми е все тая как ще реагирате 8) 8) 8) колкотo и странно да звучи. 8)

SmilezZz
01-24-2010, 13:51
Лентички Нивеа или Гарниер 3 в 1 8)

4o4ina
01-24-2010, 13:53
Аз ползвам Garnier Pure Active помага ако искаш пробвай :)

black_baby
01-24-2010, 14:07
А въобще ефективни ли са лосионите или там както се водят тези за черни точки ? :-o

cookie_master
01-24-2010, 14:12
а как се казват тея лентички?

psych0
01-24-2010, 14:13
ето моята техника за премахване на черни точки:
използвам Garnier Pure Active - държа го на лицето си 2 мин. после изплаквам,след това намазвам малко върху кожата си от това http://www.naturalacneremedy.com/acne-blog/wp-content/uploads/2009/02/clean-clear-morning-burst-shine-control-facial-scrub.jpg след което разтъквам и измивам. Тей като кожата ми става много суха я намазвам с тоалетно мляко,и оставам да попие. И преди да си легна я почиствам с лосин на Clean and Clear в синята тубичка.

Лицето ми почти се изчисти от черните точки и не ми излизат от онези червени пъпки. Надявам се да съм помогнала! :-)

cookie_master
01-24-2010, 14:15
^Нали знаеш, че след парна баня трябва да се изстискват..

А иначе на мен ми действа най-добре следното:
Слагам си малко гел за измиване на лице (аз ползвам на Bilka) на ръката, след това слагам и сода бикарбонат, смесвам и ексфолирам.. Ефекта е перфектен при мен. :) Ама трябва да внимаваш да не си претъркаш кожата хах

Toва в ляво ползвам
http://www.kozmetika.bg/showimg.php?filename=dx300_10611.jpg Нищо особено не е, струва 2.50, колкото да почиства кожата. :)

После е добре да се намажеш с някакъв крем.значи след като си го направиш на ръката го нанасяш на памук и търкаш или...?

Shadowsogirl
01-24-2010, 15:22
Да, знам, че след парна баня се стискат. Аз стисках, леля ми стиска, нищо не стана. :D
Сега ще си купя тоника, гела и крема на билка? А на каква цена са долу-горе?

dqvolcheto9
01-24-2010, 15:27
Нещо тия лентички не ми вдъхват доверие,но аз си правя : 3 лъжици вода-3 лъжици сода и мажа лицето.След това седя 2-3 минути със сместа и мия след това с топла вода.Махат се ,но не напълно. Може да ги мажеш и със лавандулов/салицилов спирт също се махат г/д. Надявам се да съм била полезна. :-)

ani942942
01-28-2010, 12:08
^Нали знаеш, че след парна баня трябва да се изстискват..

А иначе на мен ми действа най-добре следното:
Слагам си малко гел за измиване на лице (аз ползвам на Bilka) на ръката, след това слагам и сода бикарбонат, смесвам и ексфолирам.. Ефекта е перфектен при мен. :) Ама трябва да внимаваш да не си претъркаш кожата хах

Toва в ляво ползвам
http://www.kozmetika.bg/showimg.php?filename=dx300_10611.jpg Нищо особено не е, струва 2.50, колкото да почиства кожата. :)

После е добре да се намажеш с някакъв крем.



Ei sega q probvax! Deistva :-)

KumchoValcho
01-28-2010, 13:33
^Нали знаеш, че след парна баня трябва да се изстискват..

А иначе на мен ми действа най-добре следното:
Слагам си малко гел за измиване на лице (аз ползвам на Bilka) на ръката, след това слагам и сода бикарбонат, смесвам и ексфолирам.. Ефекта е перфектен при мен. :) Ама трябва да внимаваш да не си претъркаш кожата хах

Toва в ляво ползвам
http://www.kozmetika.bg/showimg.php?filename=dx300_10611.jpg Нищо особено не е, струва 2.50, колкото да почиства кожата. :)

После е добре да се намажеш с някакъв крем.значи след като си го направиш на ръката го нанасяш на памук и търкаш или...?Всъщност, може и на памуче или тампон за лице, може да е по-удобно, ама аз всички в ръката си го правя. в смисъл слагам си и содата и гела и си размесвам с пръста, нанасям на лицето и почвам да търкам леко. :)

Shadowsogirl, не знам за крема, но само гела и тоника общо ще ти излезнат около 5лв. :)
Повече от 10лв. няма да е, освен ако магазина не им наудва цените.

ThePrettyReckless
01-29-2010, 08:07
Аз не търся лекове като вас,а приятеля ми ги маха. 8) И ми е все тая как ще реагирате 8) 8) 8) колкотo и странно да звучи. 8)


:shock:

buuu
01-29-2010, 19:45
^Нали знаеш, че след парна баня трябва да се изстискват..

А иначе на мен ми действа най-добре следното:
Слагам си малко гел за измиване на лице (аз ползвам на Bilka) на ръката, след това слагам и сода бикарбонат, смесвам и ексфолирам.. Ефекта е перфектен при мен. :) Ама трябва да внимаваш да не си претъркаш кожата хах

Toва в ляво ползвам
http://www.kozmetika.bg/showimg.php?filename=dx300_10611.jpg Нищо особено не е, струва 2.50, колкото да почиства кожата. :)

После е добре да се намажеш с някакъв крем.


пасти да яде схемата ти !!!! изобщо непомага ..кожата на носа дори почна да ми са бели :booooomb:

girl91
01-29-2010, 19:56
Използвала съм тези лепенки на Нивеа. Преди мисля, че повече черни точки премахваха, преди няколко години, когато си взимах за първи път. Не само на Нивеа има такива лепенки, има и на други марки, по-евтини. Попитай в различните аптеки и вий какво ще ти предложат, всеми си един път и пробвай, може доста черни точки да се махнат от една лепенка. Носът се навлажнява и се слага лепенката, след 15 мин. се маха внимателно и самите черни точки са по лепенката, не само горният им слой.
Преди в аптеката ми предлага и някакви, които се слагат вечерта и се спи с тях и на сутринта се махат, но не знам дали още има такива, марка не мога да кажа.

TheOnee
01-29-2010, 19:58
Използвала съм тези лепенки на Нивеа. Преди мисля, че повече черни точки премахваха, преди няколко години, когато си взимах за първи път. Не само на Нивеа има такива лепенки, има и на други марки, по-евтини. Попитай в различните аптеки и вий какво ще ти предложат, всеми си един път и пробвай, може доста черни точки да се махнат от една лепенка. Носът се навлажнява и се слага лепенката, след 15 мин. се маха внимателно и самите черни точки са по лепенката, не само горният им слой.
Преди в аптеката ми предлага и някакви, които се слагат вечерта и се спи с тях и на сутринта се махат, но не знам дали още има такива, марка не мога да кажа.амии, обиконовенните дали имат същия ефект като тези на Нивеа?

girl91
01-29-2010, 20:02
амии, обиконовенните дали имат същия ефект като тези на Нивеа?

Ами при мен май имаха същия ефект. Преди си взимах лепенки на някаква марка, не знам коя беше, но бяха двойно по-ефтини от тези на Нивеа. Сега не знам как са цените.
Но не знам защо, лепенките, които си купувах преди години ми махаха повече черни точки, отколкото тези, които съм си взимала последно. По един и същ начин ги слагам и махам... А и тези лепенки не махат всички черни точки, ако ги махаха щеще да е много хубаво :(

TheOnee
01-29-2010, 20:05
амии, обиконовенните дали имат същия ефект като тези на Нивеа?

Ами при мен май имаха същия ефект. Преди си взимах лепенки на някаква марка, не знам коя беше, но бяха двойно по-ефтини от тези на Нивеа. Сега не знам как са цените.
Но не знам защо, лепенките, които си купувах преди години ми махаха повече черни точки, отколкото тези, които съм си взимала последно. По един и същ начин ги слагам и махам... А и тези лепенки не махат всички черни точки, ако ги махаха щеще да е много хубаво :( :(

-Аз отидох до аптеката и продавачката ми каза; Вече не внасяме такива и аз само :shock: .

girl91
01-29-2010, 20:10
-Аз отидох до аптеката и продавачката ми каза; Вече не внасяме такива и аз само :shock: .

Попитай в някоя друга аптека. Аз отдавна не съм си взимала и не мога да ти кажа дали наистина не внасят.

tanq9506
01-29-2010, 21:17
Хммм.. за тези лепенки от отдавна чувам доста добри отзиви така че и аз ще взема да ги пробвам (но все пак всичко си е до вида кожа на мойта проблемна кожа почти нищо не помага :cry: ама все пак се надявам да има ефект :) )

mcfly
01-29-2010, 22:12
Взимала съм си 2-3 пъти от тея лепенки - без резултат. Какви ли не глупости на Avon съм изпробвала - пак нищо. Вече се чудя какво да ги правя... :(

galu6a
01-30-2010, 07:46
днес и аз ще видя за тия лепенки в аптеката и продуктите на билка :)

maybelinee
01-30-2010, 12:25
разрови се в google за домашни маски за черни точки казват че помагат :)

xAndie
01-30-2010, 13:09
Аз си правя следната маска:

1. Сварявам малко ориз ( аз лично сипвам малко в една чаша само колкото да покрие дъното и прибавям вода , след което го пъхам в микровълновата за около 4 минути като на всеки 20-30 секунди разбърквам и прибавям още вода защото кипва и се изпарява )

2. Когато ориза е готов го разбивам с пасатор ( ако нямате такъв сварете ориза много добре за да е по-мек и го смачкайте с вилица ) Трябва да стане нещо като крем.

3. Оставяте да поизстине малко и го мажите по лицето си. ( ако имате дълга коса по-добре се вържете) Стоите така около 15 минути . Маската по лицето Ви трябва да е стегнала,което води до изтискването на черните точки и пъпките.

4.След това се измивате с хладка вода (предопреждавам,че се мие доста трудно) и се подсошавате с хавлия.

При мен това действа и кожата ми става доста мека :) Доста лесен начин за справяне с проблемната кожа :)

Отделно използвам Clean&Clear Blackhead Clearing 2in1 Wash/Mask много е добро струва около 9 лева 150 мл , Clean&Clear *Advantage* Quick clear spot treatment gel също съм много доволна , но много рядко се намира за съжеление 15 мл около 8-9 лева , Nivea Visage Young почистващ тоник 200 мл 7-8 лева и Nivea Visage Young антибактериален лечебен стик 1,8 мл около 7 лева


http://www.hotcity.ro/files/imagecache/w240/files/articol/johnson_4430.jpg
http://www.britsuperstore.com/acatalog/Clean_Clear_Advanced_Treatment_Gel_15ml.jpg
http://blogsimages.skynet.be/images_v2/000/000/000/20090825/dyn008_original_300_300_jpeg__2c661e439dddc374ca94 f3c96345f050.jpg
http://www.getprice.com.au/images/uploadimg/1345/350_309625.jpg

НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ ПОМОГНАЛА :grin:

_crazy_baby_
01-30-2010, 13:16
Аз не търся лекове като вас,а приятеля ми ги маха. 8) И ми е все тая как ще реагирате 8) 8) 8) колкотo и странно да звучи. 8)
И на мен също :lol: не си единствена

TheOnee
01-30-2010, 13:19
Аз си правя следната маска:



4.[/color]След това се измивате с хладка вода (предопреждавам,че се мие доста трудно) и се подсошавате с хавлия.
[/i]

Колко трудно ;с?
Иначе, изглежда лесно (:

xAndie
01-30-2010, 13:45
ами поне 2-3 минути трябва да се търка 8-) ама то като подсошиш с хавлията и всичко се маха :)

TheOnee
01-30-2010, 13:46
Мисля да го пробвам. :)
А на печка/котлон не става ли да се затопля? :-o

xAndie
01-30-2010, 13:50
ами както ти е най-удобно сякак става :) стига да се свари :-D

TheOnee
01-30-2010, 13:51
Благодаря. Утре вечер/преди дск ще пробвам. :smt023

galu6a
01-30-2010, 15:06
и аз ще го направя ама ще го намачкам с вилица а не с пасатора