PDA

View Full Version : Нямам приятели



fgfgfg
01-24-2010, 12:06
Здравейте,
Имам огромен проблем- нямам приятели. Вече съм 10ти клас а имам чувството, че с половината от класа нито веднъж не съм си писъл(вече 3та година).Пробвам да си говоря нещо в скайп с тях, отговарят ми само с да или не. Нещо друго тъпо, което ми е направило впечетление е например когато питам някой дали иска да дойде с мен до лафката, казват ми че не му се ходи но само след няколко минути сам отива. Изобщо не мога да разбера защо ме отхвърлят. Нито веднъж не са ме поканили на някакъв купон. Моля ги да ме поканят когато се събират, а ми се смеят. Често ми се подиграват. Изобщо не се чувствам част от класа. Истина а, че и аз не съм от най- комуникативните ама пък изобщо да нямам приятели...
В началото на 8ми клас бях достатъчно тъп да мисля, че не ми трябват приятели и сам мога по добре да се справям с всичко, но сега висждам, че съм грешал.

Chacho
01-24-2010, 12:11
Ами кажи си им го в прав текст. Като ти отговорят с да или не ги питай защо отговарят дръпнато. И иди и просто говори с тях. Като някой се заговори вземи участие, нямай задръжки и това е. Може пък и просто да се правят на "дръж ми шапката". Опитай с повече самоувереност и ни кажи как вървят нещата.

casey
01-24-2010, 12:13
Не е задължително приятелите ти да са от класа. Можеш да намериш много добри приятели дори извън училище. Потърси стари приятели, запиши се на някакъв спорт или курс по нещо и там намери приятели. ПХотърси сходно хоби с някой. Ако найстина държиж да се впишеш намери някой като теб. Може би не си единствения в класа, който се чувства отхвърлен. Потърси някой със същият проблем като твоя. Щом не те канят на купони - ти направи купон. Вместо да им предлагаш да ходят с теб наляво и надясно, когато те тръгнат нанякъде ги последвай, попитай ги дали можеш да отидеш с тях. Надявам се да съм ти помогнала. Успех!

ivcheto0o
01-24-2010, 12:20
ти си мом4е би трябвало да ти е по лесно, в моя клас мом4етата се разбират ама моми4етата сме доста зле....Като говарят се вкю4ваи в разговора и така постепено ще свикнат.И както казаха не е задължително да са от твоя клас,има и други класове,пък дори може и от друго у-ще :) Успех,по написаното ми изглежда 4е не си някои тъп,дет не може да върже 2 изре4ения явно си по притеснителен :)

justunique
01-24-2010, 12:23
...

Unendlich
01-24-2010, 13:18
От 8-ми клас не си ли контактувал с никой от класа ти ? Защото все пак вече сте 10-ти клас и всеки има изградено мнение за другия. Т.е. - те имат някакво мнение за теб - може да те мислят за задръстен и т.н. Защо някой ден просто не ги попиташ защо те отхвърлят ? Да видим какво ще стане. Пък и то класа голяма работа, никъде не пише, че непременно трябва да имаш приятели от там. Ако не стане с тях разговор, както казаха по-горе - запиши се на някакъв спорт, там наистина се срещат по-свястни хора, излизай по-често и ще има напредък :)

samoleta111
02-22-2010, 20:23
Все едно и за мен се отнася тази история. С 2-3 години съм по голям от теб и ще ти кажа, че живота ми е същия. Дано дойдат по хубави времена, аз вече не вярвам. Чудех се какво е това, което ме дели с класа. Аз и в социално положение бях аутсайдер, повечето родителите им имаха пари, а аз не бях като тях. За какво им съм.

Момче ако си като цяло от голям град мисля, че имаш по голям избор от мен. Опитай се да промениш нещо, ако имаш възможност почни работа, заради самата работа, дори и почасова. Все пак трябва да вярваме- нямаме дори 20. ОТ кой град си. ?

remix1912
02-22-2010, 22:04
Никога не се моли,налагай мнението си и гордей се със своите успехи без да ги навираш в очита на другите

speedemon5
02-22-2010, 22:24
И аз бях горе долу така до 9 клас.Тогава нямах приятели и реших или ще се променя или ще умра(това не беше сериозно :D ) Тъй като нямах какво да губя(случея при теб е също такъв)почнах да си говоря с другите без значение дали ме харесват или не.Станах непукист и си изградих образ на човек пълен с изненади ако го опознаеш.Работих върху самочуствието си,върху външния си вид и най-вече трябваше да се преборя с срамотата.Почнах тренировки,там също се запознах с нови хора.Така че не се отчайвай.Едно въпросче-в скайп имаш ли приятели?

ro6lio
02-23-2010, 04:05
Ще си намериш :) бъди по-самоуверен в себе си ,не бъди стеснителен прекалено,бъди себе си.Сега съм 11 клас имам приятели,но това е по причина че като по малък съм бил с голямо самочувствие и не ми е пукало за никой.Сега съм противоложното на преди а не трябва! Да не ти пука -това е смисъла :) :grin:

aciko
02-23-2010, 10:48
Щом до сега не си си контактувал с никого и нямаш приятели,няма да си и намериш,мнението им за теб вече е изградено.Трябва да стане някакво чудо за да те приемат.

Nam3less3
02-23-2010, 10:53
Проблема е в теб. Всъщност що за човек си? Постави се на тяхно място и се виж от техните очи. Сравни твойте интереси с техните. Начина на обличане, външен вид, характер. Какъв си ти, какви са те?

speedemon5
02-23-2010, 11:01
Щом до сега не си си контактувал с никого и нямаш приятели,няма да си и намериш,мнението им за теб вече е изградено.Трябва да стане някакво чудо за да те приемат.
Това абсолютно НЕ Е вярно!!!!!!!!!

nIkEnCeTy_bE
02-24-2010, 14:43
Мислят се за по големи просто. Такива всякакви ги има. Просто си им го кажи, да разберат, че не са нещо повече от тях. Като трябва се скарай с тях, ама за какво да си мълчиш. Ако продължават така, има и други класове в крайна сметка. Вярно, че се пак сте в един клас, ама ще видиш как 12 клас, покрай абитюрентската, като завършвате ще се променят някой неща. Пък и на някоя екскурзия, ако ходите, може по така да се слибижите.

KumchoValcho
02-24-2010, 15:11
Мислят се за по големи просто. Или може би просто не им е интересен с нищо? :-o
Защо трябва да се правят на големи задължително? Може би проблема е в автора, а не в другите.

Авторе, бъди по-нахален, говори си с другите, смей се и т.н. Отпусни се. Като си като дърво няма как да почнат да те канят на купони, при положение, че не си интересен с нищо на другите. Ако бъдеш себе си и се отпуснеш съм сигурен, че ще намерите общи неща. :)

nIkEnCeTy_bE
02-24-2010, 15:27
Ем като им е противен или нещо такова да го кажат. Какво така го избягват. Какво ще постигнат? Вместо да се държат като глупаци, трябва да го приемат такъв какъвто е. Стига само да не вземе да стане като тях. Неможеш да се правиш на интересен 2 години. Колкото и да им е противен, все пак са един клас. Убедена съм, че 12 клас ще е по различно, ако дотогава не се промени.

Nebezizvestniq
02-24-2010, 15:33
еми и аз съм десети клас и имам доста приятели(малко от които бих нарекъл добри приятели)и всички ме уважават, а това не е защото съм седял по форумите и съм се чудил какво да правя ...Влязох в това училище преди 2 години и съм правил каквото си искам с които си искам, бягал съм когато си искам, абе общо взето изобщо не ми пукаше и постепенно те започнаха сами да ми търсят.Друг е въпроса че най-добрите ми приятели не са от класа, но все пак...
според мен най-удачния варият за теб е да започнеш да тренираш БИ...
хем ще си поддържаш тялото, а мисля че всички предпочитат хора с хубаво тяло, хем ще ти се повдигне самочувствието като знаеш че можеш да биеш целия клас и мисля че проблема ти ще отпадне ..
от личен опит знам че силните са търсени ...

sesi9616
02-24-2010, 18:29
Не мога да ти помогна. В нашия клас като някой организира нещо кани всички. Няма такива ти не си ми приятен или нещо такова. В нашия клас има едно момиче, което е доста затворено и си говори само с две момичета от нашия клас. Има повече приятели от другия клас и повече ходи при тях... Незнам.

Wojczek
02-24-2010, 19:22
Не е задължително приятелите ти да са от класа. Можеш да намериш много добри приятели дори извън училище. Потърси стари приятели, запиши се на някакъв спорт или курс по нещо и там намери приятели. ПХотърси сходно хоби с някой. Ако найстина държиж да се впишеш намери някой като теб. Може би не си единствения в класа, който се чувства отхвърлен. Потърси някой със същият проблем като твоя. Щом не те канят на купони - ти направи купон. Вместо да им предлагаш да ходят с теб наляво и надясно, когато те тръгнат нанякъде ги последвай, попитай ги дали можеш да отидеш с тях. Надявам се да съм ти помогнала. Успех!