PDA

View Full Version : Administrator: Здравейте уважаеми потребители на Skype...



doomkillerr
01-24-2010, 14:49
Пускам тази тема с цел разбулване на истината около следното съобщение разпространявано масово в скайп:

Skype Administrator: Здравейте уважаеми потребители на Skype,поради изключително големия брой абонати в Skype, вече наброяващи 800 милиона, нашият сървър изпитва сериозни затруднения. Сега стартирахме кампания за изтриване на неизползваемите скайп акаунти. Изпратете това съобщение до поне 15 от абонатите си, които са на линия, за да ни покажете, че сте активен потребител на Skype. Aко не го направите до 2 дни вие ще бъдете определен като неактивен Скайп потребител и вашият акаунт ще бъде замразен за неопределен период от време.
За повече информация: http://alaw.hit.bg - Екипът на Skype за България

Това, че преди няколко дни имаше проблеми с конектването към сървъра на скайп според мен няма нищо общо с това съобщение... Предполагам, че е масово СПАМ съобщение, разпространавано из мрежата, но не знам с каква цел?!?!

Каква според вас е логиката да препращате съобщението на поне 15 ваши абонати, с цел да отчетат активността на акаунта Ви. Това са пълни измислици за мен!

П.С. - Ако някой има достоверна информация, нека да сподели! :)

hamilcar
01-24-2010, 15:03
В Skype.com не виждам подобни съобщения. Значи всичко останало за мен е лъжа.

SmilezZz
01-24-2010, 15:06
И аз съм получавала такива съобщения..Обаче не съм пращала това на 15 човека = но скайпа ми,все още не е замразен.. 8)

DarkAngelOfHope
01-24-2010, 15:07
жив спам си е ... аз не съм получавал въпросното съобщение де ... но няма какво друго да е освен спам ... ако беше истина си мисля че щяха да го получат всички потребители по едно и също време. Иначе как ще стане номера !? аз ако не съм получил подобно нещо защото никои от абонатите ми в Skype не ми е пратил значи ли че ще ми бъде изтрит акаунта ? Как ще се засече 2 дни ? за всеки по отделно ли ще има таймер да отброява времето за което да прати въпросните съобщения ...

Преди няколко месеца имаше подобно съобщение във FaceBook ... че имали незнам си колко потребители и ако не го разпратиш (пак на 15 приятели) ще ти изтрият акаунта ... е аз не съм го пращал и още имам акаунт ... :)

doomkillerr
01-24-2010, 15:20
Най-неприятно ми стана от факта, че повечето от мойте скайп абонати ми препращаха съобщението, без да се замислят, това което се казва в него истина ли е или лъжа... :?

П.С. - Хора не вярвайте и не правете, всичко което Ви препращат по скайп, електронната поща или другите средства за масова комуникация. - Първо помислете малко има ли смисъл във всичко това... То и аз мога да почна да разпространявам съобщение от типа: "Препратете това съобщение N* на брой пъти, иначе ще ви изгори компютъра до 2 часа от получаване на същото..." :?

Biskfitka
01-24-2010, 15:42
Тва от 1 година г/д почти постоянно го получавам ;дд

ByK
01-24-2010, 15:43
оф и аз го получих.. писна ми 4345543 човека ми го пращат..
не е верно тва..

xXxAngerfisTxXx
01-24-2010, 16:37
Пускам тази тема с цел разбулване на истината около следното съобщение разпространявано масово в скайп:

Skype Administrator: Здравейте уважаеми потребители на Skype,поради изключително големия брой абонати в Skype, вече наброяващи 800 милиона, нашият сървър изпитва сериозни затруднения. Сега стартирахме кампания за изтриване на неизползваемите скайп акаунти. Изпратете това съобщение до поне 15 от абонатите си, които са на линия, за да ни покажете, че сте активен потребител на Skype. Aко не го направите до 2 дни вие ще бъдете определен като неактивен Скайп потребител и вашият акаунт ще бъде замразен за неопределен период от време.
За повече информация: http://alaw.hit.bg - Екипът на Skype за България

Това, че преди няколко дни имаше проблеми с конектването към сървъра на скайп според мен няма нищо общо с това съобщение... Предполагам, че е масово СПАМ съобщение, разпространавано из мрежата, но не знам с каква цел?!?!

Каква според вас е логиката да препращате съобщението на поне 15 ваши абонати, с цел да отчетат активността на акаунта Ви. Това са пълни измислици за мен!

П.С. - Ако някой има достоверна информация, нека да сподели! :)
спам е 8)

iveetyy
01-24-2010, 17:29
Чудят се къв спам вече да измислят..

cherrygloss
01-24-2010, 18:44
И аз го получих.Големи простотии .

MaGuSs
01-24-2010, 19:33
1-това е лъжа.
2-това ,което казва съобщението, щеше да се получи до всеки skype абонат като новина от страни на програмата
3-Няма никаква логика:Да изпратиш това на 15 човека и skype да разбере ,че си активен.
4-Кой е този CentOS в сайта?(не го познавам)
5-Сайтовете на сървар www.hit.bg може да си ги направе секи регнат безплатно в hit.bg.
6-Единственото което ме учуди е ,че сайта е на английски ,в което съм 100% сигурен ,че е копнато от някъде.Ако беше на английски ,щеше и да пише .com и без hit.bg или новината да бъде на първата страница на www.skype.com
7-Няма какво друго да кажа
8-Всичко е лъжа


CentOS да си вре :booooomb: в г*за 8-) :-P :-P :-P

Ax3
01-24-2010, 20:01
Пфф шибан спам...

mysterious93
01-24-2010, 21:31
ще ги евам и аз :D от 3 дена се скъсаха да ми го пращат абонатите ми.. аман вече!!!! но понеже моите абонати са специални за мен :D и ми ги пращат по минимум 2 пъти.. ще си получават и блок от тук нататък (ест за някой може да напрая изключение ако ми е по - близък) голяма простотия!!!! тва кат ония спам от преди година - две че нямало да има скайп и сички тръгнаха д атеглят оовоо :D гавра и половина си беше..

ivanstef
01-25-2010, 13:52
Сайтът е блокиран, а съобщения от този род слъжат обикновено за популяризиране на нещо... било то сайт или нещо друго 8)

viksit0y
01-25-2010, 15:06
оф и аз го получих.. писна ми 4345543 човека ми го пращат..
не е верно тва..

BrainlessROCKBABY
01-25-2010, 16:22
оф и аз го получих.. писна ми 4345543 човека ми го пращат..
не е верно тва..

Girl08
01-25-2010, 17:20
И на мен всеки 2ри ми го праща.Няколко човека казаха, че ако беше истина щеше да го има в сайта на Скайп ---> +1 за мен т'ва е СПАМ

machoka
01-28-2010, 06:45
Целта не е нищо друго освен поредната гавра!Това е същото като любовните съобщения от рода на "Изпрати това на 15-20 абоната и точно в 12 часа на еди коя си дата ,ще ти се обади човек дето те обича".

точно така..всички такива съобщения са ПЪЛНИ глупости.