PDA

View Full Version : Протеин,на 14 съм,мога ли ?



ico995
01-24-2010, 15:01
Здравейте , имам въпрос : На 14 години съм и съм се зарибил да ходя на фитнес , ще ми навреди ли ако вземам някакви добавки като протеин , или съм малък още ?

zero
01-24-2010, 15:35
ЗА КАКЪВ ХУЙ СА ТИ ТИЯ ДОБАВКИ ?
Ти тепърва ще си изграждаш тялото, за добавки говориш ...
14 знаеш ли каква крехка възръст е ? :shock: Даже щи препоръчам и да не правиш силови упражнения като клек и тяга !

smeshnik
01-24-2010, 15:37
Химия. В каквато и възраст да си и да го пиеш не е полезно.
Нещо изцяло изкуствено създадено според теб как виляе на организма?

zero
01-24-2010, 16:06
Химия. В каквато и възраст да си и да го пиеш не е полезно.
Нещо изцяло изкуствено създадено според теб как виляе на организма?
Протеина химия ли е бе ? :shock:
Няма нужда от протеин, такъв млад организъм
се възстановява по-бързо от колкото си мислиш ;)
+ Това и организма му си е в процес на изграждане ...

Kopu
01-25-2010, 08:24
Е сега ще ти кажа 1 протеин дето да вземаш - точно за твоята възраст!
Необходими продукти!
Половин или цял лимон!
половин бурканче мед!
малко орехи (може и да ги смеляш, а може и натрошени както искаш)!
Махаш обелката на лимона и нарязваш го и го намачкваш. След това добавяш лимона и орехите в меда разбъркваш и готово! Всяка сутрин на гладно по 1-2 лажици!
Преди тренировка във фитнеса половин-един час яж сладки неща (най-добре шоколад) И яж поне 1 път в седмицата пилешко месо и риба!
Това е достатъчно! :)

realboy
01-25-2010, 08:48
Аз пък не виждам какъв е проблема ако си на по-малък сплит /примерно тридневен сплит/ и тренировките си принуден да ги правиш по-продължителни ... по този начин се превръщат в доста изтощителни и не виждам проблем да си взимаш по една доза суроватъчен протеин ... това в никакъв случай не е химия и няма да ти навреди по никакъв начин ;)

smeshnik
01-25-2010, 11:07
Химия. В каквато и възраст да си и да го пиеш не е полезно.
Нещо изцяло изкуствено създадено според теб как виляе на организма?
Протеина химия ли е бе ? :shock:
Няма нужда от протеин, такъв млад организъм
се възстановява по-бързо от колкото си мислиш ;)
+ Това и организма му си е в процес на изграждане ...

Не е химия .. Храна на прах
Прави си изводите

Myrth
01-25-2010, 11:21
Е сега ще ти кажа 1 протеин дето да вземаш - точно за твоята възраст!
Необходими продукти!
Половин или цял лимон!
половин бурканче мед!
малко орехи (може и да ги смеляш, а може и натрошени както искаш)!
Махаш обелката на лимона и нарязваш го и го намачкваш. След това добавяш лимона и орехите в меда разбъркваш и готово! Всяка сутрин на гладно по 1-2 лажици!
Преди тренировка във фитнеса половин-един час яж сладки неща (най-добре шоколад) И яж поне 1 път в седмицата пилешко месо и риба!
Това е достатъчно! :)

хахахах той нека си буха човека лимонче с орехи, но месо и риба трябва да се яде всеки ден. Стабилно месо, яйца, млечни продукти. От добавки няма смисъл, единствено от креатина има реална полза.

П.С. Протеиновата пудра със сигурност е по-безвредна от храните, които се ядат в днешно време!!

smeshnik
01-25-2010, 12:28
Не казвам, че протеина е вреден, а че е химия.
Всичко, което е синтетично направено го приемам като химия :)

Myrth
01-25-2010, 15:53
Той не е синтетично направен!
(пък и да беше, какво от това?)

Dimana99
01-25-2010, 17:11
Много ти е рано ей!! :-o

LuxurySk0B
01-26-2010, 13:36
хасйхайсхайхйьхайхайхайах йахахахахах рано му било за протеин ако беше така аз вече щях да съм умрял :lol: :lol: :lol: :lol: или да си ядял лимонче с мед :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: не не тук са големи разбирачи гълтай си протеина той е безвреден

Wildchildd
01-26-2010, 14:12
Както другите казаха, протеина е храна на прах, сиреч е напълно безвредно.Успех !

KumchoValcho
01-26-2010, 16:42
Хахах, на 14 тръгнал на фитнес мусколи да прави :lol:

ico995
01-26-2010, 17:09
защото има ли някакви проблеми ако искам да тръгна на фитнес ?

miminia
01-26-2010, 17:33
почни плИване ; )

bloodysunrise
01-26-2010, 19:00
Не е желателно. От храна и по-точно - сурови ядки като СУРОВ слънчоглед, СУРОВИ фъстъци и т.н., както и мляко и др.) може да си набавиш достатъчно :) )

redbul2
01-26-2010, 19:33
защото има ли някакви проблеми ако искам да тръгна на фитнес ?

НЕ МОЖЕ!!! Малък си още. След 2-3 години заповядай в залата.А сега гледай клипчета как батковците правят големи мускули.

Myrth
01-26-2010, 20:31
Жалко, че в този форум конете с капаци станаха толкова много. Пий си протеините мой, само че файда няма да видиш. Хранителните добавки влизат в употреба тогава, когато имаш изградено хранене, те са просто добавки. А ако имаш изградено хранене обаче, гарантирам ти че добавки няма да ти трябват.

А иначе протеинът е напълно безвреден (и също толкова безполезен в повечето случаи). Ако искаш осезаем ефект, вземи си креатин. Това е най-изследваната хранителна добавка, доказано работеща, доказано безвредна за здравия организъм (не се препоръчва обаче в случаи на бъбречна недостатъчност, високо кръвно и други състояния).

Ако бях на тебе, на 14 г, бих започнал да тренирам зверски на лостовете, по 200 набирания и 200 кофички на ден, през ден-два. Ако се храниш наистина много, ефектът върху масата ще е повече от осезаем. Лостовете са идеални за изграждане на мускулна маса, просто са малко хората, на които има се вярва това и които знаят как да тренират.

Kurdokolenko
01-26-2010, 20:48
Много съм съгласен с колегата Myrth.
Иначе ако искаш резултати трябва да започнеш с хормони, въобще анаболи. :o

shisharkatapz
01-28-2010, 20:04
Забелязал съм че Myrth чете боклуци от нета и само пише без да знае за к'во става въпрос(нищо лично).А на тоя малък пич,ще му кажа да стане на 15-16 и да ходи да блъска ама и да внимава много,че сгреши ли оправяне няма.

Myrth
01-29-2010, 09:27
Точно защото не чета глупости от нета и не слушам назобаните батковци от залата, а се хванах да науча английски и да чета това, което пишат западните учени за човешката физиология от модерна гледна точка, ме прави малко по-добре информиран отколкото ти се струва. Мисля, че знам за какво става въпрос.

01-29-2010, 10:18
Суроватъчния протеин е безвреден, можеш да пиеш, без да прекаляваш.2 пъти дневно преди и след тренировка.Само не купувай на Биогейм боклуците.

LuxurySk0B
01-29-2010, 17:19
ауе аз хода да вдигам и пия протеин и креатин и нищо ми няма уе кво го лъжете малък бил ае бягайте

Myrth
01-29-2010, 18:08
Хаха определено ти има нещо, но то не е от протеина и креатина. Ама 100% имаш някаква тежка диагноза.

Chacho
01-29-2010, 19:50
Еми Myrth каза каквото имаше да се казва по въпроса.

Аз само да те уверя, че и възрастта ти е добре за фитнес и може да започваш преспокойно. Успех в тренировките!

KOKII
01-29-2010, 20:31
не е много по темата ама
та на 14 съм и пуша това ще ми навреди ли на височината щото съм чувал че вреди на ръста спира растежа или тфа е само за да плашат децата да не пушат?

Chacho
01-29-2010, 21:25
не е много по темата ама
та на 14 съм и пуша това ще ми навреди ли на височината щото съм чувал че вреди на ръста спира растежа или тфа е само за да плашат децата да не пушат?

Маловажен фактор е. Сигурно ще му изнамерят някаква връзка с растежа, но ме съмнява, че ще има видима разлика. Ген, сън, храна. Това са много по важни неща. Играй волейбол, някоя нападателна позиция и няма да имаш проблеми.

И все пак има хиляда други здравословни (и не само) проблеми, които пушенето може да ти докара. Ти си взимаш решението.

Valento
01-29-2010, 22:24
Във фаза на развитие си , ти с фитнеса ще си помогнеш в оформянето без добавки или разни боклуци , не си помисляй да ги вземаш тея неща ... чисто е по-добре за естествен протен мога да ти кажа многооо работи .. стига да имаш желание и воля ! :)

redbul2
01-30-2010, 08:01
не е много по темата ама
та на 14 съм и пуша това ще ми навреди ли на височината щото съм чувал че вреди на ръста спира растежа

Абсолютно вярно.Пушенето ще ти спре растежа,ще останеш много по-нисък.Никотинът подтиска растежния хормон,това е научно доказано.А
автора на темата изобщо да не влиза във фитнес,докато не стане на 16-17.Ще му спре растежа,ще му се изкривят костите.Може да си изкълчи някой крайник и после много ще се мъчи.То това е тежко желязо, фитнеса.Не е шега работа.Не е за деца на 10-14 год.

Pwnmaster
01-30-2010, 21:51
Яко анаболи, бате.Секс,секс!

Force_bladeR
01-31-2010, 18:15
СИЛААААААААААА :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :lol: :lol: :lol: :lol:

Chacho
01-31-2010, 21:36
не е много по темата ама
та на 14 съм и пуша това ще ми навреди ли на височината щото съм чувал че вреди на ръста спира растежа

Абсолютно вярно.Пушенето ще ти спре растежа,ще останеш много по-нисък.Никотинът подтиска растежния хормон,това е научно доказано.А
автора на темата изобщо да не влиза във фитнес,докато не стане на 16-17.Ще му спре растежа,ще му се изкривят костите.Може да си изкълчи някой крайник и после много ще се мъчи.То това е тежко желязо, фитнеса.Не е шега работа.Не е за деца на 10-14 год.

И млякото го изкараха канцерогенно.

Разбирам да дигаш 100 килограма щанга на раменна преса, изправен и да се притесняваш, че ще си смажеш хрущяла и ще останеш дребен. Повечето обаче като започнат фитнес вдигат достатъчно по-малки тежести. Ако се подберат повече свободни тежести и добра стойка - хептем незначително влияние. Просто като тръгнеш на фитнес на 10 години, няма да видиш разликата докато не станеш на 15. Другите приказки са общо взето митове, стига да не се прекалява. (Което междувпрочем е проблем напоследък, предвид гъзарането по залите).

Ако разбира човек или има кой да го напътства, фитнеса не е вреден. На ранна възраст обаче има доста други спортове, които ще са хилядократно по-полезни и отплащащи се. Просто заради състоянието на тялото. Според мен началото и края на пубертета са добри моменти, за започването на тренировки с тежестите в залата.

japixloops
02-03-2010, 20:31
Няма никакви проблеми, може спокойно да ходиш.
Стига да бъдеш сериозен, неможе да отидеш пляс пляс и да станат мускулите. Иска се изключителна отдаденост и желание за успехи, неможе да си там да свършиш сериите.

Успех.

hugeZ
02-04-2010, 12:32
Хахах, на 14 тръгнал на фитнес мусколи да прави :lol: Ако ти имаше повече от 14, нямаше да пишеш мускОл...... :?

onqtam
02-08-2010, 17:38
простак :lol:

aizek
02-09-2010, 14:49
Брат не бързай карай го лека по лека с леки тежести аз почнах на 12 сгледах батковците с какви големи тежести блъскат и нали и аз трябва да съм силен почнах до дигам по тежко и от там прблеми такаче без добавки и без големи тежести \:D/

minax951
12-23-2014, 13:43
Аз съм на 14 години и ходя на фитнес от 1 месец , като ходя през 1 ден , 60 кила съм и съм 1,78 висок , мисля да започна да пия креатин.Какво ще кажете?

Rakshy
12-23-2014, 22:24
Бахти мутантите бате... На 14 години и 1,80, т'ва адекватно ли е?! По принцип нямаш проблем да пиеш креатин, защото на практика е безвреден. Единствения проблем, който може да имаш е завишения прием на вода в началото. Въпроса дали 14 годишно лапе има нужда от креатин е доста по-интересен. За к'во ти е тоя креатин? Мислиш ли, че имаш нужда от тоя АТФ когато сигурно трибоя ти е под 100 кг? Нямаш абсолютно никаква полза от тоя креатин с тоя опит в залата. Ако някой ти е казал да си даваш парите за добавка, която не ще ти върши работа, за да "качиш" следващия път когато го видиш му тегли една дълга и не му говори повече, той е тъпанар.

prosto_chovek
12-31-2014, 11:45
Ако пиеш чист суроватъчен протеин и нищо друго в предписаните количества и малко отдолу, няма да ти навреди. Въпроса е, че на 14 това е глупост.

Black SyM Bellamy
01-03-2015, 17:49
ДОбре бе момче на 14 си за къде бързаш ? Яж ЗДРАВО тренирай,според мен по-добре лостове и всичко ще дойде с времето си....За какво ти е тоя протеин,за да си хвърлиш парите ли ? За тези пари които ще дадеш за протеин ще си вземеш ХРАНА с която ще вдигнеш някое кило.Според мен си малък за фитнес.Сега ще ти и отговоря,защо си малък:В крехка възраст си и всичко те първа започва да се развива,фитнеса освен да ти увреди нещо друго няма да направи,но пък ако си със инструктор ( не някой си там,а човек който си разбира от работата тогава ФИТНЕС,но по-добре лостове си блъскай.)

tochko
01-03-2015, 20:22
Не мисля че е никакъв проблем протеина в тази възраст, стига момчето да има изграден режим на хранене и да има добър стаж с щангите. Протеинът е безвреден даже на 14. Според мен ще е най добре да поработи известно време без добавки и когато вдигне летвата да взима.

Rakshy
01-03-2015, 23:48
Много е готино като някой каже, че на тази възраст не трябва да пие такива химии и как протеина е правен в лаборатория и едва ли не е по-безвредно да дръпнеш една линия бело... Защо да е малък за протеин, но да не е малък за енергийни напитки, чипсове, зрънчовци, МакДоналдс, близалки, сокове, коли и подобни лайна?

Сериозно помислете върху мирогледа си.

А пък и въпросния протеин е хранителна Д О Б А В К А. Идеята му е да добави към хранителния режим. Ако не ядеш правилно протеина няма да направи чудо.

Спрете да търсите някакви преки пътища, защото такива не съществуват. Не и без големи рискове.

За много години и живи и здрави.

Black SyM Bellamy
01-04-2015, 08:39
Rakshy той е още малък мислиш ли че знае как да си състави хранителен режим ? Да по-добре протеин от колкото тези боклуци които ти изброи :) Но той със сигурност нищо не знае,според мен да се храни качествено със ХРАНА да дръпне на килограми да има поне малко опит и тогава да си дава парите за ПРОТЕИН,макар че аз на 14 взимах вече гейнер,но тренирах от 10годишен :) :Д

minax951
01-28-2015, 14:19
Благодаря за отделеното време за протеина , но като малък съм си чупил ключиците на двете ръце (9,10 годишен) и сега ме боли когато вдигам , но само на едната ръка , на другата не усещам болка . Какво да предприема?Кинезио лента,кремове за стави ще ми помогнат ли?

ThEKiNgG
01-29-2015, 15:21
Не прочетох цялата тема ,защото прочотох само първите два коментара и разбрах ,че някой хора си говорят просто ей така. Определено не ти е рано за протеин ,но въпроса е какви резултати ще очакваш ако мислиш да качваш няма да е лошо да вземеш някакви аминокиселини и креатин.

88
01-30-2015, 11:58
ако мислиш да качваш няма да е лошо да вземеш някакви аминокиселини и креатин.

Т.е. без приеам на протеин на прах и аминокиселини не може да се качва мускулна маса? Това ли твърдиш? Или, че ако се взимат ще качиш повече ММ отколкото ако не взимаш?

ThEKiNgG
02-04-2015, 20:05
Имах предвид ,че ако мислиш да качваш е по - добре да си закупиш аминокиселини и някакъв креатин можеш да ги пиеш заедно. Докато протейна не е продукт за качване макар ,че може и да има такъв ефект. А ако имаш пари няма да е лошо да приемаш и трите ,но това си е личен избор. Бих ти препоръчал аминокиселините на bsn както и тяхната синта ,а до креатин можеш да си вземеш креатин монохидрат препоръчвам този на универсал.

Rakshy
02-04-2015, 23:24
Изумяват ме нещата, които чета, ей.. Кво значи "протеина не е за качване"? Точно обратното, ако нямаш достатъчен прием на протеин в менюто си няма да видиш резултати. Ще видиш, но ще бъдат толкова бавни и измъчени, че просто няма да ти се повярва.

Другото, което е: имах мнение за аминокиселините, става въпрос за тези конски хапове, които имат магически възстановителен ефект. Те са просто поредния начин индустрията да печели от липсата на знания на хората. Тези въпросни хапове имат главно 3 аминокиселини в тях(едва ли на някой му пука кои точно). Ако имаш правилна диета, тези въпросни АА си ги набавяш именно от там - от храната. Единствената полза на хаповете е, ако следваш някъв fast и не трябва да ядеш солидна храна преди тренировката, тогава пиеш тези 5-6 грама АА, които да намалят разпадането на мускулите(не напълно доказано) и да захранят веднага възстановяването им.
Т.е. НЕ, аминокиселините няма да ти помогнат да качиш, ако диетата ти е греда.

Креатина е доказано не веднъж, че помага за силовите ни постижения. Да, има изключения, при които тоя ефект е минимален, нямам представа защо, но при масата работи.

Добра храна и почивка + креатинче и правилни тренировки дава най-добрите резултати.

ThEKiNgG
02-07-2015, 15:46
Изумяват ме нещата, които чета, ей.. Кво значи "протеина не е за качване"? Точно обратното, ако нямаш достатъчен прием на протеин в менюто си няма да видиш резултати. Ще видиш, но ще бъдат толкова бавни и измъчени, че просто няма да ти се повярва.

Другото, което е: имах мнение за аминокиселините, става въпрос за тези конски хапове, които имат магически възстановителен ефект. Те са просто поредния начин индустрията да печели от липсата на знания на хората. Тези въпросни хапове имат главно 3 аминокиселини в тях(едва ли на някой му пука кои точно). Ако имаш правилна диета, тези въпросни АА си ги набавяш именно от там - от храната. Единствената полза на хаповете е, ако следваш някъв fast и не трябва да ядеш солидна храна преди тренировката, тогава пиеш тези 5-6 грама АА, които да намалят разпадането на мускулите(не напълно доказано) и да захранят веднага възстановяването им.
Т.е. НЕ, аминокиселините няма да ти помогнат да качиш, ако диетата ти е греда.

Креатина е доказано не веднъж, че помага за силовите ни постижения. Да, има изключения, при които тоя ефект е минимален, нямам представа защо, но при масата работи.

Добра храна и почивка + креатинче и правилни тренировки дава най-добрите резултати.
не е кат
3 - ти курс медицина в Масачузетс ,но пък какво ли разбирам. Ще ти оставя за домашно ,защо протеина не е за качване. Също така искам да прочетеш внимателно съставките на аминокиселините на BSN ,защото аз лично съм бил в лабораторията им. И провери какво е съотношението на левцин в тях. И искам да те попитам ти ще си закупиш ли протеин ако си решил да отслабваш ?

Rakshy
02-07-2015, 18:53
не е кат
3 - ти курс медицина в Масачузетс ,но пък какво ли разбирам. Ще ти оставя за домашно ,защо протеина не е за качване. Също така искам да прочетеш внимателно съставките на аминокиселините на BSN ,защото аз лично съм бил в лабораторията им. И провери какво е съотношението на левцин в тях. И искам да те попитам ти ще си закупиш ли протеин ако си решил да отслабваш ?

Имаш моето уважение, че учиш медицина в Щатите.
Съставките на аминото на БСН не мога да ги прочета, защото не са достъпни. На опаковката им има само:

"Anabolic Amino Acid Interfusion 10g **
[L-Leucine (Micronized), L-Valine (Micronized), L-Isoleucine (Micronized)], L-Alanine, Taurine (Micronized), L-Citrulline (Micronized)"
Няма как да знаеш съотношението, така че нека го оставим настрана.

Не съм казал нищо против фирмата, просто че аминокиселините не са толкова велики, колкото всички мислят и говорят.

Бих си купил, ако трябва да свалям, да. Защото количеството протеин което приемаш винаги трябва да е на ниво,а когато сваляш мисля, че дори трябва да е завишено.

Не става за качване, защото протеина е "бетона", ако нямаш "арматура"(въглехидрати) нищо няма да направиш.

nasko66515
04-20-2015, 17:45
Здравейте и аз сам на 14 може ли да ми препорачете някакав протеи който действа и дане ми навреди

420
04-20-2015, 20:12
Здравейте и аз сам на 14 може ли да ми препорачете някакав протеи който действа и дане ми навреди

пилешки пържоли

Rakshy
04-20-2015, 21:57
Здравейте и аз сам на 14 може ли да ми препорачете някакав протеи който действа и дане ми навреди

You merely adopted the training. I was born in it, molded by it. I didn't see protein until I was already a man, by then it was nothing to me but powder!

tonybadams
05-05-2015, 11:55
procheti kakvo prestavlqva lenenoto brashno , to e 30 % protein

nqma obratna reakciq za razlika ot proteinite.
Ako imash nqkakva neponosimost kam proteinite moje da se poluchi obratna reakciq.
do koloto sam pil vaglehidratite sa dobri kato cqlo

Rakshy
05-05-2015, 16:40
lenenoto brashno , to e 30 % protein

Не, 12% протеин е..