PDA

View Full Version : Охх,, ужасно ..



DesSsi
01-24-2010, 17:57
Може да ви прозвучи смешно и да стана обект на подигравки, но ще си кажа проблема!

Ами момиче съм на 15, но имам косми по гърба и корема :-#
Към козметик ли да се обърна или .. ?

Hilary_
01-24-2010, 17:59
по гърба и корема?!? :shock: :shock:

По - добре иди на козметик .. :-o

Goddess
01-24-2010, 17:59
Еми да, към козметик. Прочети в интернет и за лазерната епилация...

buba94
01-24-2010, 18:01
този проблем съм чувала че се появява при побертета в повечето случаи.. заради нарушаването на хормони..обърни се към лекар ако окосмяването ти е наистина голямо .. :wink:

BlackKeys
01-24-2010, 18:03
Козметик.
То на гърба и да искаш сама да си ги махнеш, ще е трудно.

Neopitom3na
01-24-2010, 18:09
Козметик.
То на гърба и да искаш сама да си ги махнеш, ще е трудно.

brokeninside13
01-24-2010, 18:11
Козметик.
То на гърба и да искаш сама да си ги махнеш, ще е трудно.

titinkaa
01-24-2010, 18:18
дължи се на нарушени хормони,иди на лекар,после на козметик

cherrygloss
01-24-2010, 18:20
Козметик.
То на гърба и да искаш сама да си ги махнеш, ще е трудно.

kalpazanka
01-24-2010, 18:20
Консултирай се с гинеколог и ендокринолог.

Infinity
01-24-2010, 18:22
^ Да , потърси по-добре лекарска помощ, че не е нормално !

DesSsi
01-24-2010, 18:33
ама не ,, аз явно не се изразих правилно ,, смисъл те не са косми като на краката примерно ,, а някав гаден мъх :(

ShowMeHowToLie
01-24-2010, 18:36
Всички имат този, просто при теб е..Черен..
Иди на козметик и той ще ти обясни положението и какво да правиш ;]

heiress
01-24-2010, 18:43
Най- добре иди първо на лекар, защото понякога от дисбаланс в формоните се получават подобни неща. Но по принцип, ако е от това, би трябвало след време да нападат тези косми. Иначе, ако започнеш да ги махаш и после край.. трябва постоянно да се разправяш. Иди на лекар, виж какво ще ти каже и си направи изследване на хормони в някоя лаборатория.

sunshine955
01-24-2010, 19:06
козметик..

yozii
01-24-2010, 19:25
лекарр :-o ..

tonie__
01-24-2010, 19:26
не й препоръчвайте козметик !! както казаха това е заради хормонен дисбаланс и й трябва задължително лекар ! ако ги махне сега после както каза heiress ще трябва постоянно да се занимава

DesSsi
01-24-2010, 19:35
и какво ще рече " хормонен дисбаланс " смисъл и да отида на лекар те така или иначе тряа се махнат космите..

tonie__
01-24-2010, 19:40
http://www.svatbata.org/forum/index.php?topic=911.0 ще пиеш лекарства и ще..опадат 8-)

djuki
01-24-2010, 20:01
Всички имат този, просто при теб е..Черен..
Иди на козметик и той ще ти обясни положението и какво да правиш ;]ако е прекалено отиди на лекар да ти пусне едно изследване или ппоне да погледне говори с личната тя ще те насочи :)

DesSsi
01-25-2010, 07:14
добре ,, благодаря на всички :)

DarkKisss
01-25-2010, 07:44
Потърси лекарска помощ!

SmilezZz
01-25-2010, 10:17
дължи се на нарушени хормони,иди на лекар,после на козметик

MichellePhan
01-25-2010, 12:25
Искам да попитам нещо....Едно момиче от класа(не не съм аз) има мустаци и си ги обръсна или и аз нз и сега са черни.Мустаците на момичета пак ли са от хормонален проблем?

ImmortalSportFreak
01-25-2010, 13:02
Може да ви прозвучи смешно и да стана обект на подигравки, но ще си кажа проблема!

Ами момиче съм на 15, но имам косми по гърба и корема :-#
Към козметик ли да се обърна или .. ?
.. към лекар!

bloodyF
01-25-2010, 16:32
този проблем съм чувала че се появява при побертета в повечето случаи.. заради нарушаването на хормони..обърни се към лекар ако окосмяването ти е наистина голямо .. :wink:

ShowMeHowToLie
01-25-2010, 17:49
Искам да попитам нещо....Едно момиче от класа(не не съм аз) има мустаци и си ги обръсна или и аз нз и сега са черни.Мустаците на момичета пак ли са от хормонален проблем?

Не..Ако искаш да ги махнеш НЕ ги бръсни и не ги махай сама, а иди на козметик. На мен ми ги махат всеки месец с конец :lol: Мн е странно нещо си кго навива напрастите козменимката и така ги скубе/маха :]

Kallyn4eto
01-25-2010, 18:39
вие пък какво наплашихте момичето
може да има...мъхче пък да си въобразява разни неща :-D

heiress
01-25-2010, 20:36
Защо да сме я наплашили? Какво страшно има в консултация с лекар? Така или иначе нищо няма да загуби...

Boot
01-25-2010, 21:01
Много сте интересни как давате диагнози, все едно сте учили 6 години в Медицинска академия.

Като за начало - вида на окосмението се дължи най-вече на ген. Т.е. хормоните й може да си съвсем наред, но пак да си има косми, мъх или както там искате да го наричате.
Естествено причината може евентуално да е хормонален дисбаланс, но изобщо не е задължително. Все пак не е лошо да отиде на лекар, но замислете се как давате наставления, още малко ще й предпишете лекарства. Извинете, ама си има специалисти за тази работа.

Кокошарник....

heiress
01-25-2010, 21:05
Много сте интересни как давате диагнози, все едно сте учили 6 години в Медицинска академия.

Като за начало - вида на окосмението се дължи най-вече на ген. Т.е. хормоните й може да си съвсем наред, но пак да си има косми, мъх или както там искате да го наричате.
Естествено причината може евентуално да е хормонален дисбаланс, но изобщо не е задължително. Все пак не е лошо да отиде на лекар, но замислете се как давате наставления, още малко ще й предпишете лекарства. Извинете, ама си има специалисти за тази работа.

Кокошарник....

Като гледам как философстваш и ти не падаш по- долу.

ShowMeHowToLie
01-25-2010, 21:06
Много сте интересни как давате диагнози, все едно сте учили 6 години в Медицинска академия.

Като за начало - вида на окосмението се дължи най-вече на ген. Т.е. хормоните й може да си съвсем наред, но пак да си има косми, мъх или както там искате да го наричате.
Естествено причината може евентуално да е хормонален дисбаланс, но изобщо не е задължително. Все пак не е лошо да отиде на лекар, но замислете се как давате наставления, още малко ще й предпишете лекарства. Извинете, ама си има специалисти за тази работа.

Кокошарник....

Не искам да се заяждам с никой, но след като е писала в ТИЙН форум една ли се е надявала на отговор от някой учил 6 години в МА... :shock: не знам защо всички започнахте да нападате :?

heiress
01-25-2010, 21:07
Защото си мислят, че като направят забележка изглеждат по- умни.

Boot
01-25-2010, 21:08
хайде сега ми прочетете пак поста, защото очевидно нищо не сте разбрали ;)

ShowMeHowToLie
01-25-2010, 21:11
хайде сега ми прочетете пак поста, защото очевидно нищо не сте разбрали ;)
Не е въпроса до "гениалният" ти копи-пейст пост, а до това, че наричаш хората, които се опитват да помогнат с простите си знания кокошки..

heiress
01-25-2010, 21:12
Да, ние сме правени в дупе и нищо не разбираме... :?

djuki
01-25-2010, 21:27
Никой не може да каже какво е , тъй като никой не може да го види и да каже дали е в нормите или не ... но точно през пубертета е напълно възможно да е някакъв хормонален дисбаланс , а може да си е нормално едни изследвания няма как да навредят те са за всеки случай

TeenSpirit
01-25-2010, 21:41
Много сте интересни как давате диагнози, все едно сте учили 6 години в Медицинска академия.

Като за начало - вида на окосмението се дължи най-вече на ген. Т.е. хормоните й може да си съвсем наред, но пак да си има косми, мъх или както там искате да го наричате.
Естествено причината може евентуално да е хормонален дисбаланс, но изобщо не е задължително. Все пак не е лошо да отиде на лекар, но замислете се как давате наставления, още малко ще й предпишете лекарства. Извинете, ама си има специалисти за тази работа.

Кокошарник....

Ами ген е, да, защото е наследила повече мъжки хормони отколкото са нужни, за да няма неприятното окосмяване.

Окосмяването от мъжки тип (каквото предполагам е на момичето) се дължи на мъжките хормони. Ако тези на авторката бяха съвсем наред щеше да има съвсем лек, едва забележим мъх, но не и косми.


Едит: Ето малко информация, която се надявам да предотврати безмислени спорове:


Окосмяването при човек бива три вида:

При първият вид, индиферентен тип окосмяване, космите не са зависими от хормонално въздействие (вежди, мигли, клепачи, предмишници и подбедрици).

Вторият вид окосмяване е от женски тип и се определя от нивата на андрогени, които нормално се секретират от надбъбречните жлези и яйчниците във всеки женски индивид. При този тип окосмяване терминални косми се разполагат в областта на подмишниците и под формата на долен тип пубисен триъгълник.

Третият вид окосмяване е от мъжки тип и зависи най- вече от хормона тестостерон. Терминални косми при мъжкия тип окосмяване се намират в областта на брадата, мустаците, ушите, гърба, гърдите, средната линия на корема и под формата на горен тип пубисен триъгълник.


Едит(отново) : Как мислите, че с пускането на тема във форум ще разрешите проблемите си?

Толкова ли ви мързи, да отидете до личния си лекар за консултация и евентуално направление?

goosebumps
01-25-2010, 22:19
АХАХАХ , абе вие нормални ли сте.. к'во наплашиха всички момичето - то не бяха ендокринолози, та гинеколози тцтцтт. Мно сте смешни, големи разбирачи имало..


ама не ,, аз явно не се изразих правилно ,, смисъл те не са косми като на краката примерно ,, а някав гаден мъх :(

По това, което си "описала", при по-редовно ходене на козметик космите ще оредеят , а може и да изчезнат. Не се стряскай-нормално е хъх. И аз имах малко косми преди няколко години и досега не съм умряла от това (who knows why :smt017 ) Иначе Boot е много права!! Подкрепям на 100% коментара и!!! И все пак, ако се решиш да ходиш на козметик, да знаеш, че е възможно да ти излязат пъпчици, което е съвсем нормално, ако ти е по-чувствителна кожата. ;]

Zarity
01-25-2010, 22:54
Много сте интересни как давате диагнози, все едно сте учили 6 години в Медицинска академия.

Като за начало - вида на окосмението се дължи най-вече на ген. Т.е. хормоните й може да си съвсем наред, но пак да си има косми, мъх или както там искате да го наричате.
Естествено причината може евентуално да е хормонален дисбаланс, но изобщо не е задължително. Все пак не е лошо да отиде на лекар, но замислете се как давате наставления, още малко ще й предпишете лекарства. Извинете, ама си има специалисти за тази работа.

Кокошарник....

Boot
01-26-2010, 20:22
Ами ген е, да, защото е наследила повече мъжки хормони отколкото са нужни, за да няма неприятното окосмяване.


Дрънкаш глупости ;)

Inn0cenCe
01-27-2010, 18:51
Според мен, е на хормонална основа. Отиди при лекар, той ще ти каже точно какво да правиш, но най-вероятно ще ти предпише харчета с които ще балансираш хормоните. Не се притеснявай, при някой момичета се получава, от поберитета е, но доктора със сигурност ще ти помогне ;) .

DesSsi
01-27-2010, 19:00
Благодаря на всички за мненията ,, ще се посъветвам с лекар :)

darka1
01-27-2010, 19:09
Вие добре ли сте бе ... какво я шяшкате ... всеки го има това ... и аз имам ... лятото от слънцето избледняват и не се виждат ... спокойно ... не почвай да ги махаш само .. ще станеш като мечка :shock: ... аз имам и по лицето даже, но не се забелязват много, а и не се шашкам толкова, защото лятото като изсветлеят всичко ще се нормализира :) ... никакви козметици и лекари ... пък и кой те гледа там ? :-D

Shia
01-27-2010, 19:24
И аз съм косми по гърба и корема,но мъх не като косъма на половия ми орган.

heiress
01-27-2010, 20:18
Вие добре ли сте бе ... какво я шяшкате ... всеки го има това ... и аз имам ... лятото от слънцето избледняват и не се виждат ... спокойно ... не почвай да ги махаш само .. ще станеш като мечка :shock: ... аз имам и по лицето даже, но не се забелязват много, а и не се шашкам толкова, защото лятото като изсветлеят всичко ще се нормализира :) ... никакви козметици и лекари ... пък и кой те гледа там ? :-D

Mи, не всеки го има...