PDA

View Full Version : Любовта е сляпа, лудостта я води!



anonim
01-24-2010, 19:57
Преди много време бях чел една история, че любовта е сляпа, а лудостта я води! Самата история гласеше, че един ден всички чувства решили да играят на "криеница". Лудостта трябвало да търси другите чувства. Тя намерила всички с изключение на любовта. Лудостта видяла един бодлив храст и взела вилата до нея. Започнала да ръчка храста с вилата, а от там изпищяла любовта. Когато тя излязла навън, очите й били избодени. Оттогава любовта е сляпа, а лудостта я води!

Замислих се дали наистина е така. Когато си "паднеш" по някого, започваш да гледаш през други очи. През розови очила. Не забелязваш лошите качества, виждаш това, което на теб ти харесва и това, което искаш да видиш.

Когато любовта между двамата души пламне ... всеки прави за другия всякакви нередни неща.

Преди време в сайтове четох, че едно момиче избягало от дома си, за да отиде при приятеля си. Друг пример: момиче се самоубило или се сбило, заради момче, което го е зарязало. Това е лудостта, повлияна от любовта.

Мисля, че е достатъчно това, че любовта е сляпа, а лудостта я води.

yozii
01-24-2010, 20:03
Даа .. любовта наистина е сляпа .. и върви винаги ръка за ръка с лудостта .. просто когато си влюбен би направил всичко за обекта на чувствата си,пък били те и налудничави .. просто това е любовта .. да дадеш всичко от себе си за него :smt007 ..

mitkoOomelchO
01-24-2010, 20:06
Да така е любовта е сляпа и лудаста я води за ръка :) :)

ScionOfStorm
01-24-2010, 20:08
Бе не винаги е тотално сляпа, защото някои неща си се виждат и като си влюбен (:

Историята не я знаех, хаха, яка е. Не е сляпа, просто хората сами се правим слепи за нея, защото ни е - изречено или не - най-висше желание и ценност (:

Zarity
01-24-2010, 20:32
Замислих се дали наистина е така. Когато си "паднеш" по някого, започваш да гледаш през други очи. През розови очила. Не забелязваш лошите качества, виждаш това, което на теб ти харесва и това, което искаш да видиш.


Тва е голяма глупост самоче.Аз ако съм влюбена винаги ясно си виждам недостатъците на другия.Проблема е,че те не ме спират :D

Bixel
01-24-2010, 20:44
Няма любов,няма чувства... всичко е в инстинктите, а който може да си ги владе е... е няма такъв човек ;Д

onestar
01-24-2010, 20:47
Любовта е сляпа и винаги върви ръка за ръка с лудостта. Вярно е :) ``

ceballos1990
01-25-2010, 08:40
апффффф.....

peshost
01-25-2010, 10:04
.... :?

doomkillerr
01-25-2010, 10:56
Приказка за любовта

Разказват, че веднъж в едно ъгълче на земята се събрали заедно всички човешки чувства и качества. Когато СКУКАТА се прозяла за трети път, ЛУДОСТТА предложила:

- Хайде да играем на криеница, а!?

ИНТРИГАТА повдигнала вежди:

- Криеница? Що за игра е това?

Тогава ЛУДОСТТА обяснила, че един от тях, например тя, започва – затваря си очите и брои до милион, а в същото време всички останали се крият. Последният, когото открият, започва да брои следващата игра и така нататък.

ЕНТУСИАЗМЪТ затанцувал с ЕУФОРИЯТА, РАДОСТТА заподскачала така, че успяла да убеди СЪМНЕНИЕТО, само АПАТИЯТА, която никога от нищо не се интересувала, отказала да участва в играта. ИСТИНАТА предпочела да не се крие, защото в края на краищата, винаги я откриват, ГОРДОСТТА казала, че това е абсолютно глупава игра (нищо друго не я вълнувало освен нея самата), СТРАХЛИВОСТТА не искала да рискува много-много.

- Едно, две, три ... – започнала да брои ЛУДОСТТА

Пръв се скрил МЪРЗЕЛЪТ. Скрил се той зад най-близкия камък край пътя, ВЯРАТА се издигнала в небесата, а ЗАВИСТТА се скрила в сянката на ТРИУМФА, който със собствени сили се изхитрил да се изкатери до върха на най-високото дърво. БЛАГОРОДСТВОТО много дълго не можело да се скрие, тъй като всяко място, което то си намирало, се оказвало идеално за неговите приятели: Кристално чистото езеро – за КРАСОТАТА. Хралупата в едно дърво – ами че това е за СТРАХА. Крилото на пеперудата – за СЛАДОСТРАСТИЕТО. Полъхът на вятъра – той е за СВОБОДАТА! И така, то се замаскирало в слънчевия лъч. ЕГОИЗМЪТ, напротив, намерил си едно топло и уютно местенце само за себе си. ЛЪЖАТА се скрила дълбоко в океана (а в действителност тя се скрила в дъгата), а СТРАСТТА и ЖЕЛАНИЕТО се спотаили в гърлото на вулкана. ЗАБРАВАТА, дори не помня къде се скрила, но то не е важно.

Когато ЛУДОСТТА преброила до 999 999, ЛЮБОВТА все още търсела къде да се скрие, но вече всичко било заето. И изведнъж тя видяла прекрасен розов храст и решила да се скрие между цветовете му.

- Един милион – изброила ЛУДОСТТА – и се заела с търсенето.

Разбира се, най-напред намерила МЪРЗЕЛА. После чула как ВЯРАТА спори с Бога, а за СТРАСТТА и ЖЕЛАНИЕТО се сетила по това как трепери вулканът, след това ЛУДОСТТА видяла ЗАВИСТТА и се досетила къде се крие ТРИУМФЪТ. Нямало нужда да търси ЕГОИЗМА, защото мястото, където той се бил скрил, се оказал пчелен кошер, а пчелите решили да изгонят неканеният гост. Търсейки, ЛУДОСТТА се приближила до ручея и видяла КРАСОТАТА. СЪМНЕНИЕТО видяло до оградата, чудейки се от коя страна да се скрие.

И ето че всички били намерени: ТАЛАНТА – в дъхавата и сочна трева, ТЪГАТА – в тъмната пещера, ЛЪЖАТА – в дъгата (за да сме честни, тя се криела на дъното на океана).

Не могли да намерят само ЛЮБОВТА.

ЛУДОСТТА поглеждала зад всяко дърво, във всяко поточе, на върха на всяка планина и най-накрая, тя решила да погледне в розовите храсти, започнала да разтваря клоните и чула вик... Острите шипове на розата наранили очите на ЛЮБОВТА. ЛУДОСТТА не знаела какво да прави, започнала да се извинява, плакала, молила за прошка и за да изкупи вината си, обещала на ЛЮБОВТА да стане неин водач.

И ето, от онова време, когато за първи път на земята играели на криеница, ЛЮБОВТА е сляпа и ЛУДОСТТА я води за ръка ...

soul1199
01-25-2010, 11:13
еми да,аз като си харесам някого знам за недостатъците му,но просто не ми пука,нз при всеки е различно :)

BigFakeSmile
01-25-2010, 11:21
да, знам го това разказче...доста истина има в него :)
когато човек е влюбен, всичко около него изчезва...всичко в розово и прекрасно, до момента, в който тази приказка свършва :)
Тогава вече човек си решава какво да прави, има доста грешки, които една девойка прави, когато й разбият сърцето:
- депресира се много дълбоко, не иска да вижда и чува за никой
- моли се на въпросния мъж да се върне, унижава се, следи го
- самосъжалява се, обвинява се за всичко
- превръща се в ку*ва, като се заблуждава, че така ще "накриви шапката" на момчето и едва лине ще го съсипе от болка, а всъщност на него не му пука, само му пада в очите :-D

Аз два пъти съм преживявала тежка раздяла, но за щастие тези глупости не съм ги правила, какво и да става, самоуважението на първо място :)
Ще цитирам една песничка "с тебе и без тебе, животът продължава"
Мног глупава грешка е да бъдеш "луд от любов", но много хора я допускат, с времето може би ще се научат :)

sexa_na_kompleksa
01-25-2010, 11:50
Има нещо вярно... Но за това с недостатъците не съм съгласна. (:

nymphadora
01-25-2010, 12:57
вярно е,ако си истински влюбен :-|

ааа :grin: чувството е несравнимо :smt026

fenastz
01-25-2010, 14:47
Любовта е *****, а лудостта я *** * **** (Държа да подчертая, че не хейтвам, просто не вярвам в любовта, Дядо Коледа, толерантността към ромите и други въображаеми неща, които ни втълпяват.

LadyDi
01-25-2010, 16:04
Не се ли изморихте да изследвате любовта, да й правите аутопсия, дисекция, да я разчеквате и да търсите какво и как аджеба става.

Просто чувствайте :)

XTREMEFREERIDE
01-25-2010, 16:24
Не се ли изморихте да изследвате любовта, да й правите аутопсия, дисекция, да я разчеквате и да търсите какво и как аджеба става.

Просто чувствайте :)

Absolutely.Какво гъдаете само..

fenastz
01-25-2010, 19:04
Гъди-гъди :-D

sh3_1s_7h3_0n3
01-25-2010, 19:10
При мен лудостта води много други чувства. (:

Любовта ми не е чак толкова сляпа. Осъзнавам недостатъците на този до мен.
В конкретните случаи, които даваш за примери, не бих казала, че Любовта е причина за тези 'човешки отклонения', а по-скоро болката - болката от липсата на другия, от несподелените му чувства и т.н.

Тъжно е, когато човек забрави за себе си и се остави на заден план заради някого другиго. Това е много сериозен недостатък на много хора според мен.

nymphadora
01-25-2010, 19:23
Гъди-гъди :-D



:lol: :lol: :lol:
ааа,къртиш!

Wrathchild
01-26-2010, 05:41
Примерите в първия пост са не лудост, а откровена глупост и инфантилност.

coolness
01-26-2010, 06:19
Не е така..недостатъците се виждат,но просто не ни спират и сякаш осъзнаваме какъв е човекът до нас,но той просто ни действа като наркотик...знаем,че има недостатъци,но въпреки това не можем без него

BigFakeSmile
01-26-2010, 10:11
по-скоро обикваме тези недостатъци с времето :) или свикваме с тях..

ifilinnchica
01-26-2010, 13:08
Даа .. любовта наистина е сляпа .. и върви винаги ръка за ръка с лудостта .. просто когато си влюбен би направил всичко за обекта на чувствата си,пък били те и налудничави .. просто това е любовта .. да дадеш всичко от себе си за него :smt007 ..