PDA

View Full Version : Фитнеса пречи ли...



RoYaLTy
01-24-2010, 20:26
Здравейте на всичси,

Имам един проблем и ще ви моля за помощ. Много ми се ходи на фитнес но съм чувал че може да спре растежа, а аз също така и искам да стана по-висок защото съм нисичък още. Аз попринцип тези упражнения дето се говори че вредят на растежа не ги правя... клекове и други упражнения за крака не правя. Но бях чел едно изказване в един форум в което беше обяснено ,че всяко упрежнение свързано с силно напрягане на тялото кара ставите да се вкостеняват за да се заздравят и да поемат тежеста, което значи че от това вкостеняване те няма да растат повече. Въпроса е дали това е вярно и дали ако не правя упражнения за крака като клекове, фитнеса ще се отрази на растежа ми ?

Bukmop
01-25-2010, 09:19
Здравейте на всичси,

Имам един проблем и ще ви моля за помощ. Много ми се ходи на фитнес но съм чувал че може да спре растежа, а аз също така и искам да стана по-висок защото съм нисичък още. Аз попринцип тези упражнения дето се говори че вредят на растежа не ги правя... клекове и други упражнения за крака не правя. Но бях чел едно изказване в един форум в което беше обяснено ,че всяко упрежнение свързано с силно напрягане на тялото кара ставите да се вкостеняват за да се заздравят и да поемат тежеста, което значи че от това вкостеняване те няма да растат повече. Въпроса е дали това е вярно и дали ако не правя упражнения за крака като клекове, фитнеса ще се отрази на растежа ми ?

Значи ако не си щангист да се набиваш с тези щанги няма проблем Смисъл ако дигаш от лежанка (НО НЕ ПРЕКАЛЕНО МНОГО КИЛОГРАМИ НАЙ-МНОГО ТВОЕТО ТЕГЛО) също така за краката може да тренираш ноо под трениране говоря Бягане и каране на колело Да не е голямо натоварването Но все пак зависи на колко години си аз съм почти на 17 и от 3-4 години си тренирам висок съм около 180см някаде ... 65-70кг ама не очаквам повече защото нямаме едри хора в семейството

CpecaH
01-25-2010, 10:34
Здравейте на всичси,

Имам един проблем и ще ви моля за помощ. Много ми се ходи на фитнес но съм чувал че може да спре растежа, а аз също така и искам да стана по-висок защото съм нисичък още. Аз попринцип тези упражнения дето се говори че вредят на растежа не ги правя... клекове и други упражнения за крака не правя. Но бях чел едно изказване в един форум в което беше обяснено ,че всяко упрежнение свързано с силно напрягане на тялото кара ставите да се вкостеняват за да се заздравят и да поемат тежеста, което значи че от това вкостеняване те няма да растат повече. Въпроса е дали това е вярно и дали ако не правя упражнения за крака като клекове, фитнеса ще се отрази на растежа ми ?
Чрез тренировки, ти отключваш "хормона на разстежа" (Соматотропен хормон). Той е необходим за нормалното развитие на организмът. Посещавай фитнес залата, но се старай всичко да бъде умерено. Късмет!

fEaRLeSs94
01-25-2010, 15:52
Aз си ходя на фитнес - макар и да не съм напълно редовен....
Правя си всички упражнения, но с наблюдения на тренер... и растежа въобще не ми се влияе от фитнеса даже съм станал по-висок.. може би е въпрос на ГЕН...

LuxurySk0B
01-25-2010, 16:39
Здравейте на всичси,

Имам един проблем и ще ви моля за помощ. Много ми се ходи на фитнес но съм чувал че може да спре растежа, а аз също така и искам да стана по-висок защото съм нисичък още. Аз попринцип тези упражнения дето се говори че вредят на растежа не ги правя... клекове и други упражнения за крака не правя. Но бях чел едно изказване в един форум в което беше обяснено ,че всяко упрежнение свързано с силно напрягане на тялото кара ставите да се вкостеняват за да се заздравят и да поемат тежеста, което значи че от това вкостеняване те няма да растат повече. Въпроса е дали това е вярно и дали ако не правя упражнения за крака като клекове, фитнеса ще се отрази на растежа ми ?

Значи ако не си щангист да се набиваш с тези щанги няма проблем Смисъл ако дигаш от лежанка (НО НЕ ПРЕКАЛЕНО МНОГО КИЛОГРАМИ НАЙ-МНОГО ТВОЕТО ТЕГЛО) също така за краката може да тренираш ноо под трениране говоря Бягане и каране на колело Да не е голямо натоварването Но все пак зависи на колко години си аз съм почти на 17 и от 3-4 години си тренирам висок съм около 180см някаде ... 65-70кг ама не очаквам повече защото нямаме едри хора в семейството ТИ СИ СУХАР УЕ

Dimana99
01-25-2010, 16:45
Посещавай фитнес залата, но се старай всичко да бъде умерено. Късмет!
Точно

ai07o
01-26-2010, 18:20
аз например като ходя на фитнес не дигам повече от собственото си тегло за да мога после да се виса на лост също толкова дълго колкото и сам правил упр-то
например правя за трапец с 65 кила аз съм 64 една серия трае 10-15 сек след упр-то отивам и виса на лоста с собственото си тегло 15-20 секунди и така не се набивам чак толкова ако ходиш на фитнес малко или много се набиваш няма начин .... не може хем мн виок хем мн як хем мн млад :D

batkodoki
01-29-2010, 01:02
Здравейте на всичси,

Имам един проблем и ще ви моля за помощ. Много ми се ходи на фитнес но съм чувал че може да спре растежа, а аз също така и искам да стана по-висок защото съм нисичък още. Аз попринцип тези упражнения дето се говори че вредят на растежа не ги правя... клекове и други упражнения за крака не правя. Но бях чел едно изказване в един форум в което беше обяснено ,че всяко упрежнение свързано с силно напрягане на тялото кара ставите да се вкостеняват за да се заздравят и да поемат тежеста, което значи че от това вкостеняване те няма да растат повече. Въпроса е дали това е вярно и дали ако не правя упражнения за крака като клекове, фитнеса ще се отрази на растежа ми ?

щом ти се ходи - спортувай, но не се вманиачавай в това. прави само това което и до степен да ти е приятно!
виж: ръста е генетично предопределен и в посока увеличаването му НЯМА начин да повлияеш, но и обратното е вярно - на генетично предопределеният ръст можеш да повлияеш отрицателно със силови спортове изискващи свръхнатоварване, което ще вкости преждевременно костните епифизи и ще спре растежа.

"мекото" физическо усилие действа благотворно - и фитнес, и особено карането на велосипед и/или плуването спомагат за хармоничното и умерено натоварване на мускулатурата и костите. важното е да не се фанатизираш.
така, че - давай смело :)

RoYaLTy
02-02-2010, 10:50
Ами ще гледам да си тренирам полекичка...

А можете ли да ми кажете долу горе какви килограми за мен ще са добре. По точно над колко килограма да не вдигам.

Аз съм 170см 65кг

На лежанката правя 40-50 мисля че е нормално

Само на скрипеца за гръб си минавам килограмите - 70кг вдигам на него

Но нз кога да спра при дъмбелите защото с тях и да искам немога да дигна колкото моите килограми.

Просто ако някой може да каже за моите килограми на какви тежести да се спра при различните мускулни групи или упражнения.

Bukmop
02-02-2010, 11:33
Ами ще гледам да си тренирам полекичка...

А можете ли да ми кажете долу горе какви килограми за мен ще са добре. По точно над колко килограма да не вдигам.

Аз съм 170см 65кг

На лежанката правя 40-50 мисля че е нормално

Само на скрипеца за гръб си минавам килограмите - 70кг вдигам на него

Но нз кога да спра при дъмбелите защото с тях и да искам немога да дигна колкото моите килограми.

Просто ако някой може да каже за моите килограми на какви тежести да се спра при различните мускулни групи или упражнения.

Еми на лежанката според мен няма смисъл повече от 50кг а на дъмбелите някъде около 8-10кг ;) Аз съм около 180см висок и около 70кг и на лежанката прая 40-50-60кг дъмбелите по 10кг ама ... искам да правя нещо за бицепс смисъл искам ръката ми да е по-голяма... ама нещо не ми се получава :-D

RoYaLTy
02-02-2010, 19:47
Аз не искам да стане ей това:

на генетично предопределеният ръст можеш да повлияеш отрицателно със силови спортове изискващи свръхнатоварване, което ще вкости преждевременно костните епифизи и ще спре растежа.

Затова питам до колко килограма да вдигам.На лежанката ясно ама за ръце рамена където се използват дъмбели как да разбера до колко да вдигам ? :-o

batkodoki
02-03-2010, 01:43
Аз не искам да стане ей това:

на генетично предопределеният ръст можеш да повлияеш отрицателно със силови спортове изискващи свръхнатоварване, което ще вкости преждевременно костните епифизи и ще спре растежа.

Затова питам до колко килограма да вдигам.На лежанката ясно ама за ръце рамена където се използват дъмбели как да разбера до колко да вдигам ? :-o

каза ти се: карай колело/плувай, копай на нивата...влезеш ли в "зала" си свършен: ще те зарибят с "безвредни хранителни добавки".....и до там...

RoYaLTy
02-03-2010, 21:27
За хранителните по-цял ден ми пълнят главата и пак съм твърдо решен да не вземам спокс :-D По-горе каза че умерения фитнес НЕ пречи ако може и да го обясниш и в килограми ще е добре :D

batkodoki
02-04-2010, 22:55
Здравейте на всичси,

Имам един проблем и ще ви моля за помощ. Много ми се ходи на фитнес но съм чувал че може да спре растежа, а аз също така и искам да стана по-висок защото съм нисичък още. Аз попринцип тези упражнения дето се говори че вредят на растежа не ги правя... клекове и други упражнения за крака не правя. Но бях чел едно изказване в един форум в което беше обяснено ,че всяко упрежнение свързано с силно напрягане на тялото кара ставите да се вкостеняват за да се заздравят и да поемат тежеста, което значи че от това вкостеняване те няма да растат повече. Въпроса е дали това е вярно и дали ако не правя упражнения за крака като клекове, фитнеса ще се отрази на растежа ми ?
Чрез тренировки, ти отключваш "хормона на разстежа" (Соматотропен хормон). Той е необходим за нормалното развитие на организмът. Посещавай фитнес залата, но се старай всичко да бъде умерено. Късмет!

това е ПЪЛНА ГЛУПОСТ!

Соматотропният хормон ("хормона на растежа") млади човече се продуцира точно ПО ВРЕМЕ НА СЪН и по никакъв, ама по никакъв начин "чрез тренировки" най-малко във "фитнес зала"!!!

Ама че глупости....докъде могат да стигнат тези хора във вербовката си на децата...това е гнусно...

b3b3t0y
02-06-2010, 16:26
Не искам да те отчайвам,ама каквото ти е заложено генетично,повече от това не може. Поне не до голяма степен при постоянства и редовни тренировки наистина можеш да пораснеш. Най-добре само тренирай,спи и.. пий Нескуик 8) :D