PDA

View Full Version : Коса



Converse333
01-24-2010, 21:14
Понеже искам косата ми да порастне бързо с още около 5-10 см, ходя на фризьор всеки месец. Но повечето пъти ми скъсяват косата с толкова, колкото тя расте за месец. Т.е. стои си почти същата дължина... Слагам хининова вода, балсам и шампоан на Gliss. Косата ми е като цяло хубава, гъста, с обем. Изправям само връхчетата (на 2-3 дни) . Въпроса ми е, ако си взема някакви кристали за коса (ако може да ми препоръчате марка) и използвам преса, дали връхчетата ми няма да цъфтят толкова и да не се налага да ходя всеки месец на фризьор?
Мерси предварително на тези, които ще ми помогнат. :-)

heiress
01-25-2010, 03:53
Вземи си масло от пшеничен зародиш.

nymphadora
01-25-2010, 11:59
според мен ще трябва да разредиш ходенето на фризъор-един път на 2-3 месеца мисля,че е достатъчно :-|
също така пробвай добрите стари хининова вода и Тривитаминол 8-)

SmilezZz
01-25-2010, 12:04
На мен ми харесват кристалите за коса на Сери :) ..Иначе може да използваш хининова вода,Тривитаминол..И да ходиш на фризьор един път на 2 месеца :)

titinkaa
01-25-2010, 12:24
Ако искаш да ти расте хубава косата,недей да я изправяш с преси,само я изтощаваш,пък и дори да слагаш кристали пак няма да предпазят толкова че да не ти цъфти въобще,преди и аз ползвах всяка седмица 1 път преса,и даже беше спряла да расте минимално,и сега вече от 1г. не съм барнала преса и ефекта на разтежа е видимо голям,ползвай Тривитаминол или Себорал Форте за разтеж са,иначе кристали ползвам български на Magy,и ходи на фризьор на 2-3 месеца

Converse333
01-25-2010, 13:03
Мерси на всички за отговорите. :)

Neopitom3na
01-25-2010, 13:52
не ходи на фризьор толкова често.. ползвай хининова вода и би трябвало да порасне :P

chocolatee
01-25-2010, 14:52
За да не цъфти можеш да спреш пресата..
Хори 1 път на около 2-3 месеца на фризьор.Използвай хининова вода, Тривитаминол, etc.
За кристалите - Сери, чувала съм хубави мнения за тях.
8-)

Magichkaa_
01-25-2010, 15:24
Така.Значи аз преди месец-два се подстригах късо-до раменете,защото косата ми беше доста нацъфтяла и изтощена.Не се харесвам с къса коса и за това се разрових из интернет и се натъкнах да тази маска за коса..

1.Яйце
1.с.л. оцет
1.с.л. ракия
1.с.л Травитаминол
1.с.л. Бадемово масло
Може и аспирин

Повярвай ми,косата ми толкова порастна.Сега и доста под раменете..Не съм ходила на фризиьр от тогава,което е доста странно,защото попринцип ходя доста често,но не е нацъфтяла и няма смисъл.Ако искаш опитай.Стоиш колкото се може повече/аз стоях около 2-3 часа/.
:)